Author Topic: Мобилните оператори  (Read 2482 times)

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
Мобилните оператори
« on: 08.04.2017, 21:12:56 »
Отварям тази тема ,защото мисля,че все още не е открита такава ,а е хубаво според мен тук да изказваме мнения за мобилните оператори които ползваме. Между другото днес вече цял ден Мтел нямат мобилен нет , а до преди час нямаше и обхват пълна наглост...
Технически проблем е довел до срив в мобилната Интернет мрежа на Мтел, информираха от телекомуникационната компания. Аварията е възникнала преди около час и все още се работи по отстраняването ѝ. Засегнати са абонати в цялата страна, използващи услугите за пренос на данни през мобилната мрежа. "В момента изпитваме технически затруднения с използване на пренос на данни в мобилната ни мрежа. Работим усилено за отстраняването им и се надяваме, че нормалната работа на мобилните ни услуги ще бъде възстановена скоро. Извиняваме се за причиненото неудобство", гласи съобщение във Facebook-профила на мобилния оператор.

Прочети още : https://www.actualno.com/society/internet-mrejata-na-mtel-se-srina-news_604677.html
© Actualno.com
« Last Edit: 08.04.2017, 21:21:59 by coast96 »

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Мобилните оператори
« Reply #1 on: 09.04.2017, 20:54:01 »
Разбираемо е недоволството ти, но винаги е възможно техниката да откаже. И другите оператори са имали подобен проблем. При Виваком се е случвало спиране и на оптиката им, при което може да си представиш колко народ е афектиран.

Offline velinio

• Маниак
  • |MCMXLVIII|
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #2 on: 09.04.2017, 23:45:45 »
Компании от ранга на мобилните ни оператори с милиони абонати нямат никакво оправдание за такива сривове, но като всяко нещо в нашата държава и те гледат да минат по-тънко и нищо чудно да не са помислили за резервно захранване и цялостно подсигуряване на мрежата си в тази насока. А пък може и да е бил целенасочен срив, кой знае... :devil:
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3 on: 10.04.2017, 00:31:30 »
Разбираемо е недоволството ти, но винаги е възможно техниката да откаже. И другите оператори са имали подобен проблем. При Виваком се е случвало спиране и на оптиката им, при което може да си представиш колко народ е афектиран.
Ooo ,aз съм си напълно доволен . Добре,че навреме се спасих от наглеците Мтел и се прехвърлих на Теленор.  Имат най-добри планове и условия на пазара.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 10.04.2017, 10:43:23 »
Технически проблеми се случват на всички мобилни оператори по света, а и на всякакъв вид техника - вкл.-прекъсване на токоподаването в Ню Йорк.

Колкото до мобилните оператори: до миналата година бяхме корпоративен клиент на Мтел (80 SIM карти), след което преминахме към Теленор. Основна причина - финансовата оферта. Повод: тъй като нямах нет в апартамента ми в Гърция, плащах на Мтел месечна такса от 5 лв + дневна такса от 5 лв за всеки ден в ЕС, срещу която имах 500 МВ мобилен нет дневно. До момента в края на май, в която изненадващо получих SMS за изчерпан лимит от 200 лв! И се оказа, че тиквите автоматично и без предупреждение са ми спрели пакета от 1 май, защото били влизали други тарифи! Билинг системата на Мтел винаги е била разбойническа и всяка фактура трябва да се гледа с подчертано внимание. При преподписване на Близу договори към Мтел договори (даже само за кабелна ТВ+нет - просто Близу не съществува самостоятелно след края на преходния период - 1 ноември 2016) се променя датата на отчитане, при което от старите Близу-сметки се сторнират суми, но те не се приспадат автоматично от новите Мтел-сметки, а трябва на място във офис да го направиш.

В момента действа и капанът с Мтел-спорт, който беше включен без съгласие на клиентите срещу 2 лв към сметката. Така че, всеки трябва да си
вдигне д***то до най-близкия офис на Мтел или Близу, за да се отпише, иначе получава 2 лв отгоре към сметката. Опитът ми да се отпиша онлайн миналата седмица се провали, въпреки че стриктно спазих линка от сайта на Мтел.
P.S. Току що изпълних горната операция - и в двата офиса до Кауфланд Младост-3 имаше опашки и всички до един правеха въпросната операция. Въобще не съм сигурен, че случаят е приключен и че следващия месец няма "погрешка" отново да ми включат таксата.

Индивидуалните тарифи на Теленор са по-скъпи от тези на Мтел, а и Мтел след поглъщането на Близу играят комбина - кабелна ТВ+Интернет+SIM карта с абонамент Мтел безкрай 2XL. За мобилен интернет в чужбина също са по-скъпи, но това за ЕС отпада след 2 месеца. Но пък в Теленор си виждаш консумацията във всеки момент, получаваш СМС при изчерпване на 80% и 100% на пакета и веднага можеш да си вземеш нов пакет, който влиза до няколко секунди.
« Last Edit: 10.04.2017, 15:23:35 by blagun »

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5 on: 10.04.2017, 11:14:34 »
Аз отпреди 5 години някъде съм с Виваком (след Мтел) и с всяко следващо преподписване ми е по-евтино. Сега за 16 лв. имам 12 ГБ мобилен нет и неограничени минути към всички (за сравнение при Мтел неограничените минути са само за тяхната мрежа). Отделно си прекарах нет и тв пак от Виваком с оптика до вкъщи - 31 лв. за 50 мегабита и всичките им телевизионни програми + HBO, Cinemax, Diema Extra за 2 приемника. Само да уточня, че съм подписвал по време на Коледните промоции.

