Author Topic: Околовръстна ЖП линия  (Read 68371 times)

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
Re: Околовръстна ЖП линия
« Reply #20 on: 05.07.2007, 23:50:00 »
май още по-рядко се появяват и влакщове до винозавода в Хладилника... не съм сигурен

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #21 on: 05.07.2007, 23:52:09 »
Дифиане, това там не е бул. Скопие, а бул. Самоков
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #22 on: 06.07.2007, 00:13:06 »
Quote from: ozzy
те са сходни градове като големина и т.н.
НЕ на хейтърството!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #23 on: 06.07.2007, 00:18:23 »
Дам, извинявам се, Скопие е при Затвора и Надлез Надежда.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #24 on: 06.07.2007, 06:51:35 »
До вин.завода почти всеки ден се карат вагони.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 06.07.2007, 11:09:51 »
Quote from: CKD
До вин.завода почти всеки ден се карат вагони.
Кога минават - през нощта ли? И как е организирано пресичането на Симеоновско шосе - там няма бариери от повече от 10 години?

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #26 on: 06.07.2007, 14:19:13 »
Слиза маневрената бригада спира движението минава "Чаушеско" с 5-6km/h и всичко е наред  

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #27 on: 06.07.2007, 14:22:21 »
Quote from: blagun
Кога минават - през нощта ли? И как е организирано пресичането на Симеоновско шосе - там няма бариери от повече от 10 години?
Според мен тия влакове не ходят по-далеч от гара Пионер (поне аз не съм виждал)

sdfklndbmvsvf

• Guest
« Reply #28 on: 06.07.2007, 17:58:58 »
А, извинявам се за безпокойството, а да имате снимки на части от трасето или снимки от ул. "Сребърна"? А също така търся и от снимки от ул. "Кумата" - там, където върви линия 64 автобуса. Ако нямате аз ще ида да снимам.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 07.07.2007, 20:42:38 »
Според мен тия влакове не ходят по-далеч от гара Пионер (поне аз не съм виждал)
Минават, много пъти съм виждал, как преминава влак през Симеоновско шосе, и през ул.Сребърна при автогара Хладилника. На прелеза при Хладилника на ул.Сребърна има бариери, но незнайно защо не ги пускат, може и да не работят. Но според мен трябва да се сложат бариери на Симеоновско шосе и да се ремонтират тези на ул.Сребърна, иначе може да стане инцидент. Преди около година замалко да стане сбъсък, между влак и камион на ул.Сребърна.
А как гледате на идеята към товарните влакове да се прикача по един пътнически вагон, и да се возят пътници на цените на градският транспорт? Това разбира се ако може да се организира, така, че да влаковете да спират на Централна гара, на гара Пионер и на Хладилника.
« Last Edit: 07.07.2007, 20:46:14 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #30 on: 07.07.2007, 21:03:25 »
Quote from: Ivo
Минават, много пъти съм виждал, как преминава влак през Симеоновско шосе, и през ул.Сребърна при автогара Хладилника. На прелеза при Хладилника на ул.Сребърна има бариери, но незнайно защо не ги пускат, може и да не работят. Но според мен трябва да се сложат бариери на Симеоновско шосе и да се ремонтират тези на ул.Сребърна, иначе може да стане инцидент. Преди около година замалко да стане сбъсък, между влак и камион на ул.Сребърна.
А как гледате на идеята към товарните влакове да се прикача по един пътнически вагон, и да се возят пътници на цените на градският транспорт? Това разбира се ако може да се организира, така, че да влаковете да спират на Централна гара, на гара Пионер и на Хладилника.
Пак повдигаш въпроса с градската железница, но това, което предлагаш е истинска идоитщина  Светни ме как ще става това с товарните влакове  Колкото и често да минават, не ми се вярва да е повече от един път и на ден.А въпреки това повечето имаме съмнение дали въобще минават и веднъж на седмица  За разкриването на пътническа линия се искат разрешения, отпускане на вагон(не знам дали  е позволено да се смесват пътнически и товарни вагони...).
 Това ще е нередовна линия от дъжд на вятър, без твърдо разписание, товарните влакове сега от там се влачат, защото пътят не е обезопасен, а районът е гъсто населен...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 07.07.2007, 21:14:33 »
Композиции с товарни и пътнически влакове има или поне до скоро имаше по линията Левски-Ловеч-Троян, и преди е имало смесени влакове, нищо не пречи да се прикачат и товарни и пътнически вагони. Например по линията Вакарел-Чукурово до перди 2-3 години към товарните влакове се прикачаше един пътнически вагон. Все пак за Централна гара-Пионер-Хладилника пътниците са гарантирани, ако се сложи разписание па ако ще и сутрин и вечер да минава влака все ще има кой да се вози,има хора на които ще им е удобно. А пък и нищо не се губи-така или иначе влакът си минава, един пътнически вагон повече няма да натежи кой зане колко. Защо да не се опита, а пък вече ако се окаже че пътуват хора и има интерес от страна на пътниците може да се организира изцяло пътнически влакове.
Колкото и да е ниска скоростта, все пак няма пак не минаваш през никакви задръствания, и си директно от Централна гара на Хладилника само с 2-3 спирания.
« Last Edit: 07.07.2007, 21:16:53 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

