Author Topic: Таксиметрови превози в София  (Read 30175 times)

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Таксиметрови шофьори в София
« Reply #40 on: 15.01.2007, 13:53:04 »
Quote from: difian
Тези телевизори не са въобще скъпи!Към 200-300 лева са.За последно гледах в Мултирама.Не съм сигурен, но всичко май си е вътре и са с антена, само за ефирна ТВ.Утре ако не забравя ще вляза в магазина да разгледам и попитам.Ако някой има път съвсем до входа отляво някъде беше.
[/size]
То ако става въпрос има телевизорчета за кола по 100 лева (Елит), обаче ДВД Pioneer с три монитора е повечко  

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 15.01.2007, 19:11:19 »
Е те телевизорчета слагат и на баничарките на мис Каприз, явно не е чак толкова скъпо. Вероятно и инсталирането на прочутите монитори на БУС медия не е скъпо, така че защо не ги инсталират и по трамваите и тролеите?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #42 on: 15.01.2007, 20:25:31 »
Quote from: tiristor
Е те телевизорчета слагат и на баничарките на мис Каприз, явно не е чак толкова скъпо. Вероятно и инсталирането на прочутите монитори на БУС медия не е скъпо, така че защо не ги инсталират и по трамваите и тролеите?
окомплектования пакет на БУС Медия струва 560 евро. Слагат се на новите машини в МГТ
НЕ на хейтърството!

Online difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #43 on: 15.01.2007, 21:32:42 »
Quote from: conecto

То ако става въпрос има телевизорчета за кола по 100 лева (Елит), обаче ДВД Pioneer с три монитора е повечко  
Е аз говорех за стандартните, които в почти всяко такси ги има.Като си сложи 42" плазма на капака на багажника много ясно, че ще му вземат 2500лв., а да не говорим за марковите комплекти за салона.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 15.01.2007, 21:51:16 »
Quote from: difian
Е аз говорех за стандартните, които в почти всяко такси ги има.Като си сложи 42" плазма на капака на багажника много ясно, че ще му вземат 2500лв., а да не говорим за марковите комплекти за салона.
Ами не че е нещо особено, но на мен ми харесва като екстра за клиентите.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #45 on: 02.03.2007, 00:50:06 »
Вчера видях още едно менте на Плиска, наподобяващо ОК Супертранс - СК Комфорт и Спокойствие  
Тарифата на километър пробег е... 1.49лв.  , без значение дали е дневна или нощна. А престоят май беше по 50 ст. на минута.

Значи стават общо 4 "фирми", имитиращи ОК: ОК Мирчик, ОК Автотранс, ОК Супершанс и СК Спокойствие и Комфорт  Но явно за тях не е проблем...
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
Re: Таксиметрови шофьори в София
« Reply #46 on: 26.06.2009, 23:48:18 »
Ха сега да ви питам защо евтините таксита в София зеха да окапват едно след друго,а скъпите държат? Най-голямата фирма "ОК" вече се разпада.Шофьорите се отказват от колите си.Наемите неповтиняват,а клиентелата намалява...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 27.06.2009, 11:48:06 »
 Защото скъпите полулегални таксита, копиращи ОК примерно са с по 5-10 коли и обикновено висят на високодоходни места и е достатъчно един балък да хванат и за 10 километра почти са покрили норматива за деня. Колкото до отлива на клиенти не знам, но специално при ОК много се оплакват от лизинга на колите и че са в неравностойно положение спрямо старите коли с платен лизинг. Абе трябва по някакъв начин ментовките да ги забранят или да фи накарат с големи букви да пише на тях "ВИСОКОТАРИФНИ ТАКСИТА", че  да им секне далаверата.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 27.06.2009, 14:12:50 »
Абе трябва по някакъв начин ментовките да ги забранят или да фи накарат с големи букви да пише на тях "ВИСОКОТАРИФНИ ТАКСИТА", че  да им секне далаверата.
Вместо това на Терминал 2 стоянката на законните таксита е на майната си, а пиратите кръжат пред сградата, уж че оставят клиент. И чужденците се хакват директно на тях - те едва ли могат да разберат тарифата, написана на кирилица.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #49 on: 27.06.2009, 15:14:07 »
Обаче цифрите са си цифри, но го има и момента, че чужденците едва ли знаят стандартната тарива за превоз в София.

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 27.06.2009, 15:19:26 »
Абе трябва по някакъв начин ментовките да ги забранят или да фи накарат с големи букви да пише на тях "ВИСОКОТАРИФНИ ТАКСИТА", че  да им секне далаверата.
Вместо това на Терминал 2 стоянката на законните таксита е на майната си, а пиратите кръжат пред сградата, уж че оставят клиент. И чужденците се хакват директно на тях - те едва ли могат да разберат тарифата, написана на кирилица.
  Защо ВИСОКОТАРИФНИТЕ да са ментовки??? Защо в чужбина на летището стоят само скъпите таксита и е забранено да влизат евтини,а тук обратното... :bb:

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #51 on: 27.06.2009, 15:25:25 »
Нима скъпите предлагат нещо повече от нормалните? Защо всички гости на страната да остават с лошо впечатление заради няколко дебила, които искат да забогатеят бързо? :angry:

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 27.06.2009, 15:29:13 »
Нима скъпите предлагат нещо повече от нормалните? Защо всички гости на страната да остават с лошо впечатление заради няколко дебила, които искат да забогатеят бързо? :angry:
А немислиш ли че като има 200 евро за самолетен билет няма да има и 30-40 за такси ;)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #53 on: 27.06.2009, 15:40:32 »
А немислиш ли че като има 200 евро за самолетен билет няма да има и 30-40 за такси ;)
не
НЕ на хейтърството!

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 27.06.2009, 15:58:32 »
Не може така да се разсъждава. Дай сега щото са дошли със самолет да им вземем 100 лева още.

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 27.06.2009, 16:12:24 »
ем дай пък даги возим за 5 лв. и после да разпраяме криза имало.... Да не мислиш че там неостаят по 10-20 евро...

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #56 on: 27.06.2009, 18:37:09 »
С какво пътниците, качващи се на летището, са по-различни от теб, който си взима таксито от някъде в града?
И ти ще летиш някой път и ще кацнеш на летище София :angry:

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 27.06.2009, 19:56:13 »
ем дай пък даги возим за 5 лв. и после да разпраяме криза имало.... Да не мислиш че там неостаят по 10-20 евро...
Много глупаво мислене! От къде накъде трябва да цакаме хората само, защото се намират разни тарикати. Ти като си толкова отворен сигурно не си се качвал в такова такси ама другите да умират нали? Не може да взимаш в пъти по-висока тарифа и да предлагаш абсолютно същото. Затова са ментета и докато не почнат да возят със S класи няма причина да ме цакат. Затова трябва да ги цакат с "Висока тарифа".
 Това, че са си намерили пролука в системата не значи, че тя трябва да остане отворена.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 27.06.2009, 20:32:36 »
А немислиш ли ,че ниската цена е дъпингова.
П.С. Аз нямам представа как стоят нещата в София,просто приятеля на майка ми ме накара да задам малко въпроси тъй като той е от такситата "ментета" и трябва да ви кажа че тои и другите стоят по еднакво време на опашките,с разликата че той изкарва за 5 часа тва дето другите чакат да изкарат цял ден :)

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #59 on: 27.06.2009, 21:52:54 »
И ти, и той сигурно много се гордеете с това! Браво. Похвално. Само такива шофьори да има.
:angry: