Author Topic: Преместване извън София  (Read 5140 times)

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Преместване извън София
« Reply #60 on: 03.07.2017, 22:19:33 »
Това ако не е хвърляне на прах в очите незнам кое е?!?!?!
Портних е добър единственмо с това, че не е Кирил Йорданов, но от последните избори почва все повече да заприличва на него!
Европроектите ги подготви старата администрация под натиска на ГЕРБ, Портних довърши задачата.
ТЕзи статии не съм ги писал аз:
http://afera.bg/%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%BF.html
И ако сайта си е мал;ко такъв един, поне снимките като долната за мен илюстрират идеално какъв кмет има Варна!
Иначе зам. кмета по сигурността Г-н Тодор Иванов е пример за мен и според мен, ако той е кмет ще е по-добре.

На София не е добро нивото като за столица, но в много неща е на светлинни години от Варна като:
- Има кръстовища на 2 нива, Варна само покрай псувните в такситата и леките коли ги чува
- Има трамваи - и Варна има нужда от тях, ама няма да ги има
- Има метро - и Варна има нужда от 1 линия леко метро или скоростен трамвай ама няма да го има
- Има развит тролейбусен транспорт със сравнително нормална ВКМ - тролейбусната ВКМ на Варна е правена със засукване на тел на доста места при окачванияата. Имало е хора от форума, които не вярват, че по такава мрежа могат да се движат Шкода 26Тр

Какво има Варна:

- Има най-малоумния шеф на Градски транспорт

- Има автобуси под наем от предишния превозвач, които се изплатиха двойно над себестойността си от наема за година и половина;
- Има море
-Има почти сигурно провалена поръчка за нови автобуси щото великото управление от Общината от мерак да "усвоява" асфалтови еврофондове си помисли, че производителите на автобуси живеят във Варна и са се смачкали като населението от беднотия.
- Има Максуда на 1 км от центъра

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #61 on: 03.07.2017, 22:39:54 »
Наскоро ремонтира и Аспаруховия мост. Има още много работа по града, но факт е че става все по-привлекателен за чуждестранни студенти, дори от западните страни като Германия.
В София ремонти се правят на парче.
Аспарухов мост също се прави на парче, едва тази година направиха още една малка част в началото. Този ремонт докато приключи, аз ще се пенсионирам.
:bb: :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #62 on: 04.07.2017, 10:57:47 »
Дефакто не е правен и ремонт на Аспаруховия мост, защото са ремонтирани двата моста над ЖП линиите. Понеже на работа бях говорил с един колега, който е над 60 годишен и знам от него, че тези два моста на ЖП линиите са най-стария участък от сегашния Аспарухов мост и са построени доста преди самия Аспарухов мост. Т.е. някога са си били два моста над ЖП релсите за към островна промишлена зона. Същинската част на моста е построена доста години по-късно и съответно жп мостовете са станали част от голямото съоръжение. Вярно е, че като строени още през 50-те години са били най-зле, но дефакто Аспарухов мост в сегашния си вид над канала не е изобщо започван да бъде ремонтиран.

Edit:
Тъкмо постнах мнението си и се натъкнах на неочаквано доказателство за празната подаръчна кутия наречена Варна:
https://petel.bg/---Petel----predava-ot-myastoto--Avtobus-13-propadna-v-ulitsa-v-tsentara-na-Varna--stana-oshhe-po-losho--snimki-__216288

Не може един град да се държи на полу-инстински ПиАр с десетилетия.Не може ремонтирани булеварди като Ген. Колев да пропадат след един мандат време и да смениш на един булевард (8-ми приморски полк) подземната инфраструктура и асфалта и той след всеки порой, всяка година да се превръща в река.
https://petel.bg/Varnentsi-navodniha-Youtube-s-videa-ot-poroya-v-grada__216276

