Author Topic: Re: Разписания  (Read 2738 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Re: Разписания
« Reply #20 on: 14.01.2015, 11:38:30 »
Не - след като се извади антената се задейства паник - бутона.
Само така! И автоматична глоба от 100 лв по ВПОРЗ  :devil:

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Reply #21 on: 14.01.2015, 11:40:19 »
Само така! И автоматична глоба от 100 лв по ВПОРЗ  :devil:
Няма как да се получи, само в главата ти е от злоба.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #22 on: 18.01.2015, 21:05:47 »
Не мисля,че ватманът на своя глава е решил да съкрати и без това кратката си почивка в 5 минути.  :crazy:

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 18.01.2015, 22:14:23 »
Защо не се затича, аз като използвам МГТ съм поне 10 минути по-рано.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline otvorkototok

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #24 on: 18.01.2015, 22:29:33 »
vasko,абе спри се да пишеш тотални глупости бе,не ти ли писна,не можа ли да разбереш че транспорта не работи по твоя часовник или по часовника на ел.таблото на спирката,а се движи по гпс и каквото показва гпс-а ти не можеш да го видиш,по твоята не много умна логика повече от половината трамвайна линия 6 си тръгва с аванс от обеля и то от 4-5 минути при ужасно раздутите им разписания по трасето,е няма толкова глупави ватмани които да правят толкова нередовни курсове и да работят за предприятието,защото ако имат нередовен курс с толкова аванс ще бъдат санкционирани и без ти да им пишеш жалби,така че единствения начин да бъдеш доволен е да питаш ЦГМ къде можеш да гледаш реално какъв час показва гпс в колите на градския транспорт и ти бъде предоставена коректна такава информация можеш да се жалваш.
И пак за пореден път призовавам модератор да вземе отношение относно потребителя-vasko,на мен а и съм сигурен че не само на мен ми писна да му чета еднотипните мнения които нямат нищо общо с реалноста и най вече с неговата неистова жажда за глоби и наказания,човек който няма никакъв практически опит само пише едни и същи неща и не иска да чуе и да се поучи от никои от форума,спрете му най-накрая правата за писане за някакъв период от време и само да може да чете и да се надяваме че тогава може и да му влезе нещо в главата и да напише след време едно реално мнение за системата на ГТ!

Offline vasko

• View Profile
« Reply #25 on: 18.01.2015, 22:40:17 »
Тръгването с аванс от първа спирка в Обеля 2 си има логично обяснение. Повечето ватмани го правят, за да имат достатъчно време да си купят нещо от павилиончето на втората спирка по маршрута и оттам да продължат по разписание. Доста пъти съм виждал как на екранчето на GPS в кабината показва "-", но ватманът тръгва, спира да пазарува и после продължава по разписание.  :angry:

Защо не се затича, аз като използвам МГТ съм поне 10 минути по-рано.
Съжалявам, но това е меко казано най-странното мнение по въпроса. Защо трябва да тичам като си има разсписание, което би трябвало да се спазва? И защо трябва да се ходи 10 минути  :eek: :eek: :eek: по-рано? 10 минути в различните климатични условия в България ми звучат много "приятно" изкарване!

а се движи по гпс и каквото показва гпс-а ти не можеш да го видиш,
GPS е свързан със системата на Виртуалните табла и ел. таблата по спирките. На таблото на спирката показваше, че има още 3 минути до потегляне, което означава, че би трябвало същото нещо да е изписано и на екранчето пред ватмана.

по твоята не много умна логика повече от половината трамвайна линия 6 си тръгва с аванс от обеля и то от 4-5 минути при ужасно раздутите им разписания по трасето,е няма толкова глупави ватмани които да правят толкова нередовни курсове и да работят за предприятието,защото ако имат нередовен курс с толкова аванс ще бъдат санкционирани и без ти да им пишеш жалби
По-нагоре написах защо го правят. След втората спирка обикновено влизат в график и нямат проблеми нататък. И за това никой не ги наказва...

