Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 485465 times)

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Като стана дума за некадърни шофьори, какво можем пък да кажем за тези, които карат безобразно бавно и дразнят. Дай сега като има дупки, въобще да не се движи рейсът. Ако на рейса му има нещо, то защо въобще е на линия!?
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: Bus_lover
Като стана дума за некадърни шофьори, какво можем пък да кажем за тези, които карат безобразно бавно и дразнят. Дай сега като има дупки, въобще да не се движи рейсът. Ако на рейса му има нещо, то защо въобще е на линия!?
Понякога е и от разтеглено разписание.Най-обичам в 313 по Данаил Николаев.Там редовна практика събота и неделя е автобусът да се намира на 50-100 метра от светофара, когато светва зелено и да се влачи така, ча да стане червено!
 Иначе и обикновено оттам, където минава МГТ улиците са прилични и няма много дупки.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Те най вече дядовците така се влачат. Има един в Бургас, дето е поне на 65 и вечно кара с 20-30 км/ч с малки изключения. Кара Мерцедес О405Г и просто прахосва мощността на този автобус. Разбирам да караше стар Икарус, ама то тва на нищо не прилича.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline rexkos

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • http://
Quote from: etnies
Глупости! Огромната част от маршруткаджиите са профи шофери - я тираджии, я автобусни. Аз се сещам поне за четирима, които са бачкали я в Република, я в Земляне... Те ако не бяха про не си представям колко ПТП-та щеше да има....
Естествено има и свестни шофьори, но има и едни... Един път на светофара при ЦСКА-то според мои изчисление маршрутка №12 вдигна 95-100 km/h. E, като за градска зона не мислите ли че е опасно.
Също така в Дружба-2 карат мнооого бавно. Случва се да карат с неповече от 20-25 km/h.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: rexkos
Естествено има и свестни шофьори, но има и едни... Един път на светофара при ЦСКА-то според мои изчисление маршрутка №12 вдигна 95-100 km/h. E, като за градска зона не мислите ли че е опасно.
Също така в Дружба-2 карат мнооого бавно. Случва се да карат с неповече от 20-25 km/h.
Вчера случайно от тролея видях на предното стъкло на една маршрутка фабрична лепенка 'V-Max=100km/h'  Чудно ми е каква е идеята...   _  ___  ________________  ____________________________________
« Last Edit: 11.05.2007, 21:21:54 by difian »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
По натоварените линии на ГТ всеки кара по различен начин - някои си дават зор да гонят разписание, на други не им пука и си правят икономия на горивото. По "пенсионерските" линии с разтеглено разписание се кара бързо само при някакви задръствания, за да се навакса закъснението, при това не винаги. Разбира се, има и излкючения, като някои индивиди, които дават газ до ламарината в 10 вечерта. И за пореден път ще кажа - не е логично разписанията на ГТ да са еднакви в час пик, и късно вечер.

Offline 822

• Наистина съм луд
    • View Profile
а за мен такъв ватман е на 2022 втора смяна.Друг е въпрос е кой/я е най-добрия/та за мен това е Лепа супер добре кара.
ЦЕНТЪРА,ЦЕНТЪРА...ОНЯ РУСИЯ И ПЛЕМЕННИКА, ПАК МИ ДИШАТ ОТ ВЪЗДУХА,ВИКАЙТЕ ПАТРУЛКИ И ЛИНЕЙНИ!!!

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Quote from: 822
а за мен такъв ватман е на 2022 втора смяна.Друг е въпрос е кой/я е най-добрия/та за мен това е Лепа супер добре кара.
Лепа е супер, дооооооооооста е лудо да се пускаш на паралел към Попа от славейков

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз оня ден се издразних на 3389 по 88 - прибирам се от Лозенец, шофьорът караше супербързо, даже не спряхме на Гара Пионер. И после, като завихме по Г.М. Димитров, започна едно бавене...  Аз се чудех да не би да му има нещо на Икаруса. Кръстовището на Онкологията до пешеходния светофар го минахме сигурно с 5 км/ч., което предизвика невероятно задръстване след нас (нали има само 1 лента) и всички коли отзад свиреха на нашия да кара по-бързо, а на него хич не му пукаше  После разстоянието от Онкологията до ТУ го взехме за 10 минути  Чак като излязохме горе на Ляпчев, започна да кара нормално.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline 822

• Наистина съм луд
    • View Profile
Има си рефлекси и опит жената.Аз като се возя на 724 и е тя е много забавно-особено като закъснява.Ти казваш случая на графа ,аз ще ти кажа ,че и в най-голямото задръстване по Ботев пак си кара така!
ЦЕНТЪРА,ЦЕНТЪРА...ОНЯ РУСИЯ И ПЛЕМЕННИКА, ПАК МИ ДИШАТ ОТ ВЪЗДУХА,ВИКАЙТЕ ПАТРУЛКИ И ЛИНЕЙНИ!!!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Номинирам шофьора на 2158 по А280, днес - 15.05. - привечер. Още от СУ се влачеше, 10 минути не можа да се включи на Военна академия като курсистка, после избра неподходящата лента и покрай него се изредиха всички възможни линии, А280 и 305 - по два пъти. Не по-добре се представи на Орлов мост и по Цариградско пълзеше като костенурка.
Такова некадърно същество при един частник никога няма да взема професорска заплата

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Понякога нарочно се кара така. Със сигурност не е било от некадърност. Факт е обаче че това може да изнерви и най-спокойните пътници.

Offline lok45111

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Quote from: difian
Вчера случайно от тролея видях на предното стъкло на една маршрутка фабрична лепенка 'V-Max=100km/h'  Чудно ми е каква е идеята...   _  ___  ________________  ____________________________________

Това може и да е лепенка от локомотивите

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Впечатленията ми от шофьорите на студентските линии са много добри като цяло, този едва ли не е знаел, че лявата лента преди Орлов мост се точи най-бавно. Вероятно такъв е бил планът

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Днес се возих при друга отвратителна пача , която караше почти като другата , но по-малко се усещаше лашкнето. Имам чувството , че в Искър това каране става заразно.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Леля Мариана от Надежда! Това е дъ бест тб шофер  Дели първото място с бабата на 1504, известна като "затисни-ръце-с-вратата"...

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Аз преди се бях возил на тролей караше го жена и качи ремаркето на всички възможни бордюри  

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: tiristor
Леля Мариана от Надежда! Това е дъ бест тб шофер  Дели първото място с бабата на 1504, известна като "затисни-ръце-с-вратата"...
Това е Европейката. Много талантлив водач с повече от 25 години стаж в тролейбусния транспорт.

Offline lok45111

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Има една отвратителна пача на ТБ 2901, която бие с некадърността си всичките патки, каращи возила в ГТ!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
На 2099 има много отвратителен дъртак, дето винаги си блокира първата врата с лейка, тръгва с отворени врати, нарочно затваря вратата под носа ти. А и досега 1 път не ми е продал билет.