Author Topic: Недвижими имоти  (Read 9469 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Недвижими имоти
« Reply #40 on: 17.02.2013, 22:38:45 »
Аз се чудя, като купуваме тия апартаменти, купуваме ли и част от земята под блока, или само 4 панела във въздуха? Защото ако е първото, цени от към 500 евро на квадрат мисля че са ОК, обаче ако е без земята, то тогава тия работи посмъртно не може да струват толкова пари. Толкова им искат, само защото сме в София, но реално не може да струва толкова. И ако не купуваме земята, а тя е държавна, по тази логика могат някой ден да ни кажат, да си махнем блока оттам, защото земята не е наша. Е, разбира се че никой няма да направи такова нещо, защото ще настане огромно недоволство и с право но все пак ми стана интересно.

То сега пак добре, че са такива цените, ама само преди няколко години през 2007-ма и 2008-ма вървяха по 1000 евро на квадрат, а сега може и за по 300 да се намерят.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #41 on: 17.02.2013, 23:04:52 »
Земята е общинска. Всички сме собственици само на сградата върху общинската земя, а поддръжката на "прилежащите" площи около сградата пък реално трябва да ги поддържа общината, защото са си техни, но ако това наистина стане, то комплексите ще заприличат на бунище...
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #42 on: 17.02.2013, 23:30:09 »
Цените са пълно безумие. Все повече се ориентирам към нещо по- в центъра, поне да си "купя" близостта до НДК, примерно - иначе две кутии струват точно нищо. Между другото, в много обяви срещам "собственост върху част от парцела" - предимно кооперациите в центъра. Не че десет кв.м са нещо, но все пак.

Не знаех, че преди 4-5 години е било още по-скъпо; това все пак е обнадеждаващо...

Това, което си харесвам, естествено е ипотекирано. Моя позната, юрист в този бизнес, казва че особено при новото строителство ипотеките са над 90%. Пълна трагедия.

------

Kraxx е фен на ЕПК-тата и му хареса едно в Хаджи Димитър, което отвътре наистина е хубаво - но като изтепосали снимка на блока отвън, с ръждата... е, не мога да го преглътна...
« Last Edit: 17.02.2013, 23:39:38 by flow »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 18.02.2013, 08:13:53 »
Сигурно идеята е човек дали за апартамент под наем, дали на изплащане да плаща доживот :D

То иначе ако е за евтино, може след земетресението да се вземе нещо наистина евтино в Перник, ей го къде е до София. Даже имам един приятел, който направи така. Обаче идеята е все пак да е хубаво и уютно за живеене, защото едно е в кв.Мошино в Перник например, друго е в Борово в София.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #44 on: 18.02.2013, 10:13:27 »
Смешници... питах дали все пак няма да посмалят от цената (37 хил евро) на един едностаен в Хаджи Димитър.
Отговор:

По повод запитването Ви за апартамента в жк Хаджи Димитър, който продаваме, Ви отговорям следното:

Намира се срещу стадион „Герена” в ЕПК – сграда от 1985 г.,
    Чистата жилищна площ без терасите и без таванското помещение е 54 кв.м.
    Усвоена е терасата към кухнята и се е получило помещение с размери около 14 кв.м.
    Направен е луксозен ремонт: сменени водопроводни щрангове и водомери; поставени топломери за дистанционно отчитане; ПВЦ-дограма, нова баня, кухненска мебел и входна врата от масивна дървесина.
    Поради това намаляване на цената не може да се очаква

И откога Герена е Хаджи Димитър, не знам...

Offline Kraxx

• Маниак
    • View Profile
« Reply #45 on: 18.02.2013, 10:19:02 »
Че апартамента е хубав като вътрешно разположени и тип сграда мога да потвърдя. Но тия да не мърдат от цената не е в духа на добрите търговски отношения...
To those who don't believe no explanation is possible, to those who do believe no explanation is necessary

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #46 on: 18.02.2013, 10:22:02 »
Е как... "Направен е луксозен ремонт: сменени водопроводни щрангове и водомери; поставени топломери за дистанционно отчитане", хаха

Така или иначе, до стадион "Герена" не бих живяла

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Reply #47 on: 18.02.2013, 10:27:17 »
Имай на в предвид, че гарсониерите са най скъпи. Двама мои колеги закупили ново- построени тристайни жилища, са заплатили по 30 000 евро,- кеш, а по нотариални документи жилищата струват- 58 000 евро. Направи си сметката какви далавери и врътки има. Ориентирай се към ново строителство, има достатъчно.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #48 on: 18.02.2013, 10:29:19 »
Много евтино са платили, защо така?

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Reply #49 on: 18.02.2013, 10:43:06 »
Не знам, единият е купен на "зелено", а вторият от банка ипотекирала блока поради задължения на инвеститора. Първият е в Х. Димитър на ул. Арчарица, като ама около 5 000 лв. довършително оскъпяване.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 18.02.2013, 11:58:56 »
Тъй като често възникват обсъждания - за цени по квартали, старо срещу ново строителство и т.н., обособявам нова тема, за да не се пълни с оффтопик "панелната"

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 18.02.2013, 12:21:38 »
Цените са пълно безумие.
На пазара на имоти има много безумно надценени оферти. Те са на хора, на които не им трябват парите и офертата им кисне с години по агенциите и сайтовете. Или са придобили или построили жилището през 2008-2010 и не могат да се примирят да го продадат на по-ниска цена.

И между другото някой може ли да ми обясни как за 15г. цените на жилищата скочиха толкова? 2000г. една гарсониера в "Хаджи Димитър" струваше 9 000лв, а двустаен се намираше за 20 000лв... 2006 продадохме двустайния в бл.69 за 36 000 ЕВРО (купен за 14 000 долара през 1999г.), а сега са качили още 20 000 евро върху цената. Как става това?!?
Преди 15 години жилищно кредитиране практически нямаше, а и средствата в хората бяха значително по-малко.
« Last Edit: 18.02.2013, 12:24:34 by blagun »

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #52 on: 18.02.2013, 13:47:57 »
Не знам, единият е купен на "зелено", а вторият от банка ипотекирала блока поради задължения на инвеститора. Първият е в Х. Димитър на ул. Арчарица, като ама около 5 000 лв. довършително оскъпяване.

На зелено не бих купила, но виж, второто е добра идея. Къде се следи за подобни оферти?

Тъй като често възникват обсъждания - за цени по квартали, старо срещу ново строителство и т.н., обособявам нова тема, за да не се пълни с оффтопик "панелната"

Добра идея!

На пазара на имоти има много безумно надценени оферти. Те са на хора, на които не им трябват парите и офертата им кисне с години по агенциите и сайтовете.

Бях се навила да купя апартамент в Сопот; дълго гледах една обява, която киснеше поне година. Накрая се обадих - оказа се, че онзи живее в София, и тън мън, изчаквал успешната приватизация на ВМЗ и рязкото покачване на благосъстоянието на гражданите, та "замразявал" продажбата до светлото бъдеще. :D

--------

Сетих се и за друго свое съображение - много държа да ми е тихо. Аз съм в стара тухлена къща и практически не чувам нищо, макар със сигурност да имам съседи. Нашите са в блок, където не издържам заради звука от асансьор, съседи и тн и тн. Трябва ли изобщо да не търся панел? Кое е най-добро?

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 18.02.2013, 14:25:56 »
Сетих се и за друго свое съображение - много държа да ми е тихо. Аз съм в стара тухлена къща и практически не чувам нищо, макар със сигурност да имам съседи. Нашите са в блок, където не издържам заради звука от асансьор, съседи и тн и тн. Трябва ли изобщо да не търся панел? Кое е най-добро

"Тишина" и "панел" са две коренно различни понятия, които е почти невъзможно да съществуват съвместно. Може би в саниран блок нещата да са малко по-различни, не знам, нямам наблюдения (а и аз почти не се сещам за санирани панелни блокове в истинския смисъл на думата саниране). Така че на твое място бих се ориантирал по-скоро към старо тухлено строителство - това си е лично мое мнение. :)
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #54 on: 18.02.2013, 14:32:18 »
Аха, и аз така подозрях.:)

Ново, викаш, не става...?:)

Тук на Оборище съседите ми отгоре са и с малки деца - като се замисля, изумително е че нито веднъж на съм ги чула. Къщата няма изолации.
« Last Edit: 18.02.2013, 14:33:50 by flow »

