Author Topic: Преместване извън София  (Read 7990 times)

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
В Добрич зимата ще умреш от студ,лятото от жега.Годеч е на около 46 км от София,има редовна микробусолиния но региона страда от изключетилна бедност и набези от мургави.

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
Честно казано Добрич май ще ми е прекалено голям, колкото и смешно да звучи това от софиянец. :) Годеч е по-добра оферта като размер и ще поясня.
В Добрич няма да е много по-различно от колкото в по-големите градове.
« Last Edit: 21.06.2016, 17:04:45 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.
За развитието на наземния транспорт в София.
Не използвам метро от 2013 година. :)

Offline eng.vassilev

• Писател
  • **
    • View Profile
Да не говорим за като цяло по-ниската престъпност, набези на цигани има, но в големите градове си е по-голяма. А и има по-малко бежанци, които да правят поразии, защото те гледат да се врат все в богатите големи градове и страни. :)

затова ли в селата и малките градчета от северна и северозападна България, че и отчасти от западна не е останала неотарашена къща от циганите?

Online kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
И хората там са почти същите като тогава - с по-различен мироглед от тези на хората в големите градове. Освен това там почти всички се знаят и се поздравяват, в София по улиците си никой, напълно невидим сред тълпата от хора. Та на такива селища като Герман и Годеч това им е хубавото, че хем може да работиш в София, хем да имаш това, което в голям град никога няма да го имаш. Да, може да се каже че предпочитам консервативните ценности на 20 век пред либералния 21-ви и не виждам нищо лошо в това.

Не си мисли, че по селата като не си местен някой ще те поздравява повече отколкото в София. Виж децата ти, ако израстнат там тях може. Хората като цяло са негативно настроени към новодошлите и имат някакъв комплекс по това, че техния род е от създателите на селото или пък, че е от 200 години там, пък какви са тия "прикари"!!
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
Така е, ясно е, че няма перфектно никъде. И все пак с всички минуси на селата и малките градчета смятам, че големите градове стават все по-шумни и стресиращи за живот. Не случайно дори и млади хора започнаха да се изнасят по периферията, не е от хубаво.
« Last Edit: 21.06.2016, 17:05:16 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.

Online kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Лозен не ми допада лично на мен. Живея на най-южната улица в Казичене и през прозореца си виждам целия Лозен. Там в 18 часа по това време на годината вече е сянка, въпреки че се стъмва чак към 21:30. Имам много познати и казват, че в усойните места да речем, че последния сняг е бил в края на март и се топи чак средата на май на места, което ще предположи и дълъг студ около снега.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
За една година не съм усетил някой да ме ненавижда , че не съм местен , както и да не ме поздрави. Напротив - поздравяваме се , без да се знаем , атмосферата е много по-радушна , отколкото в квартала в София .

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
Re: Преместване извън София
« Reply #47 on: 21.06.2016, 17:15:00 »
Лозен не ми допада лично на мен. Там в 18 часа по това време на годината вече е сянка, въпреки че се стъмва чак към 21:30.
Като се има предвид каква жега е на слънце в топлите месеци, това не мисля, че е чак такъв минус. :D Аз след живота в чужбина май вече по-лесно издържам на студ от колкото на летните БГ жеги. :rolleyes:
#Спаси наземния ГТ.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
За една година не съм усетил някой да ме ненавижда , че не съм местен , както и да не ме поздрави. Напротив - поздравяваме се , без да се знаем , атмосферата е много по-радушна , отколкото в квартала в София .
А как пътуваш до работа? С кола е много път, а пък влаковете често имат огромни закъснения. Имам доста познати, които живеят в Своге и околните села и много се оплакват от дългия път до работните си места.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #49 on: 23.06.2017, 10:25:21 »
Само да кажа, че хората бягат от Варна, защото е една куга опаковка на един голям клозет. София също е клозер и без красива опаковка, но е клозет на пазара, а Варна клозет в някой красив парк, който никой не е чистил от 5 години.
Или казано по по-нормален начин - Варна не може да си храни хоата и ги кара да издивяват вътрешно. Има случаи, когато човек си намира мястото криво-ляво, но няма начин да го разбута като го стегне шапката, защото винаги се чуди дали има нещо наистина по-добро от това. На хубавите работни места перосанала не напуска или ако напусне си ги разпределят с приятели и за пазара на труда остава гадорията.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 23.06.2017, 10:52:44 »
Клозет ще си наричаш дома. Градът в който живеем и в който и ти си дошъл не е и не може да е клозет. Градът си ни е много хубав и ако не ти харесва това си свободен да напуснеш!

