Author Topic: Пътуванията ви с влак  (Read 57873 times)

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Пътуванията ви с влак
« Reply #180 on: 30.04.2017, 21:26:09 »
Е че какво толкова странно то и при нас уведомяват. Случвало ми се е да седим на някоя възлова гара и да минат да ни съобщят "поради изчакване на връзка ще заминем със 20 мин. закъснение" също се е случавло и това да развата кроасани и вода при големи закъснения. За парното, като има ток нормално да го има и парното, случвало ми се е при -15 градуса и виелици да чакаме 20-30 мин. връзка и не само че има парно, ами и се потиш от жега. Съвсем нормални работи са това нищо учудващо.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #181 on: 22.07.2017, 18:31:53 »
Снощи си купих билети за Берлин - Варшава експреса, за отсечката Берлин - Познан.

От Берлин към Познан закупих билета от сайта на Дойче Бан. Онлайн билет, както си му е реда. 24 Евро, като в тях е включено задължително резервирано място.

За прибирането от Познан към Берлин тръгнах отново да купувам от ДБ. Обаче гледам - не може да е онлайн. Можеш да си го поръчаш и да ти дойде по пощата след няколко дни на хартиен вид. Доплаща се още 5 Евро за това. Казвам си - я да проверя в сайта на полските железници. Добре че имат читав английски интерфейс. Направих си регистрация, проверих за същата отсечка Познан - Берлин. Закупих си билета от тях, платих го онлайн с карта, получих онлайн билет. Цената беше почти двойно по-ниска - 16 Евро, отново с включено резервирано място.

Накрая проверих дали от техния сайт може да се закупи билет от Берлин до Познан - не може. Може, ама само на гише. 100% съм убеден, че на това гише ще дадат същия билет, който аз си купих от Дойче Бан, при това на същата цена от 24 Евро.

Интегрирана система, та дрънка  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Или по-скоро има интеграция, но само в едната посока :D :D

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #182 on: 22.07.2017, 19:05:06 »
Голям праз, че не може за всички влакове да се закупи билет онлайн, то и у нас не може за всички, не е само при вас. Все едно навремето все онлайн са купували билети, и пак са  били по-щастливи. Аз пък като си взимам предварително винаги отивам до гарата, хем малко разходка, хем с някой да се видиш на по бира. Хората са създадени да комуникират и помежду си все пак, не може всичко да е онлайн. То по тая логика може и града да се разгледа онлайн вече със стрийт вю хах.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #183 on: 22.07.2017, 19:43:36 »
Ами представи си за момент, че хората работят и не ходят по гарите за безсмислени разходки, а само да пътуват оттам. Освен това да ми подскажеш, ако съм в Берлин, как да си закупя запазено място за влака на връщане Варшава-Берлин? Да чакам седмица да ми го пратят по пощата ли? Тъпо, тъпо...

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #184 on: 22.07.2017, 19:47:41 »
Всички работят, но това не пречи въпреки онлайн продажбата на гишето за предварителна продажба да има дори дълги опашки от хора понякога. Не казвам че е нещо лошо онлайн продажбата, но и със и без него все тая-от 1866 година има железница у нас, от 182Х в Европа, и без онлайн продажба хората са пътували, дори много повече с влакове от сега и места са си запазвали.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #185 on: 22.07.2017, 20:46:53 »
Ами представи си за момент, че хората работят и не ходят по гарите за безсмислени разходки, а само да пътуват оттам. Освен това да ми подскажеш, ако съм в Берлин, как да си закупя запазено място за влака на връщане Варшава-Берлин? Да чакам седмица да ми го пратят по пощата ли? Тъпо, тъпо...

Или чакаш седмица да дойде по пощата, или правиш като мен - пробваш през сайта на другата железница. При поляците стана. При маджарите не става.

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #186 on: 25.08.2017, 23:44:18 »

Малко снимки от експреса Берлин - Варшава, с който пътувах през изминалия уикенд до Познан.

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #187 on: 26.08.2017, 12:23:14 »
Така и не разказах как мина пътуването ми Бургас - София, за което попитах за помощ в другата тема - благодаря още веднъж на всички отзовали се, реализирах една своя детска мечта!
За нещастие се случи да е точно на 28 юли, когато греда падна на линията малко след Пловдив и влаковете бяха отклонени. От там почна цялата драма - в Бургас влака тръгна точен до минута - и беше пълен на 100%, което доста ме изненада. Да отбележа, че гредата пада към 12 часа, а аз тръгвам в 15. На гарата нищо не се споменаваше, нищо не пишеше, когато ни провериха във влака - нищо не казаха. Така по едно време в купето се разговаря, че нещо е станало и се започва умуване какво следва сега. Когато наближихме Пловдив една кондукторка обиколи влака да събере имената на хората, които пътували в затворения участък, без да каже за какво става въпрос. На въпросите на хората казваше "работим по въпроса, нали виждате!?". Така след много мъка се разбра, че все пак влакът ще мине през Карлово по подбалканската линия, а хората в затворения участък ще ги качат на автобус. Парадоксът тук, е че в бТВ пишеше точно това, а в сайта на БДЖ пишеше, че ще ни качат всички на автобуси и после ще вземем друг влак до София. Недоумявам как е възможно бТВ да са по-информирани за БДЖ, отколкото самото БДЖ за себе си. В Пловдив настана хаос и паника, защото никой не беше обяснил на хората къде ще ги чака въпросният автобус... После потеглихме за Карлово - влакът се движеше точно с 30 км/ч, засечени от GPS, накрая спря в нищото. Аз като по-наблюдателен забелязах, че в далечината минава товарен влак, който ние трябваше да изчакаме явно (:eek:). След това в града стояхме още 30 минути, в които местеха локомотива от другата страна на влака, за да тръгнем към София. Пътуването по подбалканската си е приключение - крива, позволяваща скорост неповече от 90 км/ч, много тунели. Е, наближихме София - беше след 22 часа вече. Влакът трябваше да спре на гара "Искърско шосе" и там ме чакаха с кола. Понеже почвах да разбирам каква е ситуацията в БДЖ, реших да питам дали ще спре там все пак - кондукторката заядливо ми отвърна "Не.", питах защо и тя каза "Ми господине, имаме технически проблеми, сега и да ви обяснявам и да не ви обяснявам...". Реших да не се ядосвам прекалено и просто звъннах да ме чакат на следващата гара - "Подуяне". Тук настъпва кулминацията - влакът все пак спря на "Искърско шосе", само че беше късно вече, чакаха ме на другата гара.