Недостатък при Теленор според мен е, че не предлагат домашен нет и телевизия. Преди време консултантка ми каза, че ще купят оператор, който предлага тези услуги (визираше Близу), но това не стана. В допълнение има някои кътчета в страната, където Теленор няма тотално покритие, а другите имат поне малко.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 10.04.2017, 14:16:30 »
за сравнение при Мтел неограничените минути са само за тяхната мрежа
Всички пакети "Мтел безкрай" от L нагоре или са с доста много, или - с неограничени минути към всички МОБИЛНИ оператори. Да, цените са по-високи от вивакомските, но комбинацията с кабелна телевизия ги прави изгодни. През септември високият пакет кабелна ТМВ: 200 канала + 200 мв/сек. Интернет беше 50 лв, а комбинацията с Мтел безкрай 2XL - мобилен нет 8000 (промоция - 16000) + безброй минути към всички мобилни оператори беше само с 10 лв повече - 60.
Затова наистина Теленор са назад с материала, че не предлагат кабелна ТВ и домашен нет.
За Виваком имам известни резерви, че неясната собственост може в един момент да създаде проблеми на клиентите.
« Last Edit: 10.04.2017, 14:27:28 by blagun »

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #7 on: 10.04.2017, 21:20:50 »
Ще ме прощавате обаче няма как да ме убедите , че на Теленор плановете са ПО–СКЪПИ от Мтел. В Мтел където бях дългогодишен клиент направо ме изгониха с план за 60 и няколко лева , които в Теленор при положение ,че съм нов абонат ми го предложиха дори с ПОВЕЧЕ интернет (20 000 МБ + НЕОГРАНИЧЕНИ МИНУТИ вкл. към стационарни телефони нещо което в Мтел се заплаща допълнително с 30 стотинки независимо от плана) за 24,99лв.
Между другото:
От 10 април до 10 май 2017 г. можеш не просто да свалиш приложението и да се възползваш от страхотните му функционалности, съответно да го актуализираш, но и да вземеш еднократно допълнителен пакет с 1000 МВ на цена 0,00 лв., валиден за 30 дни.

Достатъчно е да си клиент на Теленор, независимо дали имаш друг активен пакет за данни или включени МВ в плана си. Този допълнителен пакет може да се активира единствено от теб през приложението MyTelenor Bulgaria, инсталирано на твоя смартфон, което е съвместимо с операционни системи iOS и Android.
Браво на Теленор, а Мтел няма да се сетят с едни 1000МБ да обещетят своите клиенти....
« Last Edit: 10.04.2017, 23:27:49 by coast96 »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 11.04.2017, 14:38:41 »
Ще ме прощавате обаче няма как да ме убедите , че на Теленор плановете са ПО–СКЪПИ от Мтел
Споменах за пакетите мобилен интернет в роуминг, както и за комбинирането с кабелна ТВ и нет.

Иначе корпоративната оферта на Теленор беше по-добра на тази на Мтел, при условие, че бяхме 15-годишен корпоративен клиент на Мтел. Просто явно не им пука за клиенти с под 1000 СИМ карти
« Last Edit: 11.04.2017, 14:44:27 by blagun »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #9 on: 11.04.2017, 16:42:32 »
Аз минах от Мтел на Виваком, защото имаха доста по-добра оферта и интернета им е по-стабилен и на повече места. Но ако някой преподписва на Мтел, може да има предвид че ако си поиска идивидуална оферта като лоялен клиент, му предлагат която тарифа си избере с 50% отстъпка. Въпросът е, че това няма да ви го предложат в никой магазин защото нямат право. Трябва изрично да си го поискате на *88 или пък в магазин да кажете, че искате да си прекратите договора и тогава ви дават да говорите по телефона с някой от отдела им за лоялни клиенти, който предлага офертата.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #10 on: 11.04.2017, 17:27:00 »
Ще ме прощавате обаче няма как да ме убедите , че на Теленор плановете са ПО–СКЪПИ от Мтел
Споменах за пакетите мобилен интернет в роуминг, както и за комбинирането с кабелна ТВ и нет.

