Author Topic: Климатиците  (Read 35575 times)

Offline cooh

• Писател
  • **
    • View Profile
Re: Климатиците
« Reply #40 on: 13.08.2008, 05:51:18 »
Ще започна темата от там, че в Стара Загора се смени едно 90% от автопарка на автобусни превози. Бяха закупени "нови" автобуси-моя възраст. От тях няма и един с климатик и по-лошо мерцедесите и част от неопланите са с малко прозорци или без. При температурите които се развиват в Стара Загора през лятото, както и в цялата страна всъщност, смятам, че това е недопустимо.

Така сега по същество:
- Главно ме интересува в другите големи градове каква част от транспорта е снабден с климатици. И още включват ли се те.
- Системите за охлаждане на салона на БМЦ вършат ли някаква работа
- Доколко смятате, че е важно салона на превозното средство да е климатизиран
- Кое от следните е климатизирано:
*новите мерцедес конекто
*новите ситарота
*соларис тролино 15
*ситилаз/електролаз
*гюлерюз кобра
*тедомите
*ртк-то(дълбоко се съмнявам но все пак)
*тролеите кобра
*инекон

п.с. един мой приятел кръсти един мерцедес пе4ката по причини описани по горе в темата
п.с.2 може ли някой да ми обясни принципната разлика между новите мерцедес конекто и цитаро като изключим фаровете а и изоб6то обособяването на някои модели като конекто на какво се дължи. мерси
« Last Edit: 13.08.2008, 05:53:15 by cooh »
<div><embed src="http://widget-84.slide.com/widgets/slideticker.swf" type="application/x-shockwave-flash" quality="high" scale="noscale" salign="l" wmode="transparent" flashvars="cy=gn&il=1&channel=2666130979410157700&site=widget-84.slide.com" style="width:270px;height:190px" name="flashticker" alig

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #41 on: 13.08.2008, 07:36:19 »
Климата, както и много други дребни нещица се предлагат като екстри. В момента Тедом възнамеряват на всички рейсове серийно да вкарат климатици, което е добре. Така че ако не се поръчват рейсове от Тедом :D :D :D трябва да бъде упоменато желанието за климатик.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #42 on: 13.08.2008, 09:12:08 »
С част от въпросите си излизаш от темата. Още повече, че сме коментирали разликите между Конекто и Ситаро в специална тема.Обсобени модели са, защото са за различни пазари.Разликите са, че Ситаро има стапало отзад и в качееството на сглобката.Използваните материали и елементи са почти на 100% еднакви.

От изредените в списъка ти превозни средства Солариса не разбирам какво прави- беше на проби в България преди няколко години и то без пътници, дори.С климатик са единствено 11-ина Конекто на Карат-с (9035-9045).И това пак е случаен бонус.Те имат и три Цито с Климаанагета. Общо взето, където в България има климатик, това е само защото закупената стара бракма има монтирана подобна екстра.Смо Конектата са чисто нови и неупотребявани, макар и първоначално да не са били за нас.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 13.08.2008, 13:02:56 »
Значи с климатик също са и няколкото останали автобуса Ден Оудстен В96 в движение, Неопланите в Бургас, част от Ситаротата и нископодовите МАН-ове в Пловдив, доста от автобусите във Варна, част от автобусите във Велико Търново.
При ВМС-тата, поне тези които се движат по 73 климатика е по-скоро само за шофьора и се усеща до 2-ра врата най-много, при другите въобще-или не се зарежда или е само вентилация.
СитиЛаз-а има много добра вентилация-духа от целият таван, вътре е приятно прохладно, но мисля че няма охлаждащ агрегат или трябва да си платиш допълнително да ти монтират, РТК тролея-климатик по-скоро само за шофьора, в автобуса има.
Тролейте и автобусите Кобра нямат, Икарусите само при туристическите има климатик. Всъщност в София единствените автобуси, в които като съм се качвал в голяма жега е било хладно вътре, това са Мерцедес Сито и Ден Оудстените, ама в тях през 2005-та, 2006-та година, оттогава и при тях за ги занемарили тия климатици.
« Last Edit: 13.08.2008, 23:38:25 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 13.08.2008, 16:40:18 »
Само една поправка: в Бургас имаме само един Неоплан с климатик и той не работи.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline cooh

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #45 on: 14.08.2008, 18:10:02 »
Дифияне кога ли ще доживея да напиша нещо и ти да не се заядеш. Сега ще отговоря на твоя въпрос. Изключително много харесвам марката соларис и тя ме интересува като цяло, а не тестовия соларис, на който даже са забравили да поставят декоративния покрив. Фирмата соларис се е насочилакъм балканския полуостров от известно време насам основно с доставките си в Гърция. Имат си и някъв офис в бг. Много ще е добре българските инвеститори да се възползват от марката. Така стана ясно, че климатизирани автобуси почти няма. За колко от вас липсата на прозорци и пътуването през горещините са проблем? П.С. Ако има някой от пловдив да пише по темата там знам че има доста манове или мерци с климатици.
<div><embed src="http://widget-84.slide.com/widgets/slideticker.swf" type="application/x-shockwave-flash" quality="high" scale="noscale" salign="l" wmode="transparent" flashvars="cy=gn&il=1&channel=2666130979410157700&site=widget-84.slide.com" style="width:270px;height:190px" name="flashticker" alig

