Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 465573 times)

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #4620 on: 27.04.2016, 13:50:07 »
Това НЕ Е 7039 по 72, защото от 2008ма 7039 няма.  :sladoled:
Използвах spirka.org за откриване на инвентарния номер, тъй като човекът е дал само ДК номер на автобуса.

Извинявам се за грешката! Вече е коригирано.
« Last Edit: 27.04.2016, 13:57:28 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4621 on: 27.04.2016, 14:22:13 »
На това му викам "сефте". Не веднъж на кръстовището до ВМА навлизат в насрещното, вместо кротко да си изчакат следващата фаза, предвид, че пред тях има 3 тролейбуса.

Sent from mTalk for Windows 10

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4622 on: 27.04.2016, 15:51:41 »
Профаните от ЦГМ ,вместо да спят , да направят още една лента .Място има за 5 ленти.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4623 on: 27.04.2016, 16:41:13 »
Откога ЦГМ отговаря за маркировката и организацията на движението? Има си цяла дирекция в СО, под чиято юрисдикция е този казус.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4624 on: 27.04.2016, 20:12:45 »
ЦГМ полага маркировката .

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4625 on: 28.04.2016, 00:06:27 »
Глупости

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #4626 on: 28.04.2016, 01:27:56 »
Офтопик:
Аз като част от транспортната комисия в СО все още водя разследване кой е отговорен за маркировката и все още не съм достигнал до категоричен отговор. Но определено ЦГМ има сериозен пръст в тая работа. Струва ми се обаче, че има и други - например фирмите, които издрусват, пардон, поддържат абонаментно инфраструктурата в 6-те зони на София. Може да има и някои други...

Иначе има и други забавни казуси - например, че Столичен Електротранспорт поддържа асфалта около и между трамвайните релси, а поддържащите фирми - за останалата част от асфалта по улицата...
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline tm0

• View Profile
« Reply #4627 on: 28.04.2016, 01:49:25 »
Официално си прехвърлят топката, защото били различни дружества. Така си измиват ръцете. Всъщност решенията ги взимат управляващите, а се допълват и коригират взаимно.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4628 on: 28.04.2016, 10:48:56 »
Днес шофьора на 1135 по 77 си уринираше върху средната гума на автобуса без да се притеснява, че има хора на спирката (обръщалото в Западен парк), които стават свидетели. Вярно е, че повечето шофьори нямат ключ за тоалетната там, но поне да беше отишъл в парка. :help:

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4629 on: 28.04.2016, 12:41:21 »
И като отиде в парка ти ли ще му пазиш ценностите от автобуса да не изчезнат? Там се краде с поглед, камо ли ако оставиш нещо без надзор за малко.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4630 on: 28.04.2016, 12:46:42 »
И като отиде в парка ти ли ще му пазиш ценностите от автобуса да не изчезнат? Там се краде с поглед, камо ли ако оставиш нещо без надзор за малко.

По тази логика до сега всичките трамваи и BMC по 72 да бяха ограбени, защото те се оставят дори с отворени врати! И какви ценности може да има в един автобус? Интересно ми е как се стига до заключението "там се краде с поглед..."

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4631 on: 28.04.2016, 12:47:38 »
Не може ли да се затворят вратите на автобуса от вън така, че никой да не се качва, докато шофьорът го няма?

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4632 on: 28.04.2016, 12:49:12 »
Не може ли да се затворят вратите на автобуса от вън така, че никой да не се качва, докато шофьорът го няма?

Може разбира се, дори бяха затворени.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #4633 on: 28.04.2016, 14:31:20 »
И какви ценности може да има в един автобус?
Ми примерно пари, билети, телефони и т.н.

Както се затваря, така се и отваря.

Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата? Или както Васко пише за ватманите по тм6???

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #4634 on: 28.04.2016, 14:33:12 »
Не, изпълнението си е просташко и безумно, но извършено по принуда. Ако имаше нормални условия, време и място за почивка, и съответно да не те е страх, че в края на почивката от автобуса ще е останало само пепел от гумите, от които е извадена армировката...
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4635 on: 28.04.2016, 14:46:21 »

Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата? Или както Васко пише за ватманите по тм6???

Не, изпълнението си е просташко и безумно, но извършено по принуда. Ако имаше нормални условия, време и място за почивка, и съответно да не те е страх, че в края на почивката от автобуса ще е останало само пепел от гумите, от които е извадена армировката...

Т.е. според вас всички шофьори и ватмани трябва да препикават превозните средства от страх да ги оставят за 2 минути? Недай си Боже тогава да им се доходи по голяма нужда... Интересно ми е жените шофьори и ватмани не изпитват ли същия страх? Изобщо всички шофьори не ги ли е страх когато слязат за кафе или закуска, че някой направо може да подкара автобуса?

Не мога да се съглася, че това е нормално, или че е по принуда, предвид че го правят единични бройки хора, а не всички.

Факт е, че най-вероятно е нямал ключ за тоалетната, но това не значи, че трябва да си го извадиш пред хората и да препикаваш като улично куче.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #4636 on: 28.04.2016, 15:22:48 »

Той Васко пише, че ватманът се е изпикал вътре, в салона, а не навън. А изпълнението не е от най-интелигентните, до голяма степен мнението ми се припокрива с това на mihailo.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4637 on: 28.04.2016, 15:57:42 »
Ако отиде в гората има голям риск да наджапа в лайна :jump:
мур

Offline vasko

• View Profile
« Reply #4638 on: 28.04.2016, 17:29:57 »
Той Васко пише, че ватманът се е изпикал вътре, в салона, а не навън. А изпълнението не е от най-интелигентните, до голяма степен мнението ми се припокрива с това на mihailo.
Не, не съм написал такова нещо. Въпросният ватман уринира отвън, върху трамвая си, в района на първото съчленение.
 :arrow:
Днес, следобед (~15 часа), посред бял ден станах свидетел на следното: 912 по ТМ6 пристигна на обръщалото в ж.к. Обеля-2. Хората слязоха на спирката и ватманът изтегли трамвая в кривата. Няколко момента след това ватманът слезе и започна да се движи отвън до трамвая си. За момент си помислих, че ще огледа техническото състояние на возилото, но надеждите ми за подобна добросъвестност се изпариха за миг... Ватманът достигна първото съчленение на трамвая и... започна да уринира :eek: върху съчленението :eek: :eek: :eek:.

Смятам, че е добре да изясним някои подробности:
:arrow: Обръщалото в ж.к. Обеля-2 е оборудвано с цивилизована тоалетна с течаща вода и осветление, която се заключва и има СОТ система.

:arrow: Очевидно ватманът не беше закъснял, тъй като след облекчаването си върху трамвая, се върна в кабината и престоя още около 5-6 минути, докато му дойде времето да потегли по разписание.

Не мога да разбера едно нещо - защо тези неща ги извършват върху возилото?
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #4639 on: 28.04.2016, 17:40:19 »
Виж коментара на mihailo. Колкото и да ти се струва неестествен, това е така. От една страна, малко време за обръщане на някои крайни спирки, от друга страна, крадливата сган и то не само цигани, но и българи и евентуално някой индивид, който се опитва да подкара трамвая/автобуса /тролея, докато водачите си вършат работат, от трета страна.

Аз не бях разбрал за това къде си е свършил нуждата ватманът на 912.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4