Author Topic: Пушенето от страна на водачите в ГТ!  (Read 15178 times)

Offline Стоичо

• Начинаещ
  • *
    • View Profile

В последните някоко месеца наблюдавам силна ерозия на дисципината при водачите в Градския Транспорт.
  Масово пак започна да се пуши по време на пътуване, а също и в превозното средство на последните спирки.
  Пушенето в средствата на МГТ е забранено както за водача, така и за пътниците, контрол обаче липсва и забраната масово се нарушава. Това е много неприятно за голяма част от пътниците, тъи-като дима се стеле в целия реис/трамваи/тб.
  Не са редки случаите когато водачите качват и по няколко ортаци в или до кабината, и те също запалват и подържат мохабета - пълна цигания.
   По времето на ГЕРБ имаше по-голям контрол и явлението беше ограничено.
  Трябват строги санкции за нарушителите. Непушачите не са длъжни да се тровят за сметка на кефа и безотговорното поведение на определени хора.
  Никъде в Европа шофьорите/ватманите не си позволяват да пушат в превозното средство. Има жестоки глоби.
  Пуши се само на последната спирка и то навън от возилото!

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Стоичо, нямаш и ни най-малка представа, че водачите прекарват почивката си в задръствания и реално не могат да я използват. Хора като теб биват извозвани от същите тези шофьори, които се опитват да избият закъснения, както и чрез работата на диспечерите. Като гледам как си изписал ник нейма (неправилно) и с кирилица, как пишеш без й, ми стават ясни доста неща.
« Last Edit: 19.10.2013, 06:16:16 by tm0 »
████████████████████████ 

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Въпреки че Стойчо не може да си напише името правилно е истина че масово вече нарушават забраната за пушене и че няма никакви санкции. Не е истина обаче че дима се стеле в цялото превозно средство -може да се разбере че водача пуши само ако го видиш с очите си, дима си излиза през прозореца.

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
СтоИчо дори и да не пише супер грамотно,  за пушенето е напълно прав.
И никакви задръствания не оправдават шофьорите. Забраната си е забрана.

Offline Ivo_1506

• Маниак
    • AOL Instant Messenger - skype/followme_1
    • View Profile
    • Email
 :D :D Предлагам, който засече подобно престъпление, да удуши собственоръчно провинилият се водач!!!! Има си органи, чието  задължение е  да следят кой пуши, кой пие, кой минава на червено.....! Ако някой си е позволил да наруши някое правило, знае много добре,че си носи наказанието.... има хора, които са съгласни да им се вземат 20-30 лева, или колкото там е санкцията за конкретното нарушение,но в този момент да им е прекипяло и да го извършат. Никого не защитавам, но ако на някой колеги от форума житейските им проблеми са тези- то тогава им завиждам благородно! Ако сме толкова изпълнителни и толкова стриктни  на работните си места,както тука дебнем ,България щеше да е задминала бая отдавна  Япония !!!
НЕ НА ЕДИНИЧНИТЕ АВТОБУСИ ПО 204 ЛИНИЯ...!!!!!!!!!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Зад всяка шофьорска кабина има стикер на който изрично пише че "тютюнопушенето е забранено и при нарушение да се звънне на тел. ...", така че стоичо лесно можеше да се обади на телефона и проблема да се реши. Стикерите не са ги сложили за украса, нито пък за да си стоят безпредметно в автобусите. Звъниш на телефона, подаваш сигнала... от тук твоята отговорност пада, каквото е трябвало си направил. Не коментирам нито правописа, нито задръстванията, нито работната среда на водачите.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
Защо пък да не пушат, цял ден с олигофрени се занимават, защо да не си доставят удоволствие хората?
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile

Защо реши, че само на последна спирка? Няма забрана шофьорът да спре на някоя спирка, да излезе отвън да си изпуши една цигара и после да продължи.
мур

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile

Защо реши, че само на последна спирка? Няма забрана шофьорът да спре на някоя спирка, да излезе отвън да си изпуши една цигара и после да продължи.

Това искам да го видя ... или по-скоро искам да видя коментарите във форума ...  8)
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
За кафета, закуски и дори за други работи/покупки си е често явление. Нали наскоро имаше цитиран някакъв случай с трамай, "изоставен" по Мадрид или Сакъзов... :)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Защо пък да не пушат, цял ден с олигофрени се занимават, защо да не си доставят удоволствие хората?

Айде, още един Иво във форума...
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
За кафета, закуски и дори за други работи/покупки си е често явление. Нали наскоро имаше цитиран някакъв случай с трамай, "изоставен" по Мадрид или Сакъзов... :)

Да си купи - да, няма лошо. Но да изпуши една цигара ... около 5 минути. Ще бъде линчуван на момента от пътниците ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Online Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Докато още я има тази тема да попитам забранено ли е пушенето на електронни цигари от водачи на МГТ ? (не че някога съм виждал такова явление   :crazy:)

Offline btr95

• View Profile
    • Email

Айде, още един Иво във форума...
По принцип не съм фен водачи, които нарушават правилата, но все пак човек си има потребности. Иначе електронна цигара би трябвало да е разрешено да се пуши, все пак те не са забранени с никакъв закон.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Ето за това - дебел шперплат - 20 мм , без прозорци я като в метрото . Ни аз да ви виждам , ни вие да ме гледате . Не ви прави впечатление ,че на кръстовища се виси по 15 -20 минути , ама други работи - да . Няма по-противно нешо за мен от цигарен дим , но го предпочитам пред подигравките на катаджиите по кръстовищата . Натам се насочете - ВСИЧКИ!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
На мен като непушач обаче не ми става ясно едно. Какво е това необикновено въздействие, което оказват цигарите и те ли са единствен начин за релаксиране и почивка за ватманите и шофьорите в градския транспорт?

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Не съм искал да обидя никого - опитал съм се да дам пример.
Цигарите са вид зависимост - физическа и психическа; те са легален наркотик, използван от хора с различен статут. Това е печеливша индустрия със съответни интереси.
« Last Edit: 20.10.2013, 16:05:12 by tm0 »
████████████████████████ 

Offline btr95

• View Profile
    • Email
Ни аз да ви виждам , ни вие да ме гледате
Когато се постави звукова сигнализация на всички трамваи и оневиняват водачът че е затиснал някого след подаване на сигнал може, лошо няма.

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
Не съм искал да обидя никого - опитал съм се да дам пример.
Цигарите са вид зависимост - физическа и психическа; те са легален наркотик, използван от хора с различен статут. Това е печеливша индустрия със съответни интереси.
Цигарите не са наркотик! А иначе по въпроса трябва повече почивка за водачите -дали ще е за отдих или за цигарка няма значение.
« Last Edit: 24.10.2013, 12:33:35 by CNN »

Offline assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Цигарите не са наркотик!

''В българския политически и юридически контекст, терминът наркотик обхваща широк кръг от най-различни субстанции, които са или напълно инкриминализирани или строго регулирани. Такива са редица растителни вещества и техни производни като тютюн, алкохол, канабис, кокаин, опиум и негови деривати, между които пантопон, морфин, хероин, кодеин), а също и други препарати, употребявани в медицината, като сънотворните средства (веронал, луминал, барбамил и други производни на барбитуровата киселина)."

Цитат от http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE_%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE