Author Topic: Актуална информация за движението на влаковете  (Read 68387 times)

Offline mita6ki

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Слънчев бряг в понеделник посока София беше в състав
46-та серия локомотив, 4 или 5 второкласни + 1 първокласен вагона 44, един първокласен 74, фургон EXDB и бстро

Offline Saruman

• Приятел на ГТ
    • Yahoo Instant Messenger - saruman_1989
    • View Profile
    • Железниците Днес
Първокласни 44-ки няма, фургон екс-дб няма!!! Първокласния може да е бил 63, а първия вагон екс-дб е инвалиден с превоз на велосипеди.

Offline mita6ki

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Сещате се какво имам предвид, по-интересното беше, че беше с вагони като на Уикендите, и с нито един от стандартните за Слънчев бряг бели вагони (мисля че са 97)

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Сещате се какво имам предвид, по-интересното беше, че беше с вагони като на Уикендите, и с нито един от стандартните за Слънчев бряг бели вагони (мисля че са 97)
Да си призная честно, не се сещам за какви вагони говориш. Имам една дребна забележка обаче. Има си тема за вагоните в БДЖ, ако може там коментирай с какъв вагонен състав е пътувал въпросния УБВ.
« Last Edit: 06.10.2011, 13:17:13 by did_ko »
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Интересува ме, някой от вас ако пътува по-често с влак 491, понеже е международен закъснява ли много попринцип, понеже е единственият в този час, който отива към Димитровград?
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Средно 2 часа закъснява. Рядко по-малко от 1 ч.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Лошите атмосферни условия в Североизточна България спряха движението на влаковете в различни железопътни участъци. Прекъсването на влаковото движение е вследствие на липса на електрическо захранване в контактната мрежа, както и непроходимост на железния път, съобщиха от БДЖ. Влаковете засега няма да се движат в участъците Горна Оряховица - Дъбово, Царева ливада - Габрово, Разград - Плиска, Славяново - Стражица, Смядово - Комунари, Подвис - Синдел, Попово - Дралфа. 5 бързи и 9 пътнически влака престояват в различни гари в Североизточна България. Аварийните екипи на Национална компания „Железопътна инфраструктура" работят по отстраняването на повредите в контактната мрежа и разчистването на железния път. Националният железопътен превозвач търси възможности за осигуряването на алтернативен транспорт за пътниците от блокираните влакове, се казва още в съобщението. Държавните железници ще презаверяват билетите или ще възстановява сумите на всички пътници, които желаят да върнат своите предварително закупени билети за пътуване.

Пътнически влак, който е тръгнал в 16.20 часа в понеделник от Стара Загора за Русе, е закъсал по пътя, съобщи слушател, чийто син пътува във влака. Той добави, че няма връзка с него, тъй като телефонът му няма обхват. За Дарик от МВР съобщиха, че на гара "Радунци" изчакват 111 пътници от два влака. Хората са приютени в помещението на гарата, взети са мерки за отстраняване на повредата на влаковете. Друг влак е закъсал на гара Плачковци. 11-те пътници също изчакват на гарата.

източник: Дарик Радио
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Днес нещо интересно, БВ 5611 с ЕВМ Дезиро. Даже и 4-те секции бяха номерирани, все едно са вагони, бяха залепени цифри до вратите. От София местата бяха на около 90% заети, след Горна баня 100% заето, на Перник имаше доста за слизане, ама пък и голяма тълпа чакаше. Не знам как е било на Дупница, Благоевград и Сандански, ама за такава дълга дестинаци не знам защо са пуснали Дезиро. А на всичко отгоре, към 16 и нещо на Владая се разминахме един от вечерните бързи влакове за Кулата, който беше само с 3 вагона, отвън изглеждаше на 120% пълен.

