Author Topic: Абонаментните бюра  (Read 14790 times)

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Абонаментните бюра
« Reply #20 on: 08.11.2015, 23:40:28 »
Какво стана с бюрото за зареждане на карти, което беше на автобусната спирка на Хладилника? Мисля, че го махнаха, но не съм го виждал никъде в района.

Иначе страхотно за безконтактното плащане.   :fan:
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #21 on: 09.11.2015, 08:36:11 »
Прави ми впечатление, обаче, че лелките вътре не са чували за какво е това животно "безконтактно плащане" и май няма много почва у нас.
Всеки път им обяснявам какво трябва да направят, като реакцията им е „Мале, до момента не съм извършвала такова.“
Е, днес, например - лелката от бул. Ломско шосе ми вика - сефтосахме безконтактните плащания!    :laugh:
В паспортната служба на II-ро РПУ ми отказаха плащане с карта, защото процесът щял да отнеме 20 минути....  :help: :help: :help: И сибанк намазаха поредните 3 лева... Т.е. и по-тежки случаи има!  :neznam:

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #22 on: 09.11.2015, 09:44:21 »
Служителките от бюрото в Овча купел два пъти ми отказват плащане с карта на Общинска банка , защото не могло !!!  :eek:
С картите от останалите банки нямало проблем .  :neznam:
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 15.11.2015, 23:39:23 »
Аз за пореден път останах изумен от бюрократщината, която цари в ЦГМ.

Вчера отидох да си заредя картата по тарифа без преференция – но ми отказаха, тъй като на картата, която съм ползвал до момента има надпис „студент“,та затова трябвало да си извадя нова карта.
Самата система може да ти зареди картата с каквото поискаш, но големият проблем се явява надписът „студент“ отгоре. Луда работа!
Добре де, какво значение има какво пише отгоре на тъпата карта? Че дори контрольорите проверяват картите на хората през портфейл и т.н., без изобщо да се показва картата?!  :crazy:
Явно хората искат просто да приберат още два лева отгоре и това си е…

Прежалих и тези два лева и днес подадох искане за карта онлайн. Качих си актуална снимка. Отидох в бюрото на МС Сердика. Там ме питаха дали си нося електронната снимка със себе си, тъй като „не били могли да отварят снимки от две седмици“ и масово връщали хора?!  :crazy:

По някаква „невероятна случайност“, с много мъка и страдания, на един от компютрите им се отвори снимката. (О, чудо!)   :blink:
Исках да си заредя картата (за метро) за 1 месец, от сряда и след това от 4ти януари - 3 месеца за всички линии.

Та нали много якото на тия карти беше, че могат да се зареждат когато ни е кеф, с каквото ни е кеф и за какъвто период искаме?
Да, ама не – казаха, че тъй като би имало „огромна дупка“ между двата периода (17 календарни дни), то трябвало след 17ти декември да отида в някое бюро, за да ми „закачат метрото“, тъй като системата на метрото била „малко по-особена“… (да има имам „закачането“, чудото и нещото!)  :hammer:

В крайна сметка, вместо да спестя време, каквато беше и самата идея, то тази карта ми я изкарваха над половин час.
Браво, ЦГМ, Браво!
Номер едно сте!
« Last Edit: 15.11.2015, 23:41:47 by NULL »
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2018 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #24 on: 16.11.2015, 07:55:47 »
Пълен цирк, явно още служителите на ЦГМ, не знаят как да работят със собствената си система. Друг път отиди на Възраждане. Там не само че ще си заредиш картата за нула време, но и няма да те разиграват и да те мотаят. Подобна на твоята случка имах в няколко бюра... И съм забелязал че само на Възраждане работят доста качествено и бързо. Реално... издаването на карта и зареждането и, не би траело  повече от 5 минути. Всичките които го правят за повече от това време, явно имат проблеми.  :laugh:

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #25 on: 16.11.2015, 11:13:37 »
А как ще коментирате факта, че баща ми ползва карта за инвалид - 6 лв. на месец. Поради факта, че не беше излизал, не беше зареждал картата си няколко месеца. И преди месец изпрати майка ми да му зареди картата. Отиде майка ми с нейната и неговата лична карта, заедно с магнитната карта на баща ми и от бюрото казали, че трябва или нотариално заверено пълно мощно или човекът да дойде сам. Поради здравословни проблеми, трудно придвижване, баща ми не можеше да отиде. След два дни, като вече отиде до най-близкото бюро, това му струваше 1 лв. за билет, за да стигне до него и отново в присъствието на майка ми му извадиха карта. Е всички се питахме що за простотия е това? даваш пари на ЦГМ, а те не ти ги искат, защото трябвало лично да присъства човекът. До миналата година нямаше такова изискване, обаче служителката казала на майка ми "има заповед".
мур

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 16.11.2015, 13:09:12 »
А малко по-на запад можеш да си платиш електронно билетче през телефона... жалка история :(
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #27 on: 16.11.2015, 13:36:03 »
Дочух, че дори в съседен Букурещ, който дори не е по на запад, можело  :)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #28 on: 16.11.2015, 15:56:28 »
Хах, а аз като преди предлагах това...тук ми се смееха някои хора. Ето че Румнците са започнали с нововъведенията. Не знам... толкова ли е трудно изготвянето и внедряването на нова система за таксуване. От 2008 точат системата в Електрото, а за Автото обещанията са от година за година. :D

