Author Topic: Уличното осветление в София  (Read 43511 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - Simov_Vladimir
    • View Profile
    • Kipersville transport portal
    • Email
Re: Уличното осветление в София
« Reply #220 on: 31.10.2015, 08:05:38 »
Ето снимка.

6 години една нова транспортна история!
Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
Защото транспортът е страст!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #221 on: 31.10.2015, 09:08:48 »
Да това са новите от високите стълбове, които замениха старите с 2 гнезда и по 4 крушки.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #222 on: 21.02.2016, 17:07:18 »
Понеже Васко спомена в една друга тема , че мостът на Обеля не е осветен - та да питам - Васко , ти пуснал ли си жалба за този мост . Ако не си - аз бих могъл да пусна...

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #223 on: 21.02.2016, 17:27:12 »
Уличното осветление там е най-малкият проблем. Тази пътна артерия е прекалено натоварена, за да се толерира двулентов път. Цялата отсечка от кръговото на метростанция "Ломско шосе" до СОП трябва да се ремонтира основно и разшири, което всъщност ще се случи, защото доколкото виждам са започнали работа по СОП при ТЕЦ "Люлин", но явно ще мине време докато това се случи. А за нужда от осветление без съмнение има такава във въпросната отсечка. Има леви завои, мост, автобуси, спирка, бензиностанции, паркинги, трябва осветление.

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #224 on: 25.02.2016, 22:33:42 »
Понеже Васко спомена в една друга тема , че мостът на Обеля не е осветен - та да питам - Васко , ти пуснал ли си жалба за този мост . Ако не си - аз бих могъл да пусна...
Да, подавал съм сигнал, че целият участък от МС Ломско шосе до Околовръстен път не е осветен и по-конкретно, че това създава сериозни проблеми на хората, които ползват автобусните спирки в този участък, в тъмната част на денонощието.

От моя сигнал имаше резултат, но за съжаление, частичен. Поставиха улично осветление само в участъка от МС Ломско шосе до входа към ж.к. Обеля-2 (ул. "107") или от друга гледна точка - точно до подхода към моста. Останалата част до Околовръстен път си остава неосветена. Обяснението беше, че така се подобрява безопасността на хората, които ползват автобусна спирка "ж.к. Обеля-2" (№ 678 и № 681).

Може би е време да подадем нови сигнали, за да може да бъде осветен поне моста, ако не целият участък до Околовръстен път.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #225 on: 13.04.2016, 19:51:16 »
На "Цариградско шосе" в разделителната ивица при блок 30 поставят постаменти за стълбове...
Направили са нова осветителна схема с ниски стълбове в разделителната ивица от "Тех парк" до Окръжна болница.
На втората прикачена снимка, пък съм снимал лампите на 7-ми км., които не си спомням с ремонта на "TRACE" ли се появиха или след това, но нещо ми се мотае, че лампите в разделителната ивица при "Врана" не са същите.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #226 on: 10.09.2016, 11:46:41 »
След около 5 години и благодарение на активността на новия заместник кмет по транспорта днес започна поставянето на рогатки на височина с осветителни тела, които да заменят старите ниски осветителни тела на новият мост Чавдар. Браво!
Датата на отговора на жалбата ми е 01.12.2011 г.
« Last Edit: 11.09.2016, 16:56:24 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #227 on: 10.09.2016, 13:03:04 »
Супер :)

На мен ми е чудно защо след строежа на пасарелката при тех-парка, сложиха нов стълб със стария тип натриеви, оранжеви лампи. Нямаше ли навсякъде по Цариградско да ги подменят с диодни?
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #228 on: 12.03.2017, 14:47:00 »
Още миналата година подмениха част от осветителните тела по улица „Тървоно“ в „Люлин“ 9 между „Ген. Асен Николов“ и „Луи Пастьор“. Минавах многократно оттам, но едва вчера се сетих да направя снимка. От самото начало видях, че някоя „умна“ глава е решила да постави новите лампи на нови „рога“ без да свалят старите, което не е правилно, защото стълбовете са сравнително ниски и на оригиналните рога се дава по-голям обхват на осветеност, но тази простотия с кабела прокарван от оригиналните „рога“ до новите и връзван по тръбата с изолирбанд направо ме потресе. И на тези хора е платено, за да направят това. Просто нямам думи. А също така новите „рога“, както на този, така и на останалите стълбове явно са поставени наобратно, защото ъгълът между тръбата и планката явно не е прав и това е така напълно нарочно, но нашите „интелигенти“ не са могли да го забележат и сега лампите светят повече към тротоара, а не към платното.
« Last Edit: 12.03.2017, 14:52:44 by AGENT 006 »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #229 on: 12.03.2017, 18:09:28 »
Натриевите лампи имат сравнително висок КПД около 30%, добра яркост, прекрасен спектър с излъчване почти само около 600 nm с красива жълто-оранжева светлина и затова е добре да останат да светят докато са в състояние. Не съм виждал светодиодни с такава приятна, мека и топла светлина.  :rolleyes:
« Last Edit: 12.03.2017, 18:12:24 by V.Peichev »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #230 on: 12.03.2017, 19:08:02 »
Старите лампи там бяха проблемни от години. Не знам защо, но бяха изключително слаби и мъждиви. Не знам каква беше причината, но не вършеха почти никаква работа. 2011 г. пред 56-то СОУ аварийно на бърза ръка поставиха на 5-6 стълба ето тези, които са натриеви и с жълта светлина и се оказаха успешно решение, което можеше да се приложи и за цялата улица, но не само, че в момента още не са подменили всички лампи, но вече се правят и ей такива тъпотии като описаната в предния ми пост. Сега на улица „Търново“ има три вида лампи с три различни вида светлина.
Между другото този тип лампи, които в момента са най-масово разпространени в София какво производство са?

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #231 on: 12.03.2017, 21:51:22 »
Още миналата година подмениха част от осветителните тела по улица „Тървоно“ в „Люлин“ 9 между „Ген. Асен Николов“ и „Луи Пастьор“. Минавах многократно оттам, но едва вчера се сетих да направя снимка. От самото начало видях, че някоя „умна“ глава е решила да постави новите лампи на нови „рога“ без да свалят старите, което не е правилно, защото стълбовете са сравнително ниски и на оригиналните рога се дава по-голям обхват на осветеност, но тази простотия с кабела прокарван от оригиналните „рога“ до новите и връзван по тръбата с изолирбанд направо ме потресе. И на тези хора е платено, за да направят това. Просто нямам думи. А също така новите „рога“, както на този, така и на останалите стълбове явно са поставени наобратно, защото ъгълът между тръбата и планката явно не е прав и това е така напълно нарочно, но нашите „интелигенти“ не са могли да го забележат и сега лампите светят повече към тротоара, а не към платното.

Подай сигнал на call.sofia.bg и прикачи снимката. Да върнат фирмата и да си оправи простотиите. Това е недопустимо.

А относно "най-разпространените": http://www.hitlighting.com/?action=products&group=7,161&article=38157&content=/article_content.php#
храна за мозък - http://www.banitza.net/