Author Topic: Камери по пътищата  (Read 37305 times)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Re: Камери по пътищата
« Reply #20 on: 31.07.2009, 00:15:40 »
Аз пък подкрепям инициатива за изкореняване на всички идиотски знаци из цялата страна, създаващи предпоставки за ПТП. Не разбирайте, че не искам да се спазват правилата- напротив, но наистина има тотални малоумщини по пътищата, някой специално поставяни като хранилка за КАТ-аджии. Това е тъпанарското - зелените човечета вместо да помагат на трафика, каквато трябва да бъде основната им роля, застават зад някой смешен знак и нататък всички знаем.

Давам само един пример - около Ихтиман посока София се строи бензиностанция Лукойл, която е на поне 30 метра навътре в ливадите, но знаците са за 60 км/ч !!!!!, дори и при никакви строителни работи, дори и през нощта, винаги ...
« Last Edit: 31.07.2009, 00:20:26 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #21 on: 31.07.2009, 00:16:53 »
Я си ходи пеш и не ни учи как да караме.
Камерите са сложени с превантивна цел на наистина опасни места. Не е зле да се съобразяваме с тях. 
А ти престани да даваш квалификации.
The Grand Tour

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 31.07.2009, 00:18:50 »
Аз ли ? Допълних поста си, надявам се съм изяснил виждането си по нещата
НЕ на хейтърството!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 31.07.2009, 02:17:18 »
Откакто монтираха камерите на Цариградско забелязвам, че карането с разрешната скорост (80) и спирането на многобройните престроявания от бутащи се майстори пропускливостта на булеварда се увеличи.

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #24 on: 31.07.2009, 09:33:54 »
Аз ли ?

Не нямах впредвид твоя пост. ;)
Естествено че ще се увеличи. Тези скорости на движение са измислени с много изследвания и анализи, за да могат всички да извършват определени маневри.
The Grand Tour

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 31.07.2009, 11:31:18 »
А там на АМ Тракия на ограничението от 60 км/ч на строежа за Лукойл имало ли е някога катаждии!
Освен това не видях никой да може да ми отговори през нощта тези устройства ефективни ли са?
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 31.07.2009, 11:31:35 »
Преди няколко години участвах в проектантската работа за определяне на най-подходящите места за поставяне на камери за контрол на пътното движение на територията на София. По-точно тези места се определиха (с мое участие) на базата на комплексен ГИС анализ, базиран на статистика на местата, където стават най-много ПТП-та. Ако има читава база данни, цялата работа става за не повече от половин час. Но друга ми беше мисълта - поне доскоро ако получилият честитка със снимка вземе да се инати и да обжалва в съда, беше много вероятно да спечели делото. Защото адвокатите използват една вратичка свързана с това, че записите от видеонаблюдение съдът не е задължен да ги приеме като доказателства. Причината е, че камерите се водели специални разузнавателни средства и тяхното използване може да става само след предварително прокурорско или съдебно разрешение. И само в този случай записите имат силата на пълноправни доказателства, съответно съдът е длъжен да ги приеме. Доскоро беше така, даже хората от КАТ, с които работех, директно ми казваха, че фактически към момента камерите са само за украса...Дано сега нещата да са се променили и да не съм прав..Който е по-запознат, да каже.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 31.07.2009, 12:47:17 »
А има ли промяна на въпросното законодателство така че записите на камерите да могат да се приемат като доказателство, за да може и нещата да се променят?
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 31.07.2009, 13:23:46 »
Точно това питам и аз. Ако някой знае, да сподели.
« Last Edit: 31.07.2009, 13:25:17 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #29 on: 31.07.2009, 13:36:38 »
Ми аз вече имам акт за нарушение от 14.02.2009 и не се противих. Показаха ми и още нарушения от 2008 година. Основно гледат за спиране на стоп линия (моят случай) неправилно престрояване, минаване на червено, неправилно спиране.
Обясниха ми че видео наблюдение ги гледа, изважда записите и после ги праща в КАТ, та затова толкова късно. Това за камерите по центъра на София.
Тези от провинцията и за описаните по-горе от мен камери горе долу за нарушения от преди един месец викат.
The Grand Tour

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 31.07.2009, 16:42:21 »
А там на АМ Тракия на ограничението от 60 км/ч на строежа за Лукойл имало ли е някога катаждии!

