Author Topic: Доставка на 30 нови нископодови тролейбусa  (Read 86086 times)

Offline burtan

• Запален по ГТ
    • View Profile
Искам да попитам знае ли някой дали се предвижда закупуването на нови тролейбуси? Знам че темата е дискутирана в стария форум, но предлагам да я възобновим тук с оглед на евентуално настъпили промени.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: burtan
Искам да попитам знае ли някой дали се предвижда закупуването на нови тролейбуси? Знам че темата е дискутирана в стария форум, но предлагам да я възобновим тук с оглед на евентуално настъпили промени.
засега не се предвижда(говоря за близката година)
НЕ на хейтърството!

Offline bgpower

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 166789683
    • View Profile
    • http://
Еми те тази част от заем, която са ни взели сега е била за тролейбуси, ама...аз някакси в последно време оставам с впечатление, че СО просто незнае какво да купи. До скоро се надяваха ЧАВДАР да направи тяхни, като този прототип, апа тази умря и сега май към някакви други източноевропейски ще се насочат...

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: bgpower
Еми те тази част от заем, която са ни взели сега е била за тролейбуси, ама...аз някакси в последно време оставам с впечатление, че СО просто незнае какво да купи. До скоро се надяваха ЧАВДАР да направи тяхни, като този прототип, апа тази умря и сега май към някакви други източноевропейски ще се насочат...
Лошо няма.Соларис вече са налазили в Швейцария и Италия.Щом и там ги купуват,но даноможем да си ги позволим.Лично аз най-много обичам съчленни.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Quote from: difian
Лошо няма.Соларис вече са налазили в Швейцария и Италия.Щом и там ги купуват,но даноможем да си ги позволим.Лично аз най-много обичам съчленни.

Не сами, защото обичам съчленени (аз също не обичам единични), но на София трябват съчленени превозни средства. Мисля, че с тези БМЦ беше голяма прецакня...
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Вижте нещо интересно. Не са ли подходящи за нашите условия:

(снимката е от http://www.stadtbus2.de)

(снимката е от http://www.obus-museum-solingen.de)
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
това са снимки от Щутгарт, нали?

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Quote from: x3m

Може би, не знам, аз ги постнах за да добиете представа. От тези тролейбуси има и такива с предница като на О305 Г (като на напр. 3660,2531,2500...)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Quote from: x3m
По скоро са от Солинген(вижте и регистрацията).В Германия днес тролейте не са много разпространени.Ето снимки:Railfaneurope.netОтивате на de->trolley.
« Last Edit: 06.03.2006, 14:42:52 by difian »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ето че все пак в София ще има и по-добри тролеи след като ще реновираме  и 17 трамваи.Со е склъчила договор за откупуване на правата по технология за реновиране на Зиу-та от Белкомунмаш.Поради нарасналата транспортна задача София се нуждае от по-големи тролеи.Едната идея била за вграждане на допълнителна секция и цялостна промяна на външ.вид от Hess AG Швейцария.Видът щял да бъде подобен на новата серия 38 на модела Swisstrolley3 за Женева и Цюрих на цена 50 000 Шв.франка за тролейбус.Ето снимки:SNOTPG, SNOTPG,SNOTPG.Другото предложение било на белоруския индустриален гигант,за създаване на ремаркета от бракувани Зиу-та.Цената туке 50 100 $ бройката.Въпреки по-високата цена от общината се спрели на по-скъпият вариант заради качеството.Ето снимка на чисто новият прототип за Санкт Петербург,теглена от Зиу.В София обаче ремаркетата ще се теглят от съчленни ИкарусиСанкт Петербург.Останалите без покриви стари машини Щели да станат специални туристически ремаркета за панорамна обиколка по кръгови линии из Люлин,Дружба и Левски.
« Last Edit: 12.03.2006, 23:30:26 by difian »