Когато ако си жител на Варна ти е зле от ремонта на Инжстрой/Хидрострой и ако си работещ в Инжстрой пак ти е зле да кажеш, че няма нещо гнило. Щото остава да е добре само на шефовете в Общината и в Инжстрой. Ама като се сетя Стилянова колко и се струва и на нея зле положението с парите да се чудиш дали не остава само в Общината да са си доволни от самите тях.
« Last Edit: 04.07.2017, 11:08:43 by ooleg »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #63 on: 04.07.2017, 11:01:40 »
E то Надлез Надежда не беше ремонтиран повече от 60 години, пък си доживя реда. Така че и Аспаруховият мост ще бъде ремонтиран.

оолег и радосвет не се карайте!

Никой не се кара. Аз просто с основание възразих срещу епитетите, които се използват за града в който живеем, дава ни хляб и подслон.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #64 on: 04.07.2017, 11:20:19 »
По мое виждане до Аспарухово трябва да има трамвай. Само, че така направен, че по Аспарухов мост да се получава обособено трасе. Само, че в момента няма никакъв начин това да бъде направено. Този тесен мост при всяка ежседмична катастрофа се блокира и полу-блокира и няма никакъв начин да се премине. При наличието на трамвай с обособено трасе ще се осигури някакъв път за хората с градски транспорт. Абсолютно е глупаво в момента положението, защото има тролейбуси 86, 88 , автобуси 17+17А,12 както и още няколко линии които отиват в Борово и разни села през моста. Обаче при проблем с катастрофа - всичко се блокира. И кагато проблема е като онзи ден с катастрофа и има автобус без климатик хората са в капан. Нито могат да хавант такси, нито могат да стоят вътре.
Не знам каква е товароносимостта на съотъжението но предполагам има инженери, които биха монтирали без проблем над колите трмвайни релси по някакъв начин. Излишно е просто след като на почти всички тролейбуси и автобуси пътишата се препокриват в участъка от Катедралата през Аспарухов мост, после отклонението към Аспарухово до Центъра това да се изминава единствено по асфалт с гуми. Мисля си, че всеки който познава района би се съгласил, че е целесъобразно от всякъде и всеки би казал, че няма да го направят. Грехота е десетилетия даже да няма проект за справяне с проблема. Вместо това се пробутват приказки за втори мост или тунел под езерото. Няма кой да монтира две трамвайни линии над/в страни или под пътя по същото това съоръжение. Да не говорим за варианти като едно-времешния мост, който се е вдигал само, че изпълнен в олекотен вариант с трамвайни релски.
Не се мисли с главата, не се мисли изобщо, само се пробутват глупости - има я и икономическата обосновка .

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #65 on: 04.07.2017, 13:54:27 »
аз не мисля, че Иво или който и да е друг, има право да дава мнение относно живота на друго населено място, без да е живял поне 2-3 години и да го е опознал напълно. Аз се имам за достатъчно компетентен за Германия, но например за Австрия или Испания не бих могъл да давам мнение.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #66 on: 04.07.2017, 14:50:44 »
https://petel.bg/Gafat-e-ogromen--Asparuhoviyat-most-vav-Varna-se-navodni-tochno-na-myastoto-na-noviya-remont---video-__216332
Заглавието на статията е:
Гафът е огромен! Аспаруховият мост във Варна се наводни точно на мястото на новия ремонт! (видео)

Не е проблем, че някой се е подлъгал на толкова пропаганда. То и много варненци, които не си дават сметка от къде изгрява и залязва слънцето си ги вярват тези работи щото на човек му се иска да не си дава сметка, че някакви политици ти опропастяват целия живот в чакане и недочакване на нещо.