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #51 on: 23.06.2017, 12:27:38 »
Е какво се обиждаш пък ти? Няма красив български град в истинския смисъл на думата.
Ей сега ходих от Опълченска до Стефан Стамболов пеш - в един започнал строеж покрай Пиротска се канят да изкоренят вековно дърво щото чух как си говорят. Освен това на съседната сграда ще затворят страничните прозорци, които ги е имало години наред - пак ги чух като си говорят разни хора на строежа. Подминаха ме на няколко пъти циганчета и цигани (както и във Варна са ме подминавали многократно), както и в Пловдив. Вярно е, че бяха от досгта културен вид, но не съм аз този, който оприличи пред ЕС точно на такова нещо страна ни! Защото е дефакто за всеки чужденец такова - мръсно, грозно и в най-добрия случай напудрено само отвън.
София като цяло е грозничка като първо впечатление с изключение на местата, които имат природна красота или Столична Община се е сетила, че трябва да ги облагороди - двама пример за мое усещане - Лъвов мост откъдето минава трамвая, давам пример още за Витошка, голяма част от района на НДК (с изключение на великия паметник).
А иначе аз смятам, че трябва да съм обективен. Бих нарекъл примерно и на родния си град (Димитровград) пазара клозет, въпреки че там е моя блок в който съм израсъл.
Извинявай, че обиждам София, но не харесвам като цяло обстановката в която живеем в България.
Не съм виждал друга страна, но всички казват - че след престой в Западна европа кацането на Летище в България се понася известно време доста гадно.

П.С. Благун може да каже примерно дали Русе е по-красив от София, защото съм чувал много суперлативи за Русе без да съм го виждал някога. Пък и шефа ми е от Русе, явно много хора са се преместили в София от там и са си направили или управляват фирми в София.
« Last Edit: 23.06.2017, 12:42:12 by ooleg »

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #52 on: 24.06.2017, 12:28:41 »
София е красив град, особено ако намериш правилните места. Няма да ги изброявам, може да потърсиш в интернет. Също така е неуместно да наричаш града, който ти дава подслон и храна (предполагам е така) - клозет...
Master of puppets!

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #53 on: 24.06.2017, 12:45:22 »
Най-малкото считам за абсолютно неуважение да наричаш града, който ти дава прехраната, на теб и семейството ти, ако имаш такова, с такива имена. Като не ти харесва и толкова не можеш да му свикнеш, че да му казваш клозет, имаш два варианта:

