Author Topic: Недобросъвестни пътници/граждани  (Read 43412 times)

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Re: Оплаквания на шофьори от пътници
« Reply #20 on: 20.11.2012, 21:01:36 »
Аха.. Да, ама не. Я виж колко от линиите са на интервал под 10 минути. Като добавим и закъсненията + това, че трябва да се прехвърлиш на друга линия след това, например, като така губиш връзката си, да ти затворят вратите под носа си е меко казано неприятно. Водачите не са длъжни да чакат всички тичащи и да отварят на закъснелите, но това си е проява на човещина. Отделен е въпросът, че много от хората не го оценяват.

Online 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #21 on: 20.11.2012, 23:36:29 »
Нали се сещаш, че човещината трябва да е взаимна. Не ме карай да ти давам примери за нечовещина, че са доста.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline stankos

• View Profile
« Reply #22 on: 21.11.2012, 09:21:22 »
На спирката на трамвай 5 на площад Македония съм казвал на доста възрастни хора да се качват на третата врата на мотрисите , защото ще им е най-удобно , но не като че нарочно всичките търчат да се качват от първата до ватмана !!!  :angry:
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Online 701

• View Profile
« Reply #23 on: 21.11.2012, 11:02:09 »
На спирката на трамвай 5 на площад Македония съм казвал на доста възрастни хора да се качват на третата врата на мотрисите , защото ще им е най-удобно , но не като че нарочно всичките търчат да се качват от първата до ватмана !!!  :angry:
Там раздават пенсии все пак. А и не са само старците, много често е явлението: 6 врати отворени, на 5 няма никой, но на първа чакат 10 души...
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #24 on: 21.11.2012, 11:09:13 »
Но не го правят само пенсионери и всички го правят, а най-яко е като си облегнат и задника на вратата на кабината. И това е добитък, който не разбира. най-човешки ги питам с какъв акъл дойдоха от средата на трамвая да слезнат от първа врата 2 мин. преди да е спрял трябва и те не могат да ми дадат смислен отговор.
мур

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 21.11.2012, 11:10:17 »
И винаги вратата, на която са се наредили, е първа врата :help: С мед е намазана първа врата на трамваите, бонбони се раздават там :help:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 21.11.2012, 14:08:41 »
Пътниците явно имат някакъв страх, че на задните врати шофьора няма да ги види. Миналата седмица бях в Пловдив, и кондукторката в рейса направи забележка на една баба вика"госпожа, защо се мъчите с тия багажи оттука, на 2-рата врата има дръжки, две крила и е много по-удобно" и бабата каза" олеле, много ме е страх, на 2-ра врата е много далече и шофьора може да не вижда чак до там от кабината"

Аз за това съм твърдо ЗА, всички нови автобуси, тролеи и трамваи да се поръчват с изцяло закрита кабина от салона, без досег към пътниците, и вратата към салона да се заключва, пътника се качва, настанява се и получава тази услуга, за която си е платил, без да притеснява постоянно шофьора с глупави въпроси. Ама те пътниците си мислят, явно, че шофьора гледа всички врати от прозорчето на кабината и за това ги е страх :D

Ако бях аз щях да поръчам и автобуси, на които 1-ва врата е след 1-вия мост, както са и тролеите в Швейцария, това е много хитро, не виждам защо 1-ва врата трябва непременно да е пред 1-вия мост, а шофьора може да си има отделна врата на кабината към салона, и към пътя.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #27 on: 21.11.2012, 16:27:46 »
На мен ми се е случвало да ме пропуснат в съчленен нископодов Икарус,а там е невъзможно да се види има ли човек на последната врата,особено ако е близко до нея и преградата го закрива  :/

П.С. Като сме на тема повторно отваряне на вратите- едно забавно видео на тази тема  :laugh:http://vbox7.com/play:a89414fd1c

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #28 on: 22.11.2012, 11:52:23 »
Значи някой като пресича пред мен на червен светофар например, аз трябва да го блъсна?
По твоята логика трябва и да се извиниш на Тимур Халилов, защото искаше да го съдят.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #29 on: 01.02.2013, 19:58:48 »
Вчера след като закачихме 311 за 402 в резервния коловоз , дотича една фуста и попита - десетка ли е трамвая ?
Отговорих - каква десетка , не виждате ли , че двата трамвая са закачени и празни . А тя - ми те и деветките преди бяха закачени .Ей , толкова прост народ!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #30 on: 01.02.2013, 22:03:16 »
Че е прост прост е, но като го знаеш вече другият път им отсечи едно хубаво, не не съм по 10 и ще видят те на кого ще досаждат.  ;)

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 01.02.2013, 23:23:35 »
Прост , но пък фустата от къде може да знае кои трамваи могат да работят по СМЕ и кои не? Това го знаем само ние във форума и служителите. Но така де питането й е било донякъде глупаво.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 01.02.2013, 23:27:18 »
Донякъде? Та то това си е било чиста провокация, и само дето не се е набутала между шамарите. Колко пъти може да се видят такива трамваи скачени на линия? И на всичкото отгоре трамваието по 10 изглеждат много по-различно от тези два трамвая.  :crazy:

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 01.02.2013, 23:30:25 »
Мисълта ми беше, че обикновения пътник не знае кои трамваи могат да работят по СМЕ и кои не, кои могат да минат през гората и кои не. Глупавото в случая е, че вижда празни трамваи, на резервите коловози и отива да пита, не толкова че са скачени, нито гледа табели нито нищо.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 01.02.2013, 23:31:01 »
При все, че и на двата има табели За Депо :laugh:

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #35 on: 02.02.2013, 01:54:48 »
Тая е била някоя любопитна да й демонстрирате техниката на зацепването и настроите гласовата уредба. :devil:
████████████████████████ Епилог

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #36 on: 02.02.2013, 16:49:28 »
Видяла жената красив мъж и решила да го заговори ... може пък да излезе нещо ...  8)
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 02.02.2013, 19:39:02 »
Видяла жената красив мъж и решила да го заговори ... може пък да излезе нещо ...  8)

Тя хубаво че не е питала "Това трамвая за София ли е?"  :devil:
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #38 on: 02.02.2013, 21:40:59 »
Донякъде? Та то това си е било чиста провокация, и само дето не се е набутала между шамарите. Колко пъти може да се видят такива трамваи скачени на линия? И на всичкото отгоре трамваието по 10 изглеждат много по-различно от тези два трамвая.  :crazy:
Остави това ами трамвайте по 10 имат табели с номер 10, а тези очевидно не са имали.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #39 on: 02.02.2013, 22:25:45 »
предния 19 а задния мешано 11 и 4 .