Що се отнася до моето мнение е - трябва да се забрани в общия случай да се ремонтират главни булеварди с пари от ЕС. Опропастяват се милиони, даже милиарди за дейности, които са си ангажимент на всяга държава и община в цивилизована страна - да поддържа пътища и да строи нови. Така лесно се крадат евросредства и от спестените бюджетни пари не се е видяло изобщо да отидат в някое направление дето да е приоритетно и полезно.
- Всяка държава и община трябва да поддържа пътища - например Сърбия, Турция го правят без никакъв ЕС. Вместо това с толкова пари можеше да се построят обособени трасета и да се купят нови мотриси за леко метро от Почива до Владиславово. Ама да се направи така, че да не се бута в трафика, а вместо това някакво БРТ даже псевдо полезно не са в състояние да стартират. По-добре едно нещо което наистина да  е като хората и да е по евро стандарти отколкото 100 неща бетер българската.

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #67 on: 04.07.2017, 19:29:42 »
Това място там се наводняваше и преди ремота. :laugh: :laugh:
:bb: :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #68 on: 19.07.2017, 13:00:59 »
Трамвай във Варна още дълго време няма да се реализира. Ако изобщо се стигне дотам. Както и бленуваната железница която да свързва града с такива дестинации като Бяла, Камчия от едната страна и Дружба, Златните от другата страна.
Все пак поради странно стечение на обстоятелствата, по време на предишния кмет не е било направено нищо, ама нищо. Еврофондовете стартират през 2007 г. За сравнение в Бургас промените се усещаха още през 2010-2011 г. Варна изтървава първата петилетка, но сега като че ли е готова да наваксва.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #69 on: 20.07.2017, 04:30:47 »
Варна е светлинни години след Бургас, както е Враца след Монтана.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #70 on: 20.07.2017, 13:49:09 »
Трамвай във Варна още дълго време няма да се реализира. Ако изобщо се стигне дотам. Както и бленуваната железница която да свързва града с такива дестинации като Бяла, Камчия от едната страна и Дружба, Златните от другата страна.
Все пак поради странно стечение на обстоятелствата, по време на предишния кмет не е било направено нищо, ама нищо. Еврофондовете стартират през 2007 г. За сравнение в Бургас промените се усещаха още през 2010-2011 г. Варна изтървава първата петилетка, но сега като че ли е готова да наваксва.
Договорите по първия проект са подписани през 2012-та година, когато на власт беше Кирил Йорданов от ГЕРБ. Така, че всичко без тролейбусите и 86 е измислено по негово време. Реализацията се падна на потника щото Йорданов падна около 8 месеца след подписването на договорите. Мислих си, че неадекватността на нещата се дължи на този факт, но като гледам втората фаза - то излиза, че не е заради това. Изисква се голяма идиотщина за да не успееш с европари да купиш нови автобуси - както се случи преди няколко дни. Като добавим и опита за наем на такива от миналата година - явно Потника е на "висотата" на Йорданов.
Историята е ясна - проекти само за Хидрострой и Инжстройинженеринг за милиони и пълен мор по останалите проекти.
Билетната система седи само да се амортизира, доколкото ми казаха инфотабелите по спирките не показват много вярно информация. Картите за градски транспорт се продават САМО в края на месеца/началото на текущия и НЕ важат от дата до дата, ужасно са скъпи и т.н. Трамваи или леко метро има само във фантазиите на хора като мен, които просто правят съпоставка на пътникопотока и особеностите на пътуването. А да и БРТ-то е една мечта, която дори в пълния си "блясък" би била смехотворна.
Заплатите са ниски, хората обезверели. Почва да се дублира пловдивската действителност за мразене на "шопите", които са "виновни" за липсата на переспективи за хората.
Хората заслужават по-голямо развитие във Варна, но града няма сили да посрещне такова. Лятото и без това едвам се издържа на увеличения поток от коли,а ако беше целогодишен незнам...
Не ходя на кой знае колко места в София, но използвайки метроро човек понякога има усещането, че е по-спокойно място от Варна. Това е илюзия...но все пак го има.