Доколкото разбирам, масовото мнение тук, във форума е, че няма никакъв проблем една кола да потегли с 4-5 минути аванс, спрямо разсписанието, от някоя спирка? Това е в реда на нещата, така ли? Ако е така, аз няма повече да досаждам...
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 18.01.2015, 22:47:08 »
Айде спрете се... разписанието в Обеля е затегнато, много! При постоянната целогодишна пързалка в голяма част от трасето между училището и последната спирка, разбитото трасе и паркиралите на 20 сантиметра от габарита на трамвая, са дали по минута между спирките от метростанцията до последната, които с тези трамваи и това трасе са непосилни - ако решиш да гониш, трамвая се разклаща и забърсва колите отстрани, не се знае в пързалката  дали ще спреш, да тръгнеш и т.н. Големи мислители, голямо чудо... тези дни трябва да е внесена подписка от ватманите, работещи по 6та линия за преразпределяне на минутите и разхлабване на разписанието там. ;)
Ама вие това не го знаетееее, а Васко и да го знаеше, пак щеше да реве...
« Last Edit: 18.01.2015, 22:51:09 by mihailo »
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline otvorkototok

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #27 on: 18.01.2015, 22:59:43 »

Публикувана от: vasko
« -: Днес в 22:40:17 »
Тръгването с аванс от първа спирка в Обеля 2 си има логично обяснение. Повечето ватмани го правят, за да имат достатъчно време да си купят нещо от павилиончето на втората спирка по маршрута и оттам да продължат по разписание. Доста пъти съм виждал как на екранчето на GPS в кабината показва "-", но ватманът тръгва, спира да пазарува и после продължава по разписание.

-Няма шанс да тръгне от начална спирка с аванс и то с такива минути които казваш ти 4-5 мин виж до 2 мин, да е тръгнал с аванс и нататък по трасето де е бил навреме по може да се съглася,но всичко над 2 мин няма кои да му окачестви курса като редовен,а това че ти си мислиш че това което показва на ел.таблото на спирката и какъв час показва гпс-а в превозното средство е един и същ часси в огромнна грешка(има моменти когато показват еднакво време,но има моменти когато между двете има 2-3 мин разлика) ,но пак за пореден път не искаш да прочетеш какво ти се пише и си държиш на твойто,аз спирам да се занимавам с теб,явно не искаш да научиш нищо,а единствената ти цел в живота е благодарение на теб някой да бъде наказан и глобен...  :help:

Offline vasko

• View Profile
« Reply #28 on: 18.01.2015, 23:13:08 »
Ама вие това не го знаетееее, а Васко и да го знаеше, пак щеше да реве...
Със сигурност съм забелязал проблем с разписанията на ТМ6, но по мои наблюдения проблем има само в пиковите часове в работни дни. Тогава доста често се случва трамваите да пристигат на последната спирка в момента, в който трябва да тръгват обратно, и за съжаление ватманите си губят почивките. А в някой случай трамваите пристигат дори няколко минути след времето, в което е трябвало да тръгват обратно.

В извън пиковите часове и в предпразник и празник проблем няма. Доста често се случва трамваите да пристигат с аванс на последната спирка и така ватманите дори имат по-дълга почивка.

Проблемът в пиковите часове в работни дни в Обеля идва от ул. "Обелски път" между спирка "Търговски комплекс Обеля" и МС Обеля, където трамвайните линии са на пътното платно и по това време има задръствания и в двете посоки. Понякога трамваите губят 6-7 минути в този участък.

Похвално е, че ватманите са установили проблем и се опитват да го решат като се оплакват където трябва!  :fan: :fan: :fan:

Подкрепям някои потребители назад в темата, които казват, че трябва да има по-голяма разлика между разписанията и времепътуването за един курс в различните части на деня и в различните видове дни!  ;) Освен това, хората, които правят разсписанията трябва да се съобразяват и със спецификите на всеки един маршрут.  ;)
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 18.01.2015, 23:56:13 »
Айде спрете се... разписанието в Обеля е затегнато, много!.....Големи мислители, голямо чудо... тези дни трябва да е внесена подписка от ватманите, работещи по 6та линия за преразпределяне на минутите и разхлабване на разписанието там. ;)
Това го забелязах, преди известно време и все пак да не разхлабват разписанието прекалено много, това е единствената линия по която се кара с нормална скорост. Относно подписката, някой колега спомена, или може би някой ватман, с който съм си говорил, че ватмани работещи на 7-ма линия са молели за развлачване на разписанието, отговорът е бил че в Банишора с 9хх са покривали линията със същите разписания и са отказали да дават време.