от 4 мои минавания, 3 пъти имаше, не случайно го давам този пример
НЕ на хейтърството!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 01.08.2009, 20:40:12 »
А има ли промяна на въпросното законодателство така че записите на камерите да могат да се приемат като доказателство, за да може и нещата да се променят?
Доколкото ми е известно все още я няма тази промяна в закона и по тази причина текст написан на хвърчащо листче има повече стойност от видеозапис.
 Иначе някой по-нагоре питаше къде се намират камерите на НАПИ за трафика. Нямам идея.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 01.08.2009, 20:43:26 »
Цариградско шосе - супер натоварена градска част - ограничение 80км/ч, значително по-слабо натоварена полуградска част - ограничение 50км/ч

Също пример за идиотиите по пътищата и най-вече за нищоправенето по разрешаването им. Иначе за да ти падне акт от снимка обжалваш в съда. В момента тия от КАТ разчитат, че на никой не му се занимава с родната съдебна система
НЕ на хейтърството!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #33 on: 22.03.2010, 21:57:17 »
На Цариградско днес монтираха камера, между Орлов и Полиграфическия някъде беше, забравих вече къде точно  :D Разположена е в зелените площи между локалното и платното към центъра и гледа към движещите се насреща. Дано вече намалеят до минимум навлизанията в бус-лентата на леки автомобили.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 22.03.2010, 22:11:59 »
Новата камера е с радар и светкавица. Няма общо с буслентата. Състои се от камера и радар в една голяма кутия и светкавица в още една голяма кутия. Интересното е, че е сложена 10 метра след знака 50  :arrow:
НЕ на хейтърството!

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 22.03.2010, 23:47:12 »
Нека се опитаме да систематизираме камерите по родните шосета:София-Бургас:
- Окръжна болница - София
- с. Подслон - между Стара и Нова Загора
- с. Съдиево - след Нова Загора

Бургас-Созопол:
- баира към полуострова северно от аТИЯ
- разклона за мина Росен и военноморска база Атия

София-Кулата:
- с.Мурсалево - център
- Благоевград - срещу Шела, където има ограничение 60 км/ч
- южно от Благоевград преди тунела

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #36 on: 23.03.2010, 08:03:25 »
Освен тях:

- Окръжна болница - София
+ Караулката на изхода
+ Шел-а при първата отбивка за Пловдив
+ на отсечката от І-5 и между магистралата и Стара Загора
- с. Подслон - между Стара и Нова Загора
+ Нова Загора на входа от към Стара Загора при разклона за Велико Търново
- с. Съдиево - след Нова Загора
Икономията е майка на мизерията!

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 23.03.2010, 09:58:27 »
Има и една камера в София на Н. Й. Вапцаров посокоа от Черни връх към Семинарията, точно след пешеходния светофар на София Ленд.

Offline naster1

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #38 on: 23.03.2010, 11:27:00 »
Около Велико Търново има на две места.

1. В посока София, до бензиностанция Лукойл след отбивката за Момин Сбор.
2. В посока Варна, на входа на село Шереметя.

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #39 on: 23.03.2010, 11:34:32 »
По главен път Е 79 има камера на Полицейско-горското КПП при язовир Дяково. Насочена е към изкчващите се автомобили посока София, но  сигурно хваща и в двете посоки. Внимавайте на един разклон с пешеходна пътека преди КПП-то дебне и патрул на КАТ с радар  :devil:
-Информацията ми от началото на темата за пътя София-Бургас-Созопол си е актуална
По маршрута София-Варна-Балчик има камери на:
-на АМ Хемус при км 36 (бензиностанция Лукойл)
-пред бензинпстанцията Шел при село Микре 60км/ч и в двете посоки.
- пред бензиностанцията Петрол при с. Малиново, 60 км/ч и в двете посоки. Това е малко кофти място след спускане на един ляв завой.
-на КПП Севлиево при Идеал Стандарт, няма камера, но почти винаги има дежурен с радар.
-на бензиностанцията Лукойл преди Велико Търново
-около разклона за Арбанаси при сладовата база на Вали Компютърс
- на входа на Варна близо до Пикадили.
- на  пътя Варна-Добрич в Аксаково преди площада
- Във Варна има камери на две-три места по пътя към Златните при сп. Почивка е едното от тях над платната за движение.

The Grand Tour