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #71 on: 20.07.2017, 15:10:07 »
Олег, в Констанца вече няма и следа от електротранспорт, а ти очакваш 100-на км по на юг във Варна да изграждат трамвай, при това по моста. Имало е идея през годините същият да бъде повдигнат, с цел преминаване на по- високи плавателни съдове до пристанище "Варна- запад" и това е. Никога не съм чувал да се е коментирало от специалисти в медиите за възможност за обособено трамвайно трасе по него. А при катастрофа там, спокойно могат да се използват свободните ленти на отсрещното движвние, като се поставят бариери на част от мантинелите в двата му края. За тролейбусната мрежа си прав, че се нуждае от спешен ремонт, най- вече да се подменят стрелките и да се сложат онези "бързите" шини на пътните възли при Аспарухово и Почивка.

Имам и един страничен въпрос- Как се извършва сега разминаването технически на два тролейбуса от двете линии на обръщача в Аспарухово след пуска на 86, понеже там мрежата няма удвоен коловоз?

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #72 on: 20.07.2017, 16:19:13 »
Ама те за трамвай не са коментирали, но са коментирали за метро. И понеже в София с триста зора третия диаметър се съгласиха да е класическо метро, а много им се щеше да е леко такова и пак като гледахме някъде по темите на форума за обществената поръчка за мотрисите по третия лъч - видяхме нещо от рода на 20 метрови мотриси. Та не си правя илюзията, че ако някой реши във Варна да прави метро ще е нещо повече от трамвай над земята или нещо близко до това. Но този вид превоз никой не го е мислил до Аспарухово. Само, че човек като си напъне главата вижда, че точно заради моста и пътникопотока също е подходящ до Аспарухово. Иначе знам, че точно до там няма да го направят поради нежеланието дори да ремонтират моста в обозримо и близко бъдеще преди моята пенсия , ако съдим по темпото.
В Аспарухово се разминават по следния селски начин - отива на обръщалото 86 и сваля прътите. 88 го заобикаля и преди да тръгне ги вдига.
Аз правя чудесна разлика между това, което е нужно ако си нормална държава и това, което ще се случи.
Ще ти кажа едно нещо - във Варна да видиш някой да регулира движението е по-невъзможно отколкото да спечелиш 5 от тотото. За разлика от София. И аз съм сигурен, че ти във Варна регулировчик на кръстовище не си виждал.
Какво се прави във Варна, ако спре тока на възлово кръстовище? Ами чака се да дойде.
Аз лично съм звънял на 112 при спрял ток и ПЪЛЕН ХАОС на кръстовището на МОЛ Варна около 18:00-18:30. Дойдоха от КАТ след като е било поне 30 мин. хаос и тока дойде.

Иначе си сложи ръка на сърцето и ми кажи нуждата от трамвай примерно в Лозенец по-голяма ли е от нуждата от Владиславово до Почивка? По-голяма е , но ако няма метро.

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #73 on: 20.07.2017, 16:48:29 »
Прав си. Точно за 3МД не искам да изразявам мнение, заради който си съсипах и донякъде живота (в момента и болест ми го досъсипва). Та предлагах трасето, което претърпя вероятно 10 трансформации да минава от Мед. Академия по бул. България, после по Ив. Сусанин, Никила Петков, Монтевидео и ОК, за да остане метрото гръбнак на транспорта и да бъде изпълнено в  класически формат (не метро-трамвай) със състави като при останалите два лъча, за да има и опция за сливане в перспектива..
БРТ Варна и Бургас спокойно биха могли да бъдат проектирани от трамваи, но нали се сещаш, че в началото нашите проекти тръгват гръмко, като бутилка шампанско и след това се поножават докъдето стигнат парите..

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #74 on: 08.08.2017, 12:26:40 »
Варна е светлинни години след Бургас, както е Враца след Монтана.