- Работи активно за развитието му

- Ставаш и си тръгваш

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #54 on: 24.06.2017, 13:57:30 »
И двамата сте по-малки от мен и няма как да разберете гледна точка на някой дето е расъл в комунизма и не го е харесвал и си е обичал страната. Човек почва да си цепи действителността като слюда и едни пластчета обича, други променя, трети мрази, четвърти са му противоречиви.
Да давани хляб София, но все пак предимно аз давам хляб на шефа си. Винаги съм смятал, че това е по-важното.
А иначе, човек успял да работи във Варна много по-добре работи в София щото трудното е там където трудно вирее бизнес.
Иначе според вас миналата година по туй време дали съм знаел 20, че е нормалнорелсов трамвай и дали като прочетете мненията ми от 2017та ми пука за града в който живея? И нещо повече пука ми и за много други градове.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 24.06.2017, 14:18:38 »
Ако манипулираме тенденциозно, Париж има умопомрачаващи грозотии, и то - доста сериозен процент. Същото важи за Ню Йорк, Неапол и т.н. Съвсем наскоро на броени метри от прекрасните барокови дворци на Генуа се натресох на окаяно негърско-арабско гето. Веско 76 ще посочи грозни квартали в Берлин и Хамбург. Да не говорим за Рио де Жанейро. Но никой от тези градове не боже да бъде обобщен като клозет.
Общо взето, представата на външни хора-туристи за София е положителна. Все още е факт зеленината плюс близката Витоша. Е, по красиви сгради отстъпва и на балканските Букурещ и Белград. Чистотата е на умерено южноевропейско ниво - в никакъв случай по-малка от Атина, Солун и Букурещ и по-голяма от Неапол и Палермо.
Разбира се, че Русе има чудесни сгради в централната част. Старият Пловдив също е изключително приятно място. Но тук сравняваме градове от различни категории. Примерно Трявна, Мелник са определено красиви, но са от съвсем друг калибър.
« Last Edit: 24.06.2017, 14:21:53 by blagun »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #56 on: 24.06.2017, 14:53:35 »
До понеделник тази седмица не бях ходил до паметника Левски въпреки, че съм го доближавал многократно още от времето на Т.Живков. По-точно на бул. Янко Сакъзов ходих..
Това, което видях 1 Мин. след като завих от пл. Левски към Янко Сакъзов беше един човек  да се изпокара към някаква ограда ей тъй баш на центъра. Почти до паметника без да е клошар и явно си е минавал от там.
После като си кажа нещо откровено излиза все едно аз се изпиках в центъра на София. Хората като мен дето са гледали София предимно по телевизията няма да го направят това точно в центъра до паметника щото това място са го виждали предимно по твто и малко по-специално им се струва. Но аз специално на женския пазар не съм се гнусил, колкото на Янко Сакъзов. Така, че дали съм казал нещо или не може да е важно, но по-важно е, че тая гледка няма да мине в чужденец чак с толкова малко като при мен.

Аз повече нарекох София така в преносен смисъл, не заради случката, но цяла Витоша пикае по дупки и рекички без канализация, Панчарево в някакви тръби, които се изливали в язовира, Кокаляне май и те... Имаме лифтове, нямаме канал. Къщи по 1 млн. лв пък без канализация.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 24.06.2017, 15:13:24 by ooleg »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 03.07.2017, 16:31:34 »
Ама точно София и Варна са единствените 2 града у нас, на които в последните години им се увеличава населението, и може би единствените 2 в които може да се води по-висок стандарт на живот, който да се доближава малко до този в ЕС. Не че не може и в Русе, Плевен, Пловдив, Бургас и тн но по-трудно. Ясно си личи това е по заведенията, и по хората.

София и Варна са като един голям карнавал, в летните горещи вечери и в двата града в ЦГЧ, парковете, морската градина кипи от живот, чуждестранни туристи, музикални фестивали, концерти, всякакви културни мероприятия, заведения, пиянобарове, караоке итн. Определено бих избрал да живея в родната София, или пък във Варна пред който и да е друг европейски град. Просто е някак по-интересно и има много повече неща за правене, по-социално.

Централен плаж Варна, вярвате или не часът е около 5.00 сутринта! Всичко това и баровете отзад, цялата атвосфера ето къде се е изнесла София от жегите. Е тая атмосфера я няма в западните градове. Вечер по главната и в морската градина не можеш да се разминеш от народ, много чужда реч се чува.