Offline burtan

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ето че все пак в София ще има и по-добри тролеи след като ще реновираме  и 17 трамваи.Со е склъчила договор за откупуване на правата по технология за реновиране на Зиу-та от Белкомунмаш.Поради нарасналата транспортна задача София се нуждае от по-големи тролеи.Едната идея била за вграждане на допълнителна секция и цялостна промяна на външ.вид от Hess AG Швейцария.Видът щял да бъде подобен на новата серия 38 на модела Swisstrolley3 за Женева и Цюрих на цена 50 000 Шв.франка за тролейбус.Ето снимки:SNOTPG, SNOTPG,SNOTPG.Другото предложение било на белоруския индустриален гигант,за създаване на ремаркета от бракувани Зиу-та.Цената туке 50 100 $ бройката.Въпреки по-високата цена от общината се спрели на по-скъпият вариант заради качеството.Ето снимка на чисто новият прототип за Санкт Петербург,теглена от Зиу.В София обаче ремаркетата ще се теглят от съчленни ИкарусиСанкт Петербург.Останалите без покриви стари машини Щели да станат специални туристически ремаркета за панорамна обиколка по кръгови линии из Люлин,Дружба и Левски.
Незнам вие какво мислите но идеята с ремаркета на мен лично хич не ми харесва.Особено като видях ръждясалите зиута с гадната ламарина вместо прозорец на снимката.Мисля че е най-добре да се закупят по-малко бройки но качествени тролейбуси отколкото отново грозните и доказали се като боклуци зиута.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
О
ЛЕ
ЛЕ!!
Ей сега вече я втасахме, направят ли го това ще си разкаже играта отвсякъде
НЕ на хейтърството!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Хахаха, това за панорамните обиколки из Люлин, Дружба и Левски ме уби Ще трябва и такива автобусни линии из Факултето, Филиповци и т.н.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

А ето и предложенито за напълно рециклирани Икаруси.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
разкошна гледка
« Last Edit: 16.03.2006, 23:00:34 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
"От общината се спряли на по-скъпия вариант заради качеството"
 Е няма такъв смях просто.Нима руския боклук е по-качествен от чисто новите швейцарски тролеи,които са и двойно съчленени като гледам снимките.Аз незнам с какво друсат от общината ама няма да е лошо да сменят дилъра щото е голям боклук стоката явно.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
аз и друго не разбирам-кой ще изпълни цялата работа-СО е откупила технологията, а изпълнителя кой ще бъде. Не казвайте Трамкар че ще излязат вицове за тая глупост
НЕ на хейтърството!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Оказа се, че е шегичка.Призна си провокатора във форума на СКГТ
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Quote from: borosport
Оказа се, че е шегичка.Призна си провокатора във форума на СКГТ
Признавам си и тук.Аз въобще не очаквах някой да се хване.Просто като видях снимките не се сдържах да измисля нещо смешно,макар че и само да бях публикувал снимките,  също щяха да будят смях.Но сега стигнах и до едно друго заключение.Какво ли не сме видели и чули в нашата страна,че  не бихме се усъмнили и в най-идиотското предложение на управляващите( в случая СКГТ).

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Нови трамваи и тролеи за София ще бъдат купени със средства от фондовете на Европейския съюз, обяви пред депутатите Бойко Борисов. "На 3 януари догодина, като минат тържествата за приемането ни в Евросъюза, ще се наредим първи на опашката за пари от фондовете", заяви той. Тенденцията в цяла Европа била да се изнася транспортът от тунелите под земята, защото движението там депресирало хората. Зам.-кметът по транспорта Велизар Стоилов предложи всички 15 града в България, които имат тролейбусен транспорт, да кандидатстват заедно за нови тролеи. Става въпрос за около 500 коли, от които 130 са за София, уточни той. Средната възраст на тролеите в София е 16 години, а на трамвайните мотриси - 20.
24.03.2006 г., с.4 в-к Дневник

А дано!