Author Topic: Транспортното обслужване на ж.к. Младост  (Read 67650 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile

С удължаването на Тб 5 до Младост 2, А306 става напълно ненужна линия. За закриване 100%.

С това съм съгласен и аз, но без удължаване на тб 5 306 си е много нужен.
мур

Offline Дженгала

• Приятел на ГТ
    • View Profile

С удължаването на Тб 5 до Младост 2, А306 става напълно ненужна линия. За закриване 100%.

С това съм съгласен и аз, но без удължаване на тб 5 306 си е много нужен.

Разбира се, иначе остават без транспортна връзка Младост 2. :)

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
Разбира се, иначе остават без транспортна връзка Младост 2. :)

По-точно без директна връзка. Тези около РУМ трябва да ходят пеша до Вероната,а тези около обръщалото- през новия мост до обръщалото в Мл. 1. Но линията си е нужна,особено за зимсния период. (Макар,че понякога е по-добре да ходиш пеша,отколкото на чакаш 20-30 мин).  ;)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Баш без връзка си е. Без директна връзка означава с прекачване, без връзка, означава, че няма на какво да се качиш и трябва да ходиш другаде.... ;)

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Временно темата може да се заключи,защото от 01.09.2012 314 ще спира там  :P

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
От както махнаха 3 и 5, 314 и 384 ще спират на това обръщало при Т-маркет нали?

Едит: За неразбралите - ето карта с маршрута на 314 : http://forum.sofiatraffic.bg/uploaded_images/newsimg/5036229153f2b.JPG
« Last Edit: 23.08.2012, 23:15:17 by bonbon »

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
От както махнаха 3 и 5, 314 и 384 ще спират на това обръщало при Т-маркет нали?

Едит: За неразбралите - ето карта с маршрута на 314 : http://forum.sofiatraffic.bg/uploaded_images/newsimg/5036229153f2b.JPG

Да,точно така.

П.С : Мерси много за картата,така най-добре се разбира маршрута. А къде ще почиват в парка?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Никъде. Линията е кратка. 113 да не би да почива в Младост-4? ;)
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Разкриване на нова автобусна линия в ж.к. Младост по предложение на МотМакдоналд

А112
ж.к. Младост 1 /ухо/, Метростанция Младост 1, бул. Андрей Сахаров, бул. Ал. Малинов, ул. Д-р
Атанас Москов, Бизнес парк София, ул. 405, ж.к. Младост 4/ухо/ - двупосочно. При възможност от
гледна точка на транспортна комуникация, маршрута да започва от Метростанция Младост 3.

Offline T_4

• View Profile
Е, нали има А314 и А113, за какво е още един автобус от Младост-1? И без друго са доста линиите покрай пазара, мисля, че няма нужда от допълнителни.
Прегледах предложенията на Мот Макдоналд, но не мисля, че са актуални. Как я виждате тая работа с предложения ТМ9 примерно или закриване на А76?
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Най-добре е да се извърши обединение на линии 306 и 314 с маршрут СУ - Цариградско Шосе - Йерусалим - посл. спирка на тб 5 - през новия пробив и през Младост 2 по маршрута на 314 до София парк. Курсът би бил около 80 мин. и с разстановка 7-5-6-3 делник и 4-4-4-3 празни се осигуряват почти същите интервали, каквито и сега дават 306 и 314, а се извършва икономия на няколко коли. Ползата е огромна, защото така от маршрута на 314 ще има връзка с Окр. б-ца, Плиска, Орлов Мост, СУ. Единственият минус е загуба на връзката на Младост 2 със спирки бл. 222 и бл. 66, но не мисля, че това е фатално.
мур

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Предложението на Емо има много сериозен недостатък - твърде голям дублаж с ТБ5 особено при бъдещо удължаване на трасето. 314 следва да е довозващ автобус за Младост 4 и София Парк и е далеч по-уместно да ходи до метростанция Младост 3 като се изгради нормално място за обръщане.  Също 113 е уместно да обръща на същата метростанция. Има предостатъчно място за колело и място за почивка на шофьорите.  :)

Offline T_4

• View Profile
Аз съм напълно съгласен с Емо. Така ще се спести пробег по Сахаров. Естествено такава линия има смисъл до построяването на трасето, което Пейчев споменава. Кога ще стане това - един Бог знае, затова не виждам нищо лошо до тогава да има такава линия.
Стига с това довозване - не може всички линии да станат довозващи, все трябва да има някоя с курс над 60 мин.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Категорично от СУ до края на бул.Сахаров си е стопроцентов дублаж с ТБ5. Ако е нужно, тролеят може да се подсили, а А306 да тръгва от Гео Милев или Винарово колело. Всъщност губи се само връзката на вътрешността на Младост-2 с Плиска, доколкото Студентски общежития са близо до Винарово и Гео Милев, а до Орлов мост и СУ се стига с метро и то - в интензивната му отсечка.
Но даже от СУ да тръгва, пак е по-добре от сегашната комбинация 306-314.
« Last Edit: 25.01.2013, 19:03:00 by blagun »

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Най-добре ще е да се закрие 306,а 314 да стане с маршрут Окръжна б-ца- Йерусалим- Сахаров- новия надлез- Младост 2 и по сегашния маршрут. Курсът няма да се увеличи повече от сега,защото от Младост 1 (метрото) до Окръжна не е повече от сегашното въртене през Малинов/Ляпчев  :/  Така 314 ще има връзка с всички автобуси на Окръжна, пък и с Плиска за 1 спирка  :)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Да, това е добър вариант, само трябва да подсилят 314 с 2-3 коли. Трябва и общината да се разбере с каратаджиите как да ги компенсира.

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
Ако 314 върти на Окръжна б-ца, трябва да махнат от там ТБ8, иначе няма как 2 линии да въртят там и да се прескачат - много е тясно. А и не мисля, че биха го пратили точно на това ухо, което е тролейбусно от години.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
В началото на 90-те, като пуснаха 111 до Младост-1, въртеше точно там, на Окръжна. Тогава дотам се движеше и тб 3. Би трябвало и сега да може, просто трябва да забранят паркирането в колелото.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Имам смътен спомен, че по едно време и 75 даже въртеше там, наред с тролея и 111. Правеше доста остър завой от Цариградско по Иван Асен.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Трябва и общината да се разбере с каратаджиите как да ги компенсира.
Това е тренирано с линиите 42 и 150 - не се закриват, а поемат друга линия, която официално се закрива.