Не знам как я мислят да орязват още разписаният, то тогава сигурно ще трябва един месец предварително да си запазваш място лятото в сезона, да се вредиш.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Днес нещо интересно, БВ 5611 с ЕВМ Дезиро. Даже и 4-те секции бяха номерирани, все едно са вагони, бяха залепени цифри до вратите. От София местата бяха на около 90% заети, след Горна баня 100% заето, на Перник имаше доста за слизане, ама пък и голяма тълпа чакаше. Не знам как е било на Дупница, Благоевград и Сандански, ама за такава дълга дестинаци не знам защо са пуснали Дезиро. А на всичко отгоре, към 16 и нещо на Владая се разминахме един от вечерните бързи влакове за Кулата, който беше само с 3 вагона, отвън изглеждаше на 120% пълен.

Не знам как я мислят да орязват още разписаният, то тогава сигурно ще трябва един месец предварително да си запазваш място лятото в сезона, да се вредиш.
Докато има влакове - ще се орязват. Като ги спират сега - означава, че ни се е вдигнал дотолкова стандарта, че всеки има автомобил и си джитка самостоятелно.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
Очаква се голяма част от БВ да станат с ЕМВ дезиро. Вчера 1622 също беше с такова.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Fantomas

• View Profile
Честито на пътуващите. :angry: По възможност ще гледам да ги избягвам тези влакове. :/

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Влаковете, които ще се облажат с Дезиро само в софийска област ли ще бъдат или има надежда по линията Г. Оряховица - Стара Загора също да пропълзи нещо подобно?  :blush2: Ако не друго, то тя е била обслужвана от ЕМВ 32 през онзи период миналия месец, когато пътят от Търново до ГО беше затворен. Би трпябвало значи и Дезиро да се види, след като и двете са за по-кратки маршрути.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Е аз не успях да намажа с Дезиро, но за сметка на това 45169 навакса 15 минути закъснение  с БВ 8613 от Стара Загора до Карнобат.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Не знам, обаче мисля че по спешност трябва да се изнамерят вагони отнякъде, и не да се орязват влакове, а да се назначават още. Ей сега по новините показваха репортаж от В.Търново, как около 40 човека не успяли да се качат на влака, защото било страшна тъпканица, също даваха репортаж и в едно Дезиро, каква тъпканица беше вътре. Не разбрах за кои точно влакове става въпрос.

Не ви ли се струва логично, щом има голямо търсене на дадена услуга да се увеличава предлагането, а не да се намалява? Що за логика? И през 2006-та, имаше такива хубави реновирани вагони 74-та серия, къде изчезнаха? До преди година Видинските/Ломските влакове бяха също с много добре изглеждащи и поддържани вагони 74-та серия, ама и те като че ли позачезнаха. Също и влакове 3621/3622 до преди 3 години, някои от бързите за Варна, и още 10-ки влакове.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Fantomas

• View Profile
Много вагони са с изтекла ревизия и затова предполагам е така. В момента по мои наблюдения масово изтичат ревизиите на Ex-DB-тата, които плъзнаха преди 2-3 години навсякъде. Затова и по доста влакове се върнаха купейните вагони.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
Много вагони са с изтекла ревизия и затова предполагам е така. В момента по мои наблюдения масово изтичат ревизиите на Ex-DB-тата, които плъзнаха преди 2-3 години навсякъде. Затова и по доста влакове се върнаха купейните вагони.

А нови ревизии защо не се правят?

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
Щото струват пари, а като е по ЗОП още повече.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Не по ЗОП - а като се точат са още повече.
Среден ремонт на локомотив в депо на БДЖ - 40 000 лв., в предприятието на Черепа - 900 000 лв.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Айдее, от днес пак по новините даваха репортажи за страшните тъпканици които стават по влаковете. Пак показваха любителски кадри, този път май някъде около Карлово, на претъпкано Дезиро и разправяха как хора остват по гарите, защото не могат да се качат. Не знам дали е за актуална информация, но казаха, че е от днес. Крайно време е да се направи нещо многото спрени вагони, най-после да се стегнат за движение. Само към надежда като видите колко много има...

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email