Така че нито София, нито Варна не може да бъдат наричани с такива епитети, дори напротив тепърва тука ще се развиват нещата според мен.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #58 on: 03.07.2017, 17:11:54 »
Варна е една куха подавъчна опаковка! КУХА и корумпирана! Корупция, безхаберие и глад под красив целуфан с панделка.
Зад някакви си там заведения и незнам си какъв живот през лятото стои запустяло и разпадащо се крайбрежие през есенно-зимния сезон от затворени заведения оставени на произвола на вятъра.
Но това хайде за бели кахъри - полу-природни, полу-сезонни!
Варна е град, който не умее да полага грижи за собственото си население. Оставя хората е полу-гладна форма да се хапят за някакви по-нормални огризки останали нежелани от никой. Това е град в който:
-щели да глобявали родителите на деца под 7 години, ако нямали карта. Интересно туристите откъде да я извадят?!
-град в който след лятото няма по-късна линия от около 22:00, повечето са и до по-рано. Най-лошото е, че след 19:00-20:00 няма и пътници по спирките като изкл. 148 и лятото
- град в който кондукторите свалят пътник от автобуса щото сметнали, че монетата от 1 лв. е факшива, а тя просто е намерена в една градинка. След вдигането на патардия 1 месец кндукторката е наказана с мъмрене.
-град в който автобус 409 от Летище Варна извозва пътниците като бежанци на парещото слънце чак до Златни пясъци без климатик и прозорци. Съчленен автобус.
- град който си изгонва хората, защото притежава уникалното свойство да не понася много отворени люде - кой след това отива в Бизнес парк - София, кой шед на централа на банка, кой нещо друго.
- град в който основно изискване е да не искаш пари за труда си. Може случайно да имаш супер големи отговорности, супер голям стрес, да сте 2-3-ма вместо нужните 6-7 души, обаче да не се бръкне някой  за пари. Трябва да се плаща толкова, че да не избягаш по бързата процедура от работа, а да си избираш работата. И понеже обикновено избора е гаден да си караш с години на работа щото няма по-добра.
Е да не е Видин, е да не е като в Сирия, но най-много помага да имаш приятели, а не качества!

P.S.  С написаното не искам да кажа, че са виновни хората, които живеят във Варна. Моята дъщея има акт за раждане от Район Одесос. На моята лична карта пише варненски адрес, а хората, с които се разбирам също са от Варна. Варна е просто една реалност на територията на града.
Варненци масово не харесват София, защото чакат цял живот някой да се сети за тях между октовмри и май и все не го дочакват. Много от тях си мислят, че ако някой обяви Варна за столица и всички проблеми ще се изпарят. Никой не осъзнава, че Варна е голям град въпреки грижите на общината, а не благодарение на нея. Все още си чака града и транспортното развитие адекватно на населението и през зимата и през лятото.
« Last Edit: 03.07.2017, 17:23:48 by ooleg »

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #59 on: 03.07.2017, 20:57:54 »
оолег и радосвет не се карайте!
Истината е че за Варна се направи супер много. Целия пешеходен център вече е приятно неузнаваем. Провървя им на варненците, начело на града е такава силна личност като Портних. За по-малко от година оправи повече от половината занемарени места в централните части на града. Наскоро ремонтира и Аспаруховия мост. Има още много работа по града, но факт е че става все по-привлекателен за чуждестранни студенти, дори от западните страни като Германия.
В София ремонти се правят на парче. Вместо да се подхожда глобално и да се оправи цялата зона наведнъж, те оправят на части и стават едни контрасти... Един ярък пример за подобно половинчато мислене е строителството на метрото което често е придружавано от прах в очите. Пуснаха станцията на ЦЖПГ, всичко лъскаво, тунели това-онова, пък тунела откъм ЦАГ не са го пипнали и е същата опикана мизерия. Или МС Витоша, всичко шик, топла връзка с Парадайса, пък до колелото на трамвая е същия кенеф.
Другия проблем е че няма нито един истински елитен квартал където да е чисто поне в радиус от 1 км. Дори да вдигнат някакъв райски палат, на около 50 метра от него ще е кочина. За съжаление не умеем да поддържаме столицата си чиста.