Author Topic: Шумен,Търговище,Разград и Силистра  (Read 42383 times)

Offline handstake

• Наистина съм луд
  • www.fb.com/gradski.trasnport.vt
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.trasnport.vt
    • Email
Ами отиди и ти изкарай един на линия че да го видя и снимам. И предната събота и тази не съм мяркал Чавдар. Неделя (15.03.) пак ще имам визита в града така, че ще мога да търся. Мен по-интересно ми е Цитарото.
Искам да видя чавдарите,макар че и Ситарото не е за изпускане :)

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Преди 3 дни сутринта в 7 ч. докато чаках автобус, дойде точно  Ситарото :rolleyes: Така че веднъж вече се возих на него. Беше по линия 4, а онзи ден го видях по линия 3, но те така или иначе са два.

Offline handstake

• Наистина съм луд
  • www.fb.com/gradski.trasnport.vt
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.trasnport.vt
    • Email
Ами отиди и ти изкарай един на линия че да го видя и снимам. И предната събота и тази не съм мяркал Чавдар. Неделя (15.03.) пак ще имам визита в града така, че ще мога да търся. Мен по-интересно ми е Цитарото.
Kaкво стана с снимките,днес е 16-ти :)

Offline dilian_dido

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Преди 3 дни сутринта в 7 ч. докато чаках автобус, дойде точно  Ситарото :rolleyes: Така че веднъж вече се возих на него. Беше по линия 4, а онзи ден го видях по линия 3, но те така или иначе са два.
Да Ситаро в Шумен са 2 броя.Купили са ги наскоро.На 24.04.2009 посетих Шумен и ги видях и двата.Единия беше в гаража а другия на обръщалото на Боян Българанов на линия 12.Икарусите 280 са останали най вероятно 3-4 броя.Ами чавдари можете да видите: http://www.vbox7.com/play:cb5a2bb3 Имат 11Г5,В 13-20,В 14-20 преправяни на 13-20 и 11М4  :rolleyes:
« Last Edit: 05.05.2009, 22:07:12 by dilian_dido »

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Шумен се сдоби с нова автобусна линия. Под номер 61 с маршрут от кв. Тракия (юг, север) през целия град надлъж по бул. Симеон Велики с крайна спирка обръщача при парк Кьошкове. Така най-после градът отново има ГТ до красивия естествен парк Кьошкове, обновен и разположен в подножието на Шуменското плато. Интервал на движение-на всеки кръгъл час между 9 и 16 ч. от кв. Тракия, тръгват обратно от парка на всеки час между 9.35 и 16.35 ч.

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
А на останалите часове преди 09:35 и след 16:35 не върви ли тази линия №61 ? :bb:

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Не върви, много странно, откъсна им се след 15 годишна липса на такава линия, да я пуснат половинчато, та трябва да се прибираме в 4 часа следобед, за да не замръкнем...

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Днес преслушах новата линия в Шумен и наистина съществува. Автобусът беше пълен и на отиване и на връщане, без правостоящи, но почти всички седящи места бяха заети, а много хора още и не знаят за тази линия. Снимка на автобуса при престоя му на последната спирка в най-западната част на града при входа на парк Кьошкове: http://media.snimka.bg/3616/013487081-big.jpg
http://media.snimka.bg/3616/013487030-big.jpg
това е самата спирка, също обновена: http://media.snimka.bg/3616/013487082-big.jpg

Offline ari_91

• View Profile
По тази линия №61 само "Otoyl" - ли пускат , защото щом са пълни и доста хора използват тази линия , би било добре да пускат и други , по - големи автобуси , за да се чувстват гражданите по конфортно ( въпреки , че то в тези "Otoyl" - ли не може , но все пак ) .
Предварително благодаря за отговора  . :)

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
То това са преобладаващите автобуси по повечето линии, просто няма достатъчно на брой големи автобуси и хората се тъпчат в такива малки... Така линиите са около 15 на брой, като само 3 от тях обхващат и съседни квартали-села 7, 8 и 16. Останалите са изцяло градски линии, но половината от тях се движат само сутрин рано и следобед по-късно прибирайки работещите.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
Ето една снимка на Ивеко от Разград.
« Last Edit: 05.07.2010, 16:23:14 by simo »

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
А в Търговище колко Икаруса общо останаха? Аз ги броих 7, но някои може и вече да са нарязани.

vtg_92

• Guest
За Шумен- само снимки ще приложа и ще спомена, че има още два автобуса Citaro.

vtg_92

• Guest
Продължение на снимките...

Online Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Не се отварят всички снимки-404 дава.

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Урбанистът
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 424309060
    • Yahoo Instant Messenger - difian1
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Не се отварят всички снимки-404 дава.
Имената на файловете са на кирилица!
20х PESA Swing 122NaSF

50х Skoda 27Tr

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
Здравейте! Имам спешен въпрос относно Търговище, тъй като в Понеделник вероятно ще пътувам натам. Къде се намира автобусния гараж, или поне, коя фирма обслужва градския транспорт в града?

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Урбанистът
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 424309060
    • Yahoo Instant Messenger - difian1
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Не съм ходил може би 5-6 години, но около автогарата можеш да разбереш. Навремето имаше Боксери от първото поколение в бял цвят, стари Чавдари, Кенти... В Омуртаг една от транспортните фирми е самата Кента и Мерцедесът модел 100 от снимките там съм го виждал на живо.
Дано съм помогнал с нещо.  ;)
20х PESA Swing 122NaSF

50х Skoda 27Tr

Offline did_ko

• гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
За Шумен- само снимки ще приложа и ще спомена, че има още два автобуса Citaro.
Нито една снимка не се отваря от поста. Колега, ако обичаш промени имената на файловете на латиница.
Заменям 67 автобуса "СОЛАРИС УРБИНО" за 126 броя чисто нови "МАНОВЕ", които по поръчка трябва да отидат в София.

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
Наскоро минавах за ден през Силистра. Пълна скръб! Имат няколко линии, които се обслужват от 100 фирми, най-вече от отойол или микробуси. Автогарата е голяма кочина, като се мяркат само няколко атобуса на нея. Новини за Търговище. Доста мизерничък град, но... Имат Чавдари - 11М4, Б13-20, Икарус 211, Икарус 256, рязан Икарус 280, няколко МАНа (или Мерцедеса), както и Сетри. Разград обаче не знам как са.