Иначе корпоративната оферта на Теленор беше по-добра на тази на Мтел, при условие, че бяхме 15-годишен корпоративен клиент на Мтел. Просто явно не им пука за клиенти с под 1000 СИМ карти
Мтел са на ден  по 6.90лв. , а на Теленор са за 7 дни срещу 21лв. иначе е едно и също.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 11.04.2017, 17:39:54 »
Мтел са на ден  по 6.90лв. , а на Теленор са за 7 дни срещу 21лв. иначе е едно и също.
Пакетите мобилен интернет се мерят на МВ за различни периоди - 1, 3 или 7 дни. Цитираният от теб пакет Call&Surf EU L за 21.99 лв за 7 дни е за 1000 МВ през тези дни, което не е достатъчно за Mobile Hotspot на 2 лаптопа и съвсем непретенциозно сърфиране на тях - без филми, стрийм телевизии и подобни. Мтел срещу 4.90 лв дневно даваше 500 МВ.
Но се надявам това да влезе в историята след 2 месеца, защото дебелите тарифи за мобилен интернет в роуминг са си чист пладнешки обир от страна на абсолютно всички оператори. Срещу тях не стоят съразмерни разходи и печалба.
« Last Edit: 11.04.2017, 17:41:59 by blagun »

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #12 on: 26.05.2017, 16:20:17 »
Изисква ли се пълнолетие за подписване на договор с мобилен оператор?

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #13 on: 26.05.2017, 17:06:12 »
Да разбира се. От няколко години се изисква пълнолетие за закупуване дори на предплатена карта.

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #14 on: 26.05.2017, 22:12:49 »
Това за пълнолетието при предплатена карта не е вярно ,защото днес подписах договор за предплатена карта във "Виваком" без никакъв проблем. (На 16 съм). Дори ми предложиха план за 44 лв с неограничени минути и неограничен интернет на максимална скорост в България и ЕС,въпреки,че знаеха ,че съм на 16.
« Last Edit: 26.05.2017, 22:16:30 by coast96 »

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #15 on: 13.06.2017, 20:59:07 »
Малко преди обяд потребители на форума на Mobile Bulgaria започнаха да се оплакват от трудности в ползването на мобилен интернет в мрежата на Telenor. В началото съобщенията се отнасяха главно за центъра на София, но по-късно се включиха потребители и от други части на страната. Проблемите явно не засягат всички, защото нашите телефони продължават да работят нормално.
Компанията очевидно има някакви затруднения, защото при обаждане на номер 123 може да се чуе съобщение, което посочва, че са възможни временни затруднения, но само при ползването на мобилен интернет през технологията GPRS. По-късно Telenor публикува в своята страница във Facebook информация, че изпитва технически затруднения с мобилния интернет в някои части на страната и се работи по отстраняването на проблема, но останалите услуги работят нормално.
Срещате ли проблеми с ползването на мобилен интернет от Telenor?
Ново (15:35)
Компанията обяви, че проблемите вече са отстранени.
В момента изпитваме техн. затруднения с мобилния интернет в някои части на страната. Работим по въпроса и се извиняваме за неудобството.
Днес ,аз също нямах интернет , ту идваше ,ту спираше и беше много неприятно . Хубавото е ,че се случва за пръв път откакто смениха мрежата . Аз обаче усещам как ще изпитам затруднения с плащането на сметката...

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #16 on: 13.06.2017, 21:10:46 »
Това какво означава - че ще забавиш плащането или че няма да можеш да си платиш, понеже примерно не можеш да си влезеш в онлайн банкирането?

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #17 on: 13.06.2017, 21:59:14 »
Това беше шега естествено , имах предвид ,че както те имат затруднения със мрежата , така ще имам и аз затруднения с плащането на сметката за телефона в края на месеца.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #18 on: 14.06.2017, 16:40:57 »
Това беше шега естествено , имах предвид ,че както те имат затруднения със мрежата , така ще имам и аз затруднения с плащането на сметката за телефона в края на месеца.
Дори и на шега пак ти ще си ощетения в края на месеца ;)

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #19 on: 10.10.2017, 21:44:25 »
Някой тук може ли да ми даде някакъв съвет по един казус с небезизвестните велики измамници Мтел? Става въпрос за това, че преди около година, тъй като вече им бях абонат реших да си купя и нов телефон от тях (преди това имах само карта, без устройство). Служителят им ми обясни, че това не е проблем и може да ми пусне лизинг на нов телефон към текущия план и тази сума просто ще се добави към месечната ми такси, като сумата за телефона беше нещо от рода на двайсетина лева на месец + 20 лева такса - общо към 40 лв на месец. Взех телефона. На следващия месец получих някаква сметка от рода на 80-90 лв. Тичам веднага в Мтел, обяснявам, казват ми "Колегата не ви ли обясни, че този месец ще имате малко по-висока такса заради телефона?", отговарям "Да, но сумата все пак е твърде висока." Дадоха ми да напиша възражение и след проверката се оказа, че имам сключен договор за втори план на мое име, който е направен, когато съм купувал телефона т.е. лайното, което ми го е продал го е направил без мое знание и сега имам два тарифни плана и устройство. Уточнявам, че карта за втория план не съм получил и до сега. Питах ги за нея, казаха, че ще ми я дадат, ама първо да си платя всички сметки  :blink: Логично не виждайки смисъла да давам 100 лв на месец за нещо подобно, което дори не използвам спрях да плащам и минах на друг оператор. Въпроса ми е има ли начин да докажа, че съм бил измамен от техния служител, и че не им дължа пари поне за втория план? Тогава им намекнах за нещо подобно, но те работят в защита на служителите си и обясниха, че всичко си е точно...