ПП:vasko аз съм от доста време в форума, но ти имаш значително повече мнения от мен, това е интересно........чувствам се зле  :rev:

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #30 on: 09.03.2015, 11:04:54 »
3106 днес сутринта по 305.  :)

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 08.04.2015, 20:08:35 »
Извинявам се, но преди време беше пускано някакъв вариант на разписание за всяка една кола на съответна линия, но не мога да го намеря. Ще помоля някой да ми го пусне на лично. Благодаря предварително :)

П.С. Намерих го, извинявам се.
« Last Edit: 08.04.2015, 20:10:17 by kristian40t097 »
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 20.10.2015, 23:56:31 »
ЦГМ то е номер едно. От днес на Тм1 всички почивки са преместени на надлез Надежда и са силно синхронизирани с 6 та линия.
И някоя седмица заедно с тях(със сигурност на всеки час има поне 3 седмици, да се засичат с това дуо) и се получава почти 100-метров състав.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #33 on: 10.12.2015, 13:38:35 »
От кръстовището на Солунска и Витоша до Св.Неделя разстоянието е около 400m и спокойно може да се измине пеша за около 10 минути. Не виждам кой би чакал трамвай за подобно разстояние.  :rolleyes:

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #34 on: 10.12.2015, 13:47:23 »
Правилно Пейчев. Добра логика. Готов си за експерт по транспортната политика в Столична община. ;)
« Last Edit: 10.12.2015, 13:49:44 by UMSofia »

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #35 on: 10.12.2015, 17:09:34 »
Но спирките на трамвая са през 50-100-150 метра, докато на метрото са през километри  :)

Offline stankos

• View Profile
« Reply #36 on: 10.12.2015, 17:16:11 »
Спирките на трамвая са на около 300 метра , а на метрото от 700 до към 1200 по спомен , което не е километри !
Плюс това трасето по Черни връх от Хемус до Кръста си беше и опасно !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #37 on: 10.12.2015, 17:27:05 »
Наклонът между Хемус и Кръста е твърде голям и при остаряване и влошаване на техническото състояние на T6A2(SF) имаше реална опасност от инциденти. Също така между Хемус и Кръста никога не е имало междинна спирка получава се пълно дублиране на две метростанции с трамвай и още една спирка Хилтън в пълна пешеходна достъпност до две метростанции нещо абсолютно недопустимо. :rolleyes: При закриване на трасето в Тунела ще отпадне и ненужната спирка Хилтън и така ще се постигне идеална схема на обслужване. :) За 94 може би все пак има смисъл да спира на Хилтън за връзка с 72, 76, 204 и 604. :)
« Last Edit: 10.12.2015, 17:33:38 by V.Peichev »

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 10.12.2015, 21:52:05 »
При закриване на трасето в Тунела ще отпадне и ненужната спирка Хилтън и така ще се постигне идеална схема на обслужване.
Каква радост, че ще се закрие още малко трамвайна инфраструктура. Направо спираме трамваите и даваме релсите и кабелите на братята роми за коледен бонус и да приключваме с трамваите завинаги.

Offline ivan_1990

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #39 on: 01.09.2016, 20:14:46 »
85 и 86 ще минават през гробищата до 15 септември но колите въобще не са пипани :help:
Така по 85 имаме интервал 19/20 мин. в пик, 35 мин. извънпик и празник и потресаващите  91!! сутрин събота и неделя :crazy: :crazy:.Първия е 6:02, следващия е в... 7:33.
86- 16 в пик, 24 извънпик и празник. То преди беше претъпкан в Надежда извънпик, сега не знам какво ще е :angry:
Проблемът е че по 85 се движат само 4 коли може да се подсили с конекто г а 280 да е изцяло с оранжеви манове