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 18.02.2013, 15:30:39 »
Новото става, ако е строено както трябва, с качествени материали, качествена работна ръка и са спазвани реални стандарти. Без да съм специалист, бих заложил, че не повече от 20% от новото строителство в София може да се свърже с думата "качество" - което пак е лично мнение и не претендирам да е меродавно.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 18.02.2013, 17:24:33 »
Новото става, ако е строено както трябва, с качествени материали, качествена работна ръка и са спазвани реални стандарти. Без да съм специалист, бих заложил, че не повече от 20% от новото строителство в София може да се свърже с думата "качество" - което пак е лично мнение и не претендирам да е меродавно.
Нека не се заблуждаваме - думите "качество" и "ако е строено, както трябва" са неприсъщи общо взето и за панелното строителство, и за това от по-ранни времена. Всеки, който е правил по-основен ремонт на панелка, се е натъквал на фуги, "уплътнени" с циментови торби и стари вестници "Работническо дело".
Допреди 3 години офисите на фирмата ни бяха в кооперация, строена през 1958-60 г. Имаше места, където бетонът се ронеше като бисквита, да не говорим за ел. инсталациите, отговарящи на стандарти от други времена; за старомодната топлоинсталация, обезвъздушаваща се през резервоар на тавана, до който стигаха почти запушени от ръжда тръби, за нефункционални помещенийца като ниши, минибалкончета и т.н.

Но особеността е, че с техническия прогрес се изобретяват по-добри материали.  Разбира се, че има некадърни водопроводчици, неумеещи добре да монтират pvc-водопровод, но преимуществата на подобен пред металния - и като малко топлоотдаване, и като чистота на водата, са огромни. Хоризонталното развитие на топлопроводите спестява радикално, повтарям - РАДИКАЛНО, сметките за "Топлофикация" и свежда до минимум топленето за чужда сметка (разбирай комшиите, които са си спрели парното се топлят за сметка на теб, дето не си го спряла).
« Last Edit: 18.02.2013, 17:29:02 by blagun »

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #57 on: 18.02.2013, 17:51:17 »
По-малкото зло, демек... ех, чудна държава.
Само да не си купя ново строителство и се окаже картон. Че нещо паянтови ми се видят - а-ха се напия, облегна се на балкон и се разпадне.

В къщата, в която съм в момента, парното ми не работи, понеже комшиите са си свалили радиаторите, без да ме уведомят, което е нарушило цялата система. Този месец пак имам сто лева сметка, като парно има колкото да не е съвсем без хич.

Това как ви се вижда? http://arcoimoti.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=22&id=a11546827412715134&idu=arcoimoti&f0=1&f12=2&f13=1b135063784802031&f1=1&f2=2&f3=%E3%F0%E0%E4+%D1%EE%F4%E8%FF&f4=&f11=2&f17=&f19=OXTzmReLok4pKHVEp&f14=&f15=&f18=&f16=&f20=1

« Last Edit: 18.02.2013, 17:53:48 by flow »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #58 on: 18.02.2013, 18:08:18 »
Ами хубаво е, че е ново строителство, изглежда добре, но районът (ул. Дунав, която се намира между Сточна, Лъвов мост и Централна гара) поне мен не ме кефи, зимата навън смърди на пушек от печки, в района бродят мангали и съмнителни типове, особено вечер. Иначе откъм транспорт е много удобно място.

И подкрепям на 100% казаното от Благун, и аз съм чувал от приятели и познати за подобни шмекерии при старото строителство.

Едит: Но ул. Дунав е доста дълга, ако апартаментът се намира по-нагоре, към бул. Дондуков, то тогава си струва.
« Last Edit: 18.02.2013, 18:20:30 by ozzy »
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline flow

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #59 on: 18.02.2013, 18:11:44 »
Мда, за сама жена районът...

Моля за мнение и за това, моля. Мерси; дано не ви досаждам. http://arcoimoti.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=22&id=a11546827412715134&idu=arcoimoti&f0=1&f12=2&f13=1b133240547822649&f1=1&f2=2&f3=%E3%F0%E0%E4+%D1%EE%F4%E8%FF&f4=&f11=2&f17=&f19=OXTzmReLok4pKHVEp&f14=&f15=&f18=&f16=&f20=1

И третото от тази агенция  е следното: http://www.imot.bg/1a135227726777088