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 14.08.2008, 19:21:47 »
Дифияне кога ли ще доживея да напиша нещо и ти да не се заядеш. Сега ще отговоря на твоя въпрос...
Aз така си говоря и не го приемай толкова лично, а и не виждам къде съм преувеличил и нарочно да съм се заял с теб.Браво за Соларисите, знам им забежките напоследък, но засега в България такъв нямаме- ти питаш за актуалното състояние.За страничния ти въпрос за Ситаро/Конекто няма смисъл пак да казвам.Дерзай...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 19.08.2008, 21:32:01 »
 Оф не знам, но днес се возих на румънско Конекто с включен климатик. Е дано Емо да уцели някога някое от румънските Конекто с включен климатик и после пак ще си поговорим. Преди да се кача на Конектото се возих на 345Г с отворена първа врата и всички възможни прозорци. Ами разликата беше осезаема, особенмо в задръстванията по светофарите.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #48 on: 25.08.2008, 13:32:12 »
Емо е уцелвал конекто с включен климатик и пътуването беше кошмарно. Особено, че не бях сам и момичето, с което пътувах непрекъснато ме молеше да спра това ужасно духане на студ, а аз нямаше как да го направя и трябваше да се местим напред.
Значи пътувахме на най-задната седалка отляво. Беше пълен ветрилник. Отзад скърцаше невероятно. После се преместихме отпред. Там пък нямаше грам въздух.

А изводите на коята приятелка бяха, че тия нови мерцедеси освен външен вид, нямат нищо хубаво. Преди това се возихме в БМЦ и каза, че е много по-добър и приятен автобус. На следващия ден се возихме в гаден бял Ман и каза, че и той е много по-добър от новите конекта. Като се замисля има право по много показатели.
мур

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 11.09.2008, 21:33:17 »
 Толкова силно духа климатика, че няма накъде. Духането от климатика почти не се усеща тъй, че не преувеличавай излишно и виж момата да не е била болна от грип ;)
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 12.09.2008, 11:42:36 »
Ха, ха! Емо, то е била ясна работата ама ти явно си спал!
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #51 on: 15.09.2008, 13:45:43 »
Това, което ви писах е истина. Наблюдавал съм подобен ужас и в междуградски автобуси, но там поне духа фронтално върху тиквите на хората, а в градските конекта духа назад и се обръща от двигателя.

А сега, когато вече не е топло търябват ли ви климатици? Мисълта ми е - за какво се вдига толкова пара за нещо, което върши работа 2 месеца в годината. или става и за отполение?
мур

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 15.09.2008, 17:01:15 »
А ти обясни ли на момичето, че си забравил дистанционното за климатика вкъщи...

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #53 on: 15.09.2008, 17:30:20 »
А ти обясни ли на момичето, че си забравил дистанционното за климатика вкъщи...

Ми не би се учудила като знае каква камара табели имам у нас и разни други джунджурии.
Иначе това би бил добър отговор, особено след като за трети път ми каза по време на возенето, че БМЦ-то по 309 е много по-хубаво отколкото 9043.
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 15.09.2008, 19:47:54 »
...
Иначе това би бил добър отговор, особено след като за трети път ми каза по време на возенето, че БМЦ-то по 309 е много по-хубаво отколкото 9043.
Вземи я повози и на бял МАН.Девойката явно има терапевтичен ефект над теб- след БМС-тата, гледай и тях си заобичал.А и са достатъчно спартански- ни климатик, ни нищо, което да ти пречи...

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #55 on: 16.09.2008, 14:08:28 »
Белият ман беше третото нещо, с което се возихме и каза, че поне седалките са му много удобни и като цяло е много по-добър от Конектата, но не и от БМЦ-та.
мур

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #56 on: 16.09.2008, 14:33:05 »
Аз съм остнал с впчатлението, че климатика на конектото е в предната част на автобуса, така че трудно ще ви духа като сте седнали отзад. Отзад може да има от вентилаторите и от него да ви е духало. Аз като се возих в такова конекто отзад не се дишаше и се преместих отпред при климатика и там беше доста по-добре, а подухване почти не се усещаше.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #57 on: 16.09.2008, 14:38:03 »
Хм, това вече е нещо съвсем ново като версия. Дефакто климатикът не духа ли на повече места, а не само между 1 и 2 врата, като описваш?
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 16.09.2008, 15:18:43 »
Хм, това вече е нещо съвсем ново като версия. Дефакто климатикът не духа ли на повече места, а не само между 1 и 2 врата, като описваш?
Така би трябвало- външното тяло просто е поставено някъде по дължината на покрива, но климатичната система трябва да има въздухопроводи из целия рейс.Ако не да разделят автобуса на две- първа класа опред с климатик, а отзад втора за лудите без климатик...  :P
Иначе при съчленените климатизирани автобуси има две външни тела за двете части и обикновенно това отзад е по-малко.Там вече сигурно може в едната част клиатикът да не работи и т.н., но предполагам, че компютър ги кара да работят еднакво.

Offline Tony

• Защо пиша толкова много?
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #59 on: 16.09.2008, 15:31:11 »
На съчленените Меркавими и двата климатика се еднакви, разположени са така, че да е еднаква температурата отпред и отзад.

Моите галерии със снимки - тук и тук