Пълен абсурд, ако не друго. Така може да се опише не само въпросната ситуация, ми и цялото пътуване. Не се възмущавам от падналата греда, разбира се, а от факта че в БДЖ никой нищо не знаеше по въпроса и не казваше. Това накрая направо ме довърши. Има го момента, че в случай да не беше станал инцидентът, вероятно всичко щеше да мине по вода, но според мен ефективността на каквото и да е учредение се определя точно по това как то реагира в есктрени ситуации. В крайна сметка пристигнахме с 2 часа закъснение, а казаха, че забавянето няма да е повече от 1, така и пишеше във всички медии - къде отиде другият час не знам. Като цяло БДЖ е затворена страница за мен от сега, но това категорично не помрачи нормалната част от пътуването, на която страшно много се изкефих!
« Last Edit: 26.08.2017, 12:30:42 by wiNt »

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #188 on: 26.08.2017, 13:23:05 »
Изпрати задължително официално оплакване на БДЖ с фактите от това пътуване. А това, че е казала, че не спирате на Искърско шосе е пълен абсурд, както казваш. Тя трябва да знае, че абсолютно всички видове пътнически влакове спират винаги на Искърско шосе.

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #189 on: 31.08.2017, 10:46:53 »
Пътувам с КПВ 18204 Пловдив-Пещера в участъка Прослав-Стамболийски, след което се прекачвам на БВ за София. Дизеловата мотриса дойде на коловоза, който по принцип е за обратната посока, кондукторката не знаеше защо. Съобщение на спирката нямаше, наложи се да тичаме с багаж през релсите, което е първо опасно, второ трудно, защото спирката е обновена по европейски стандарт и е с високи перони. В последствие видях, че тази организация е наложена заради строежа на злополучния надлез до Тодор Каблешков, но къде за Бога им е информацията?!  :eek:

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #190 on: 31.08.2017, 13:52:05 »
Аз съм виждал с очите си на гара Подуяне да спира влакът Бургас-София на втори коловоз, докато на първи чака товарен влак. В момента, когато пътниците започнат да слизат и да прескачат вагоните на товарния влак, последният получава заповед за заминаване и потегля заедно с част от накачилите го пътници и те трябваше панически да скачат кой от която страна му (й) беше по-близо. В случая Дежурият ръководител движение не се съобрази с накачилите се върху товарния влак пътници, и машинисите на товарния влак също не видяха или игнорираха това.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #191 on: 31.08.2017, 17:40:13 »
В този случай обаче и пътниците са виновни, с какво право пресичат товарните вагони?
R.I.P 2112
(1987 - 2017)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #192 on: 31.08.2017, 18:52:36 »
Нормално не би трябвало на първи коловоз да чака товарен влак, уместно е ако има необходимост това да става на гара с пътници да се ползват по-отдалечените. :rolleyes:

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #193 on: 01.09.2017, 14:09:54 »
Пътувам с КПВ 18204 Пловдив-Пещера в участъка Прослав-Стамболийски, след което се прекачвам на БВ за София. Дизеловата мотриса дойде на коловоза, който по принцип е за обратната посока, кондукторката не знаеше защо. Съобщение на спирката нямаше, наложи се да тичаме с багаж през релсите, което е първо опасно, второ трудно, защото спирката е обновена по европейски стандарт и е с високи перони. В последствие видях, че тази организация е наложена заради строежа на злополучния надлез до Тодор Каблешков, но къде за Бога им е информацията?!  :eek:
На информационните табла в гарата и на коловоза на който пристига влака пише всичко.

Нормално не би трябвало на първи коловоз да чака товарен влак, уместно е ако има необходимост това да става на гара с пътници да се ползват по-отдалечените. :rolleyes:
В случая по-отдалечен коловоз няма.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #194 on: 01.09.2017, 14:41:33 »
На информационните табла в гарата и на коловоза на който пристига влака пише всичко.

В случая по-отдалечен коловоз няма.
Личи, че не си бил на спирката и не познаваш добре участъка, за който говоря. Прослав е спирка в едноименния квартал в Пловдив, на 5км от Ц. Гара. Там не е гара, няма и продажба на билети, сградата от 2002. Година е изоставена и се руши. На перона нямаше информация. Понякога има, но този път нищо.
« Last Edit: 01.09.2017, 19:00:06 by mitkov2 »