Author Topic: Автобусен транспорт-Бургас (ОБЩА ТЕМА)  (Read 354368 times)

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
Виждам повечето са несериозни....
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
Вчера се наложи да ходя от Поморие до Бургас, бях с нашата титулярна Бова 7377 в 17.00 ч. Вътре освен мен имаше още един пътник , а пътуването беше на кантар - дали ще се стигне до Бургас или не , шофьора буквално се прекръсти няколко пъти преди да влезем във виелиците и навяванията преди Сарафово, беше доста екстремно пътуване , но благополучно пристигнахме в Бургас, минавайки през напълно непочистени участъци с образували се преспи , силно намалена видимост при това в тъмната част на денонощието, кондукторката направи доста снимки с телефона си, а шофьора изобщо не знаеше как ще се прибира към Каблешково след работа. Положението след Сарафово в посока Бургас беше значително подобрено, което вероятно се дължи на факта , че Сарафово е квартал. По същото време в 17.00 - другата кола по нашата линия , а именно луксозната 6544 също се появи в "снежния апокалипсис" преминавайки през Сарафово в посока Поморие. Вече изобщо не знаех дали ще мога да се прибера към Поморие, планирах да хвана автобус обратно в 19.00 , което по разписание трябваше да се изпълни от въпросната Сетра. Но.. какво да видя , отивайки на "Юг" в 18.50 с надеждата да си хвана автобуса се натъквам на призрачна автогара - там бяха и нашата Бова ( която по това време трябваше да е в Поморие), и Сетрата , и най-скоро придобитата Бова (за Созопол) , които си стояха празни , угасени  и тъмни. Нямаше нито един пътник , освен мен , а шофьорите и кондукторите от въпросните автобуси се бяха събрали в кръг във видимо много добро настроение , радваха се , че се прибират вероятно, аз все пак попитах какво е станало - оказа се , че нашата Бова са я върнали полицаите на Сарафово , когато се е опитала да направи курса Бургас - Поморие в 18.00 , след което се е върнала обратно на "Юг" , другия автобус по това време също е бил около Сарафово , изпълнявайки курса в 18.00 от Поморие за Бургас - и така двата автобуса почти заедно и празни се прибират на "Юг" около 18.40-50.... и до там. А и те са били едни от малкото пътуващи автобуси изобщо , тъй като за Несебър така и не видях автобус , както и не видях за Поморие център коли на Конкорд 7 - Бургасбус до последно в най-рискованото време, респект  8) . Имаше къде да остана за през нощта , а днес се върнах с Ивекото 1282 в 10.00, другата кола (за мое съжаление която е била час по-рано) е Сетрата 2127. И така днес се прибрах в Поморие , между другото и днес сутринта така и не видях автобус(микробус) по Бургас - Сл.ряг.
« Last Edit: 07.01.2017, 18:38:14 by golf_td »

Offline zirka

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
 ^ Защото всичката снегопочистваща техника работи в самият град, а към изходите му, полицията, както казваш не е пускала.
 От съботата: Сетрата (2127) беше се развалила, или по- скоро замръзнала, на ''Стадиона''. На другият ден я видях отново, предполагам е била за Поморие. A откакто по 6 движат, временно и в работни дни къси, неизменно, другата бялата Сетра – 8572 е редовна. И от днес.
« Last Edit: 10.01.2017, 23:24:39 by zirka »

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес повечето линии на втора автоколона си се обслужват - видях автобуси по 32, 6-ица, Созопол, затова пък 16-ка не видях никъде и с оглед на това, че Черни връх и Полски извор са към община Камено, сигурно е тяхна отговорност разчистването и не са се справили. Ако не се лъжа, до Маринка и Твърдица също не се движи нищо.

