Author Topic: Автобусен транспорт-Бургас (ОБЩА ТЕМА)  (Read 369963 times)

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
Днес едната кола за Поморие беше целия ден Бовата 1286  :eek:  Имайки предвид , че е съботен ден това си е голяма рядкост , другата кола беше обичайно - Ивеко. За Созопол един от автобусите беше Сетрата 2127

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
^Титулярната ви 7377 пък е 16-ка. Продължава да се чувя странно дрънчене от нея отдолу.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
То 7377 щом я пускат и по 16 - още повече ще се разтропа, те скоро пак я бяха спряли за известно време , вероятно за някакъв ремонт, но явно не е бил по окачването

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Поради намалелия пътникопоток заради Коледната ваканция на ученици и студенти, а и многото хора, които ще почиват между празниците, подвижният състав по някои линии се е смалил. По линията за Камено от страна на "БургасБус" се движи онзи Спринтер на "Боби Тур" или както беше фирмата. По 6-ицата вчера само половината коли бяха съчленени, а днес и четирите бяха соло - обичайните заподозрени 9657 и 3816, както и Интегрото 8942 и Бовата 2619.

Offline todorow_211

• Наистина съм луд
    • View Profile
Задното табло на 4476, който беше по линия Бо показваше 129. Видях го на спирката на ул. „Тополица” в „Меден рудник” преди около час и половина.
Возих се в 91/92 и ми направи впечатление, че доста се пълнят, но пак има си тийнейджъри, които обикалят като мухи без глави, защото явно нямат какво да правят, пък и навън е студено все пак. :D

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
Задното табло на 4476, който беше по линия Бо показваше 129. Видях го на спирката на ул. „Тополица” в „Меден рудник” преди около час и половина.
Забелязал съм, че на ТЕДОМ-ите на Б0 принципно не им пише нищо на задните табла, това, което е изписвал 4476, явно е бил кодът, който се въвежда в компютъра за съответния маршрут.
FORUM.GTBURGAS.EU
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес Сетрата 8571 се появи по редовна линия и това беше 6-ицата. Останалите коли са 8572 и Интегротата 8942 и 8944. Като се замислиш, вече 6-ицата е най-дългата градска линия в Бургас, а по дължина на маршрута бие и доста от крайградските, та крайградските автобуси по нея не са напълно неоправдани  :crazy: Мисля си, че ако новите Солариси вече са регистрирани, дори и да са без валидатори, могат направо да ги пуснат по 6-ицата, докато им ги монтират - тъй или иначе са свикнали пътуващите по нея да са без валидатори, но с тези пътища сигурно няма да искат да ги трошат отсега и ще изстискат докрай старите съчленени, които и утре сигурно няма да бъдат на линия.

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
Едва ли ще ги пуснат по 6-цата, там ще се разбият много по-бързо.... а както знаем чисто нови скоро няма да купят  :rofl:
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Едва ли ще ги пуснат по 6-цата, там ще се разбият много по-бързо.... а както знаем чисто нови скоро няма да купят  :rofl:

Е, нали новите седем ги купиха специално заради тях, за да не бъдат ощетени със старите автобуси. Ако "Черно море" и "Рудник" не бяха станали квартали, вероятно изобщо нямаше да има обществена поръчка за тях. Даже по статиите казваха в началото, че щели само за "Рудник" и "Банево" да вървят. В последното се съмнявам - по-скоро и старите, и новите Солариси ще вървят по равно както по бързите линии, така и по 3-ката и 6-ицата.

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
Най-много Урбино 18 да се появи, силно се съмнявам за метро-стайл.
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Е, нали новите седем ги купиха специално заради тях, за да не бъдат ощетени със старите автобуси. Ако "Черно море" и "Рудник" не бяха станали квартали, вероятно изобщо нямаше да има обществена поръчка за тях. Даже по статиите казваха в началото, че щели само за "Рудник" и "Банево" да вървят.
Нека не забравяме и защо изобщо тия две махали станаха квартали на Бургас – само и само циганите и вандалите, които са 3/4 от пътникопотока на тогавашната 61, да се возят за левче. Щото те от бая време са с над 6000 население :rolleyes: .......
FORUM.GTBURGAS.EU
A4475KH – любим TEDOM

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
В първия ден от поредната промяна в маршрута на линия 6 за кв. "Рудник" се появи....... баба Кера 8717.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
В първия ден от поредната промяна в маршрута на линия 6 за кв. "Рудник" се появи....... баба Кера 8717.

Вчера и 5017 беше по линията. Иначе 8717 пак е крушевска, макар че 6692 в петък се движеше. Сигурно е паднала жертва на снега, но може и повредата ѝ да е съвсем различна.

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
Ех , ако знаех с удоволствие бих дошъл да се кача на 8717 за 1 лв през 2017-та , като се има предвид , че съм пътувал с него и през 1997-ма , ама ... някой друг път ще е. Вчера , въпреки че беше неделен ден и повече от почивен - за Поморие успях да видя 4 големи автобуси - Сетрата 5668 , Бовата 2719, Интегрото 8942 , което беше със спукана гума на една от спирките в стария град и поради тази причина беше в Поморие и аварийният Даф , за да напомпят гумата.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Ех , ако знаех с удоволствие бих дошъл да се кача на 8717 за 1 лв през 2017-та , като се има предвид , че съм пътувал с него и през 1997-ма , ама ... някой друг път ще е. Вчера , въпреки че беше неделен ден и повече от почивен - за Поморие успях да видя 4 големи автобуси - Сетрата 5668 , Бовата 2719, Интегрото 8942 , което беше със спукана гума на една от спирките в стария град и поради тази причина беше в Поморие и аварийният Даф , за да напомпят гумата.