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #29 on: 16.11.2015, 17:56:35 »
Това за нотариално завереното пълномощно е изискване на "Комисията за защита на личните данни". Голяма глупост е, но без него не може да издадат карта. Хубавото е, че пълномощното важи една година и чак след това се налага да вадиш ново.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 16.11.2015, 21:57:10 »
@Petko - явно системата им толкова си може, чудно ми е колко ли грешни пари за отишли и в нея...
Те звъняха и "у Центъро", за да се допитат до главатаря си. Не можело, без да трябва да отидеш, за да ти "закачат" метрото. Жалка работа!  :laugh:

Впрочем - на няколко пъти са ми искали да нося у себе си личната карта на лицено, чиято карта зареждам, вместо пълномощно.  :blink:

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #31 on: 17.11.2015, 11:45:06 »
Това за нотариално завереното пълномощно е изискване на "Комисията за защита на личните данни". Голяма глупост е, но без него не може да издадат карта. Хубавото е, че пълномощното важи една година и чак след това се налага да вадиш ново.

Но защо служителят в бюрото иска копие от това нотариално заверено пълномощно, което остава в павилиона? Бях свидетел на такъв диалог. Т.е. не само да се види оригинала, но след катос е види и да се остави копие от нотариално завереното пълно мощно.
мур

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #32 on: 17.11.2015, 18:25:12 »
Искат копие от пълномощното, което да оставиш. Не знам защо, явно го прилагат някъде. На мен последния път не ми искаха копието, но по принцип го искат. Пак казвам, че тази глупост е сътворена от "Комисия за защита на личните данни" и за служителките в абонаментните бюра също е доста неприятно, защото когато за пръв път занесеш пълномощното, тя трябва да въведе информацията от него в системата, което отнема време. Отделно хората си изкарват яда върху тях, че са ги разкарвали да вадят такова пълномощно. За него се заплаща 5-6 лв. и съответно трябва да заведеш инвалида при нотариус, ако нямаш някой познат такъв, който да се съгласи да ти издаде, без да водиш човека. Голяма подигравка е с хората в неравностойно положение, тъй като те са уязвима група и трудно могат да си защитят правата. Повечето сгради нямат достъпност за инвалиди, съответно е много трудно да се разкарват по различни институции, а да не говорим, че самия градски транспорт не е пригоден за такива хора. Според мен, опциите за това допълнително изискване са две: или тази комисия отчита някаква дейност, чрез тази разпоредба или другия вариант е да работи в синхрон с общинските институции, като крайната цел е да откажат хората от употребата на карти на преференциални цени.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #33 on: 17.11.2015, 21:18:19 »
То ако трябва един инвалид да ходи до нотариуса, по-добре да иде да си извади карта. Всичко е из основи сбъркано в тая държава.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #34 on: 30.11.2015, 18:40:19 »
Като цяло да се зараежда карта с някакъв документ е безмислено. За вадене - ОК, но по какъв начин може да се злоупотреби при зареждане? Все пак им се дават пари, не взимат от ЦГМ.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 30.11.2015, 21:22:37 »
Като цяло да се зараежда карта с някакъв документ е безмислено. За вадене - ОК, но по какъв начин може да се злоупотреби при зареждане? Все пак им се дават пари, не взимат от ЦГМ.

Аз им поставих същия въпрос на служителките, а те отговориха - "Ами може да сте я откраднал/намерил и да си пътувате с нея". 
Аз: Нали има опция за блокиране на картата?!
те: Много хора не си ги блокират...   :laugh:

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #36 on: 24.02.2016, 00:41:11 »
Служители на ЦГМ работят в канцерогенни бараки

Интересно е мнението на жената, че няма някой в администрацията на ЦГМ, който да не е назначен с връзки.

Дифиан: Темата с връзкарството продължава ТУК! ;)
« Last Edit: 25.02.2016, 08:52:08 by difian »
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
« Reply #37 on: 31.08.2016, 10:39:05 »
Искам да ви споделя възмущението си от двете дърти бабички които работят в бюрото което е при Техническия университет в Дървеница. Постоянно се заяждат с хората без причина, а пък недай си Боже да попиташ за нещо- само стой и гледай какво става! Абсолютно недопустимо отношение, както в професионален, така и в чисто човешки план. Един път имаше едно младо момче, облечено с риза и изключително любезно отношение, но съм го срещал само един път. Та мисълта ми е, че може, стига някой да иска...

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #38 on: 31.08.2016, 19:48:03 »
На мен ми е любимо като тръгнат да ми се заяждат и да ми крещят, че не съм им казал предварително, че ще плащам с карта - ами не съм длъжен, да си оправят системите, ще промени тикчетата и ще мине процедурата пак. Най-често това го прави една лелка от пункта на МС Европейски съюз, но не е само тя.

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
« Reply #39 on: 03.09.2016, 21:31:59 »
Да знаете, че в 18:40 дневният отчет на бюрото е подаден и с 300 зора може да се продаде хартиена карта. За сравнение в Лидъл можеш да влезеш в 21:59 да си напазаруваш.