Не знам дали е така, но според статистиката Бургас е с намаляващо население, а Варна с нарастващо, дори единствения град у нас освен София който си увеличава населението след 89-та година. Бургас прави по-добро първо впечатление пристигайки на гарата, с БРТ-то и красивата модерна автогара за курортите, но престоявайки по няколко дена и в двата града определено Варна има повече какво да предложи, и като атракции, и като забележителности, и като културен живот и мероприятия, и морската градина е много по-голяма и поддържана. Все пак не е коректно едното да се сравнява с другото, защото Варна е морска столица и е почти 2 пъти по-голям град от Бургас, несравними са.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #75 on: 08.08.2017, 14:24:18 »
Не знам дали е така, но според статистиката Бургас е с намаляващо население, а Варна с нарастващо, дори единствения град у нас освен София който си увеличава населението след 89-та година.
Това не е вярно. От 1989 и двата града са си увеличили населението, а от предпоследното до последното преброяване са се увеличили София, Варна, Бургас, Благоевград и В.Търново със съвсем малко.

Като толкова искаш големи градове, засели се в Истанбул, той гони 15 милиона. Качеството на живота се определя от много компоненти. Варна падна доста надолу в последните години на Киро, докато Бургас дръпна доста при кмета Николов и бургазлии са късметлии, че той се отказа да се кандидатира за президент (и много вероятно да спечели за разлика от тотално неизбираемата Цецка). С години влачилите се инфраструктурни проблеми се решиха с много по-голям размах, отколкото в София. Бургас се сдоби с далечен байпас - оттатък езерото Мандра, близък - вдясно от Метро до брега на езерото, а легендарните невралгични места при Билла и кръстовището за Меден рудник са неузнаваеми. Помислено беше и за пешеходците, и за скоростен градски транспорт. Докато Варна инфраструктурно не е мръднала от половин век и целият трафик минава пред катедралата.
« Last Edit: 08.08.2017, 14:32:16 by blagun »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #76 on: 08.08.2017, 22:41:58 »
...места при Билла и кръстовището за Меден рудник са неузнаваеми.
С тази подробност, че кръговото кръстовище на Трапазица ("при Билла") е една от най-големите издънки и недоразумения след обновения площад "Тройката". Такова малко кръгче съм виждал другаде в България само на входа на Поморие. По цял ден дънят клаксони и се кара през бордюра, защото лентите са прекалено тесни.
« Last Edit: 08.08.2017, 22:45:13 by $h@IdEr »

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #77 on: 30.10.2017, 18:52:54 »
Преди 2 години във Варна настъпи истински бум на чуждестранните студенти. Много от тях обмислят варианта да се преместят там за постоянно. Дали тенденцията се е запазила?

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #78 on: 02.11.2017, 09:27:09 »
Ако броиш руснаците - предполагам още е така! Други желаещи според мен статистически няма. Руснаците обаче са неинтегрируеми в България според мен точно толкова, колкото и арабите. С тая разлика, че по default говорят близък език и изповядват същата религия, но що се отнася до език, култура и др. подобни - те винаги се чувстват руснаци! Курортът им Камчия е илюстрация на думите ми.
За съжаление пълненето на най-големите градове с всякакви хора от страната създава доста провинциален дух и във Варна и в София.
Не, че не би могло да се каже и за мен, родом от 50000 град, но под провинциализъм аз разбирам най-вече премирението към всичко, което ти предлага заобикалящата среда вкл. и работна без реални усилия за подобряване. Аз се опитвам да имам някакъв еталон за нещата и се боря с проблеми извън него. Случката от миналия петък със 111 в Младост, която описах в темата за недобросъвестни шофьори например смятам за такова поведение.
Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 02.11.2017, 09:37:45 by ooleg »

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #79 on: 02.11.2017, 19:48:59 »
Доколкото знам на Камчия има повече българи отколкото руснаци. Иначе, руснаците отдавна си живеят по родното черноморие. Сега във Варна учат много студенти от различни държави, не само от Индия или Китай, но и от Германия или Холандия.