Изумително е колко много ПС надживя Баба Кера за годините си тук. Успя да види новородените Чавдари 120 и 141, а после и погребението им. Същото се случи и с всичките маршрутки Хюндай и Исузу Ърбан. Оцеля през доста ери, всякакви доставки автобуси идваха и си отиваха, преди нея си отидоха много коли от всички марки, които изглеждаха доста по-запазени от нея, но в края на тази или началото на следващата година и на нея ще ѝ се види краят. Сигурно през 1997 г., когато все още повечето междуградски превози са се осъществявали с Чавдари и Икаруси, е била като летяща чиния за нашите стандарти. Макар и още да държи някаква хубава возия и зиме да е доста топла (интересен парадокс е, че най-разбитите автобуси са най-топли, защото дори в Мерцедеса 4103 отоплението работи доста силно и можете спокойно по тениска да си стоите отзад), като всяка баба сигурно си има доста болежки, които я превръщат в опасна. Макар и да не е била подлагана на натоварването, на което са били подлагани Чавдарите и Исузутата по градските линии, сигурно има зад гърба си няколко милиона километра.

Днес също така МАН-ът 7320 е втора смяна на 16-ката. Не е зле вътре и като возия, но духалките духат леко хладен въздух. Това обаче му е единственият по-видим недостатък.

Едит от 04.01: изглежда, че по 91 наистина не е предвидено да се движат Исузута, но въпреки това едно се появи днес и дори се качих на него. Табелите бяха хартиени с номера на линията написан с маркер  :haha:

"Пътнически превози - СФАБ" продължават с обновяването на автопарка си. Днес видях, че са купили и някакъв архаичен Карсан на базата на Пежо като тези, които dj_the_bus беше снимал в Добрич.

По 3-ката днес поне две от колите са къси, което го отдавам не само на вероятно все още продължаващата зимна ваканция на учениците (която, като гледам прогнозата, може да бъде веднага последвана и от една дървена такава другата седмица), но и на двата ударени дълги Солариса, които временно са аут.
« Last Edit: 04.01.2017, 18:12:25 by Bus_lover »

Offline plastikat

• Moderator
  • Маниак
  • Венцислава, да не те подгони глигана?
    • View Profile
    • Email
Сутринта видях 8717 по 32. Не се предава тази машина.
Guz_lover и поп Кръстю - невероятна двойка.....

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
И докато оправят 6692 (ако изобщо двете със 7318 възнамеряват да ги ремонтират, след 6694 няма да се учудя който и да било автобус да си замине във всеки момент), ще се движи всеки ден без почивка. На Коледа беше цяла втора смяна 16-ка и на нея беше писан някакъв сравнително млад шофьор, който я караше доста пъргаво. Крушевският шофьор и неговият най-чест заместник в почивните му дни, който я караше и днес, явно обаче по-добре знаят на какво дередже е и затова не рискуват да я настъпват без значение от атмосферните условия.

Offline todorow_211

• Наистина съм луд
    • View Profile
Съчленените автобуси от II-ра автоколона, може би вече няма да излязат на линия, (днес видях 8234 с отворена 1-ва врата в гаража) тъй като новите Солариси вече имат регистрационни номера и скоро се очаква официално да излязат на линия и няма да е лошо да се направи една тема за тях, за да не пишем в темата „Проект за Интегриран градски транспорт”, когато има свързани новини с тях.
За линия 92 нямам наблюдения, но ползвам 91, за да отида на работа (слизам на „Шейново” и оттам правя връзка с Б1 за „Изгрев” на спирка „Александровска”) и съм на мнение, че не се ползва много, пък и сега като знаят, че се плаща билет, не си правят трудът да обикалят като мухи без глави. Пътникопотокът и по двете маршрутни линии, според мен е слаб, но се очаква да се засили докато повечето хора научат маршрутите им, освен ако на „БургасБус” не им хрумне пак да направят промени. Интересно ми е обаче дали 9а и 9б са безплатни. :hm:

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
За метро-Соларисите спокойно може да се пише в "Solaris Urbino 18". Не е нужно излишно раздробяване на раздела. По въпроса с 8234 – не виждам нищо нередно в това I врата да е отворена поради някаква причина, освен ако не е била отворена наполовина. А на Соларисите видя ли им рег. номерата, защото най-вероятно са с транзитни такива?
FORUM.GTBURGAS.EU
A4475KH – любим TEDOM

Offline zirka

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Няколко от днес, включително от гаража. Ето вече и бракуваната Сетра 6694, МАН- ът обаче е още с номера, но щом е там, въпрос на време е. И на другата – МВ -то О405Н, 9658 а напречно пред тях е 9662.
Освен това има и чисто ново Ивеко, микробус – по всяка вероятност отзад с двойна гума. Май някъде имаше или бях чул, че общината е купила, вероятно него, но не помня от кого.
« Last Edit: 06.01.2017, 21:00:40 by zirka »