sdfklndbmvsvf

• Guest
« Reply #32 on: 07.07.2007, 21:24:24 »
Днес ходих със 120 до последната в "Хладилника" и на отиване има бариера още! Но от другата страна няма.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #33 on: 07.07.2007, 21:27:09 »
Да, но това означава да се ангажира цял кондуктор и поне 3-4 гишета за билети на евентуалните спирки. Пък и с тая бавна скорост и заобиколен маршрут се съмнявам, че този влак ще стигне по-бързо от тм 9 от Хладилника до Централна гара

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #34 on: 07.07.2007, 23:30:11 »
Невъзможно! Единствените смесени влакове са Optimia.Пътнически вагони + вагони за автомобили. А пък влак от Централна гара до хладилника - Абсурд. Там в седмицата я мине един път, я не.
Мисли се да има градска железница от Аерогарата до Волуяк с Дезиро  
« Last Edit: 07.07.2007, 23:30:39 by KRAKOMOBILA »

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #35 on: 08.07.2007, 00:06:29 »
Наскоро имаше случай маневрата на Пионер при излизане от гарата да смели ръняка на някаква кака - вероятно руса. За пътническо движение на този етап е невъзможно тъй като 3/4 от линията е за скорости под 15 км/ч а и освен това целият клон Подуяне-Слатина-Пионер-Вин.завода се води маневрен район т.е. там повече от един влак не може да влезе.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #36 on: 30.09.2007, 23:32:16 »
Развитие очаква и зоната на настоящата гара “Пионер”. ЖП линията към нея ще се превърне в градска улица, част от общата улична мрежа на столицата.
НЕ на хейтърството!

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #37 on: 01.10.2007, 09:09:17 »
кучета мръсни, как може да развалят тази линия... много по-удачен вариант би бил, ако се продължи линията от подуяне до овча купел през тодор каблешков с бърз трамвай. отново действат прибързано за да се налапат. дано пукнат от лапане...
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 01.10.2007, 16:37:17 »
да и аз четох за това. Ето линк.

http://stroitelstvo.bg/news.php?m=details&id=18150

Иначе по темата за околовръстната линия смятам че удaчаен вариант би бил комбиниран трамвай-С Бан (каквито ги има например в Германия), по северната ж.п. линия, бул Универсиада, пред поликлиниката в Младост , Младост2 , някак си през Студентски град, по бул Тодор Каблешков, който ще го разширяват до бул Цар Борис и Княжево. Мисля че ефекта от такава линия би бил добър, само дето невиждам как тя би се осъществила в частта  Младост - Ст. град - Симеоновско шосе.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: 01.10.2007, 17:18:57 »
Quote from: LG_
http://stroitelstvo.bg/news.php?m=details&id=18150
Цитираната статия е фундаментална, въпреки силния мирис на предизборен кьофишек. Затова предлагам да я обсъдим обстойно в подходящата тема.