Author Topic: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 153315 times)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Аз съм на мнение, че при тези цени на билетите, ако шофьора няма билет, той трябва да се санкционера, а не пътниците.
Днес вече не могат да се закупят билети за 50ст. Всичко е на 70ст
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline bgpower

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 166789683
    • View Profile
    • http://
Ако трябва да сме честни - СКГТ предоставя услуга, която аз лично бих оценил в момента на 45 стотинки например. Разходите на СКГТ обаче за заплати, гориво и тн са много кратно по-високи, например около левче, та и повече.

Аз лично, пък съм сигурен и вие съм готов да платя повече на СКГТ, но ако поне има надежда малко по малко да се оправят нещата - т.е. да се купуват нови превозни средства и те да не се рушат от шофьори, пътници и тн, контролът да започне да бъде изпълняван редовно и точно, за да не са балъци тези с билетчетата, както и да бъде регламентиран въпроса с ромите.

Тогава съм съгласен да давам повече пари, като виждам че се използват по същество!

За услугата която в момента предоставят обаче цената е ПРЕКАЛЕНО висока.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Може би единственото решение е да се приватизира СКГТ.Докато е обществено притежание далаверите,кражбите и нехайствата ще продължават и транспортът няма да е на ниво.На кой му пука за общото?Билетите и двеста лева да станат,докато не се подобри контролът,управлението,сервизното обслужване нищо няма да стане.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
И за да покажат, че все пак се развиват с покачването на цените, днес по А 102 бяха пуснати коли 1345 и 1347. Да ни е честито.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Каква част от глобите отиват за контрольора и каква за компанията?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Най-глупавото което може да се направи е да се приватизира.
1347 няма - вероятно имаш предвид 1247. 1269 също беше по 102, както и 1257.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Quote from: CKD
Най-глупавото което може да се направи е да се приватизира.
1347 няма - вероятно имаш предвид 1247. 1269 също беше по 102, както и 1257.
Да се пуска Икарус по 102 при наличието на Конекто е меко казано землянска лудост.
Но за съжаление всичко това с повишението на цените и влошаването на услугите е навързан процес. Много от нас могат да си позволят 0,70 ст, но много от възрастните хора и социално слабите не могат. Така просто няма кой да плаща, и компанията започва да се задълбава в разходи. Според мен трябва да се насочи към други начини за покриване на разходите, а именно - отдаване на повече коли за реклами например.
« Last Edit: 02.07.2006, 18:47:44 by tiristor »

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: tiristor
Да се пуска Икарус по 102 при наличието на Конекто е меко казано землянска лудост.
Но за съжаление всичко това с повишението на цените и влошаването на услугите е навързан процес. Много от нас могат да си позволят 0,70 ст, но много от възрастните хора и социално слабите не могат. Така просто няма кой да плаща, и компанията започва да се задълбава в разходи. Според мен трябва да се насочи към други начини за покриване на разходите, а именно - отдаване на повече коли за реклами например.
то и сега вече няма линия по която да няма поне 3-4 рекламни коли, това е солиден приход. Да не говорим за безумните разходи които влошават и без това не здравата във финансово отношение компания
НЕ на хейтърството!

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Смятам за наглост билета, продаван от водача да е по-скъп, при положение, че на страшно много спирки не се продават билети, особено в кварталите. Докато не се разреши този въпрос (с павилиони или автомати за билети, но второто е по-удачно) не могат да искат 10 ст. отгоре.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: tiristor
Точно на пенсионерите картите им са по 5 лв. и те да не могат да си ги позволят.Те къде има да ходят толкова.Не е ли по-добре намалението за ученици и студенти да е по-голямо,а не за смотаните старци?
 А проблемът найстина е комплексен и изисва комплексни действия.По света вероятно има и печеливши обшински транспортни предприятия.Но се иска желание,умение и да няма пречене от различни далавераджии....

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: conecto
Каква част от глобите отиват за контрольора и каква за компанията?
Преди 4 лв. бяха за контролата, а 1 лв. за СКГТ. Те затова контролите предпочитат да им дадеш 5(7) кинта, а не да ти пишат акт!

