Author Topic: Оповестяване в метрото - табели, озвучаване, схеми  (Read 78430 times)

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
По втори диаметър не се съобщава.

Online wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
Напротив - днес на Баучер го съобщи, но аз се бях качил от ЕС, та не знам дали е на всяка спирка, или е през няколко, както казаха тук по-рано.

Offline spicy_e

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
По мой наблюдения на всяка втора спирка се съобщава.

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
Най-вероятно не всички състави го имат. Постепенно ще се съобщава редовно. Аз се чудя дали би било полезно да се съобщава от коя страна ще се отворят вратите, подобно на линията Victoria в Лондон, както и информативни съобщения за интересни обекти в района на станцията.

Sent from mTalk for Windows 10

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Прекаленото много съобщения биха довели до обратен ефект, според мен не е нужно. Пък и не е голям проблем да запомниш от коя страна ти се отваря вратата.

Online wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
Баш в нашето метро, не се строят нови станции с централен перон от доста отдавна, така че не вярвам да има объркване у някого, а и не съм забелязал хората често да са дезориентирани.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Съобщението за забравения багаж е леко коригирано - преди се казваше "при съмнителен багаж моля обадете се на тел.02/9212118", а сега се казва "при забравен багаж".
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
И телефона, вече завършва  на 00, вместо на 18. :)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Ами явно за съмнителен багаж се звъни на ...18, а за забравен - на ...00   :rolleyes:

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
И на Младост 1 се съобщава: Връзка с метровлаковете за Бизнес парк.

Offline mediar

• Маниак
    • View Profile
    • Mediar's Site
И на Младост 1 се съобщава: Връзка с метровлаковете за Бизнес парк.

По-скоро "ВръзкЪ с...", а на "метровлаковете" ударението е на "а"-то, което за мен е доста странно...

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Искам да поздравя хората, които са правили електронните табла (телевизорите) на Сердика. С предишния дизайн, като слизах по ескалатора не виждах нищо (аз засега и слава богу съм със здрави очи, но все пак не виждах), сега вече успявам да видя колко са минутите.

За новите съобщения, силно се надявам да се добавят още: " Уважаеми пътници бъдете взаимно вежливи" и " Уважаеми пътници, отстъпвайте място на възрастни хора, бремени жени и инвалиди"
« Last Edit: 02.11.2016, 06:17:54 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
На перона на Младост 1 ми се стори, че пускат съобщения от рода на "Уважаеми пътници, пристига влак за Летище София".

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
На перона на Младост 1 ми се стори, че пускат съобщения от рода на "Уважаеми пътници, пристига влак за Летище София".
Три пъти поред. Било информация за хора с увредено зрение.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Три пъти поред. Било информация за хора с увредено зрение.
Много малоумно е това потретване. Звуковият сигнал преди това е същия като този за престъпена линия. Самият звуков сигнал също се повтаря три пъти. Мърляшка история.
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Чудя се следните неща за метрото:
- Защо след като Първи метродиаметър е от Обеля се оповестява , че е Люлин-Младост първа линия?
- Защо след като Втори метродиаметър е от Обеля до кв. Хладилника се води при оповестяването Надежда-Лозенец?
Изобщо каква е логиката да се казва, че обхваща част от действителния маршрут?

Пример - на МС "Витоша" пише на монитора , че е за Надежда. Незнайно защо на отсрешния перон има монитор на който пише "Крайна станция", като явно това ще си остане винаги така и не е нужно да се сложи цял огромен монитор, който да показва само това во век и веков?
Иначе за МС Сердика 2 се оповестява - "Връзка с линия 1 - Люлин - Младост" , а на Сердика "Връзка с линия 2 - Надежда-Лозенец".

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ами, сигурно за да очертаят границите на двата метродиаметъра. И за да свикнем по-бързо ако разделят линиите. "Люлин-Младост" не е актуално при положение че вече има и отклонение което пък може да се нарече Люлин-Дружба... Пък при "Надежда-Лозенец" си е актуално засега...
ex-putnik

Online wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
Предположение:
Като цяло няма ясна визия как ще се оформят диаметрите явно и за това не ги пипат и съобщенията. Ако разделят диаметрите стават Обеля-Дружба-Летище София; Обеля-Младост-БПС; Обеля-Витоша; +сега строящият се диаметър, тоест стават 4 линии. Така според мен е най-адекватно и е най-лесно за ориентиране.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Не, ще бъдат 3 линии с 4 маршрута. Линия 1 с разклоненията няма как да я наречем 2 линии. Маршрутно движение и това е.
ex-putnik

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Беше тъмно и стана гадна снимката, но идеята се вижда... И това е за Централна Автогара!!!
Да поясня за надписа - освен, че сочи за изход стената, то вярната посока е на 180 градуса - т.е. към изхода навън.
А в самата метростанция, както впрочем и на Сердика 2 на други табели е показано, че последната станция на Линия 2 е МС "Джеймс Баучер", което очевидно не е вярно! Как ли биха се ориентирали точно на Сердика 2 и на Централна ЖП Гара как да отидат примерно до лифт на Витоша, като МС "Витоша" не фигурира и с пунктир, както на други места.
« Last Edit: 04.01.2017, 18:25:56 by ooleg »