91 се движи от дъжд на вятър и не обслужва спирките по малките улички в "Меден рудник", защото някои от тях едва ли някой ги е разчистил, а си е стръмно на места. Същият сценарий беше и миналите зими с 1-ицата. Имаше Карсан и по 92.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline todorow_211

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
^ Лъжеш се, защото към 8:10 сутринта (на спирката на ул. „Шейново”), видях любимият ти Мерцедес 4103 да се връща от Маринка. :rolleyes: Курсовете по 18Б не знам дали са били изпълнени, но курсът на 18А в 20:20 със сигурност не е бил изпълнен, защото пътят за Твърдица е затворен. По 32 видях само Интегрото 8944. Автобуси по направлението Бургас-Българово, не успях да видя. Сутринта хванах курсът на 91 в 7:35 от ул. „Въстаническа”, а маршрутката (изненадващо за мен) беше доста пълна.
91 не се движи от дъжд на вятър, а постоянно. Изпълнява си курсовете както трябва (въпреки, че си нарушава графика, заради лошите метеорологични условия и непочистените улици). За 92 се отнася същото.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
4103 днес след обяд го видях и по 6-ицата заедно с Тедома 4472. При това почти ежедневно бедствено положение не мисля, че скоро ще видим съчленени коли по линията. През уикенда се очакват нови валежи, а също и другата седмица. Съмнявам се утре и в петък да посмеят да пуснат друго освен соло до "Рудник".

Иначе аз стоях на моята спирка 20 минути и 91 за Центъра така и не мина, така че явно не успяват да спазят интервала. Иначе и на мен в понеделник ми направи впечатление, че този път имаше повече хора, когато се връщах. Май успяхме да се съберем 10-ина души. Ако ги направят да се движат по "Гладстон" и "Хр. Ботев", а не да ходят до стадиона, ще станат още по-пълни, но нали "Хр. Ботев" е много замърсен, а и да не се пречкат на Б1 и Б2, това едва ли ще стане. Ръководството на "ББ" не усеща обаче, че сега замърсена е "Мария Луиза", понеже по нея вече минават доста линии. Поне вече няма 77.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днес видях цели три Тедома по 11/12. По 11 бяха 4473 и 7133, а 7138 - по 12.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Сетрата 6692 вече е на линия, също както и съчленените от втора автоколона. Днес бяха всички освен Мерцедеса 8235, който обаче се е движил вчера, ако съдим по постовете в алтернативния форум. В неговото ремарке сигурно е имало доста сняг за изриване, ако онзи отваряем прозорец е бил оставен да зее.

"МБус" пък днес по линията за Камено в 17:30 пуснаха някаква Сетра S315.

Едит от 18.01: Ден Оудстенът 1586 е аварирал на спирката на "Мосю Бриколаж" в посока към центъра, докато е изпълнявал курса от Полски извор в 16:30. Бях се качил на него на предния му курс и на два-три пъти автобусът оставаше на празни обороти по време на движение, без да са го изключвали от скорост. Дали не е имало проблем със скоростната кутия? Курсът в 17:40 бе поет от Мерцедеса 4103.
« Last Edit: 18.01.2017, 18:35:17 by Bus_lover »

Offline todorow_211

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Не знам по каква причина (със сигурност не е заради метеорологичните условия), но автобусите по линии 12А и 3 отново са разменени. По 3-ката видях Тедомът 4475 (заедно с още два къси Солариса), който взе курсът от АГ „Запад” за кв. „Банево” в 19:10. По 12А се движи и Тедомът 7137 (заедно с още три дълги Солариса). Интегрото 8942 пък замина за Камено в 18:30, както и Тедомът 4472 по 18 (като преди това беше с табла за 32). Интегрото 1689 също беше с табели за 32 (сигурно е взело курсът за с. Драганово в 19:20). По 61 видях единствено и само Сетрата 7931 и МАН-ът 9865.

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
ДНес за първи път видях Тедом по 11А - беше 7137.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
От днес удълженият маршрут на 7а е факт.

Тедомът 4472 пък в 15:00 направи курс по 3-ката, а като се прибра, шофьорът веднага смени надписите на таблото с тези за 18-ката, та явно е  влязъл като резерва.

Offline todorow_211

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Сутринта към 9:15 видях Тедомът 7135 по линия 12 на бул. „Транспортна” в пълният му блясък, каран от титуляра му, който носи очила (явно му е омръзнало да стои във бокса). Също така от Тедомите на линия са 7130-7А, 7138- сутринта беше по 81, даже го снимах на спирката на „Езеро Вая”. 4471-82 и 4475 по 7-цата. По 6-цата видях само двата Мерцедеса. Преди три дни имаше Карсан на 92-9561, а курсът на 18Б, който тръгва от Маринка в 20:00 беше изпълнен от Исузуто 9460 (Novo city).

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
От два дни е на линия 7135, 9865 също беше 6-ца.
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline todorow_211

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Вчера по 17-ката имаше Тедом и това беше 7130. Днес отново има Тедом, но този път е 7138. При старата транспортна схема, сякаш нарядът на линия 17 не беше толкова интересен. По линията за Камено се разписа Тедомът 4472 (не му е за първи път, но ме е яд, че не успях да го снимам). 7133 бръмчи на 8-цата, а 7135 на 11А.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
Вчера по 17-ката имаше Тедом и това беше 7130. Днес отново има Тедом, но този път е 7138. При старата транспортна схема, сякаш нарядът на линия 17 не беше толкова интересен. По линията за Камено се разписа Тедомът 4472 (не му е за първи път, но ме е яд, че не успях да го снимам). 7133 бръмчи на 8-цата, а 7135 на 11А.
Откакто въведоха новата схема, ТЕДОМ-и се пишат редовно на 17, а понеже 7130 и 7138 са най-редовните напоследък, едва ли е събитие вече.
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес Тедомът 4472 пак се появи на линия от първа автоколона, а именно 8-ицата. Ето го и него:

Offline plastikat

• Moderator
  • Маниак
  • Венцислава, да не те подгони глигана?
    • View Profile
    • Email
Този е идеален за 8-цата.
Guz_lover и поп Кръстю - невероятна двойка.....

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Следобедна смяна по 11 се движи Тедом - 7138.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес с огромна изненада установих, че не всички Исузу Ърбан са извадени от експлоатация - към 15:00 по 18б курс завърши един от по-запазените представители на модела. Не знам дали ще е титуляр по линията (така или иначе не е градска) или ще е резерва и ще се движи, само когато някой Карсан или Ново Сити е развален, но в почивните дни такива Исузута могат да свършат работа и по доста от другите крайградските линии, по които пътуват не повече от 10-ина души на курс. Обаче същевременно няма смисъл да се държат в движение, ако в делниците ще събират прах в гаража. Впрочем, разписанието на 18б е такова, че в почивните дни с 18а минават по едно и също време през Твърдица и Маринка на път за Бургас.

Мерцедесът 4103 от няколко дни не се движи и равногорските шофьори карат Сетрата 8717. Не се и съмнявам обаче, че 4103 ще се върне на линия - за толкова време е доказал, че е по-здрав, отколкото изглежда и явно ще изкара, докато не дойдат новите автобуси за втора автоколона, които от "БургасБус" са обещали.

Тедомът 4472 пък ми се струва по-зле от всякога. Освен че ходовата му част хлопа толкова силно, че се чува дори и отвън, когато човек е на поне 50 м от автобуса, явно има и проблеми, свързани с двигателя - когато му дадат повечко газ, почва да придърпва и да се мъчи, което си личи най-вече, докато изкачва наклон.

Интегрото 8944 днес в 17:40 се появи на 16-ката и подозирам, че са го пуснали за цяла смяна, ако не и цял ден, което май ще е за първи път - досега представители на модела не сме виждали да са се появявали за повече от курс-два.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Около 16:10 видях Исузу Ърбан (вероятно същото, което беше по 18б през уикенда) да прави десен завой на "Трапезица" от Околовръстното към "Одрин", от което заключавам, че или е бил по 91, или са го пуснали да изпълнява някакъв ведомствен превоз. По-вероятно обаче да е първото, понеже ако е второто, със сигурност е имало недоволни, което не е добре за бизнеса.

Сетрата 6694 продължава да бъде донор - десният ѝ заден калник е на 6692.

По 6-ицата след обяд видях само една съчленена кола - Мерцедеса 8234. Другите коли бяха пак Мерцедеси, а именно 9657 и 8942. На 8234 се качих преди 2 седмици, за да си взема сбогом и с него. Тодоров се възмущава в другия форум от състоянието на Сетрата 7931, но колкото и да се е скапала, 8234 е като влакче на ужасите в сравнение с нея. Това го казвам по-скоро в добрия смисъл обаче, понеже това пътуване влиза в класацията ми за 10-те най-запомнящи се за всички времена. Автобусът реве и вдига обороти и децибели като разярен бик (особено когато по скоростната отсечка шофьорът го настъпи до край, за да изпревари един стар Опел Кадет), по неравностите подскача и хлопа много, чак по едно време се усетих, че се хиля като психопат (не че не съм, де)  :devil: Ремаркето обаче беше почти напълно празно и при всичките звуци никой не ме чу  :D