Най-доброто решение обаче е билетите да си бяха по 50 ст, а глобата - 50лв. Щеше да има по-голям ефект!
« Last Edit: 03.07.2006, 13:40:36 by ozzy »
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: ozzy
Преди 4 лв. бяха за контролата, а 1 лв. за СКГТ. Те затова контролите предпочитат да им дадеш 5(7) кинта, а не да ти пишат акт!

Ако наистина съотношението е било такова, значи наистина СКГТ е пълна порниграфия! После защо нямали приходи :ph34r:  :wacko:  :ph34r:   :wacko: :ph34r:  :wacko:  :ph34r:   :wacko: :ph34r:

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
аз сега ги видях новите билети от 80-то грозна картинка,разкривени, сменили са шрифта абе тъпотия
НЕ на хейтърството!

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ето едно мнение от тролейбусните спирки на СУ и пам. Левски- (натисни ме нежно)
Качеството на снимката е потресаващо, но надявам се да се разбира. Лепенката е на Асоциацията на анархистите, или нещо такова.
« Last Edit: 04.07.2006, 22:06:30 by conecto »

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Quote from: Repcho
аз сега ги видях новите билети от 80-то грозна картинка,разкривени, сменили са шрифта абе тъпотия

Тъпотия,ама да знаеш какъв бизнес може да се врътне покрай тях

Offline ronigirl_

• Приятел на ГТ
    • ICQ Messenger - 210608989
    • View Profile
    • Email
Е аз нали съм си още ученичка и с билетчета не пътувам , но смятъм овеличението за  глупост ... защото все пак никой от хората който са  нередовни пътници няма да си вземат билетче , когато го дигнаха на 70 ст. те не си взимаха когато бяха по 50 , сега ще го правят !!! Но смятам едно нещо за правилно .. за това дето при шофьорите са по скъпички ...  някой от тях заслужават много повече , когато возят "южно африканското ни население" те се изнервят много, всеки ден някакви бабички и старци да те бавят по спирките .. както и контроллите  , и ако контролите  не го отбележат в листана шофиора  го наказват за това. Хора да се карат , да крещят ( случвало се е ) просто това е супер мъчително .. затова смятам , че шофиорите заслужават много повече от 10 ст. !!!!  :mellow:

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Не съм сигурен че тези 10 ст. отиват при тях. По-скоро целта е да накрат хората да си купуват билети от спирките, и по-малко от водачите, които често нямат.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Сумата , която заплаща водач за 100 билета - един кочан е 72 лева или 10% от стойността на билета е за него. Така беше и когато бяха по 50 стотинки.Тогава водача заплащаше 45 лева.
Може би не е подходящото място , но да спомена , че компанията извади от прашния скрин билети с цена 0.50 лв , грижливо подпечатани с печат и нова цена 0.80 лв.За съжаление се случва да има пропуснат билет - без печат. Но това е малката беда .Голямата е , че разликата от 27 -те стотинки отиват в нечий джоб. (27 защото 5 от 0.50 и 22 до 0.80)
« Last Edit: 09.08.2006, 18:59:51 by София 70 »

Offline burtan

• Запален по ГТ
    • View Profile
От 1 декември билетите в обществения транспорт в столицата ще са със знаците на Европейския съюз. Това е част от поредицата инициативи на общината за отбелязване на приемането на България в Европейския съюз. Идеята за евробилетите е предложена от министър Меглена Кунева, обясни зам.-кметът по културата Йорданка Фандъкова. Това не изисква допълнителна субсидия и билетите ще запазят цените си.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: burtan
От 1 декември билетите в обществения транспорт в столицата ще са със знаците на Европейския съюз. Това е част от поредицата инициативи на общината за отбелязване на приемането на България в Европейския съюз. Идеята за евробилетите е предложена от министър Меглена Кунева, обясни зам.-кметът по културата Йорданка Фандъкова. Това не изисква допълнителна субсидия и билетите ще запазят цените си.
те затова сега си пласират бройките на които е отпечатано 50ст. и са с некви печатчета  :lol:
НЕ на хейтърството!