Author Topic: Шумен,Търговище,Разград и Силистра  (Read 44613 times)

Offline handstake

• Наистина съм луд
  • www.fb.com/gradski.trasnport.vt
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.trasnport.vt
    • Email
Ами отиди и ти изкарай един на линия че да го видя и снимам. И предната събота и тази не съм мяркал Чавдар. Неделя (15.03.) пак ще имам визита в града така, че ще мога да търся. Мен по-интересно ми е Цитарото.
Искам да видя чавдарите,макар че и Ситарото не е за изпускане :)

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Преди 3 дни сутринта в 7 ч. докато чаках автобус, дойде точно  Ситарото :rolleyes: Така че веднъж вече се возих на него. Беше по линия 4, а онзи ден го видях по линия 3, но те така или иначе са два.

Offline handstake

• Наистина съм луд
  • www.fb.com/gradski.trasnport.vt
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.trasnport.vt
    • Email
Ами отиди и ти изкарай един на линия че да го видя и снимам. И предната събота и тази не съм мяркал Чавдар. Неделя (15.03.) пак ще имам визита в града така, че ще мога да търся. Мен по-интересно ми е Цитарото.
Kaкво стана с снимките,днес е 16-ти :)

Offline dilian_dido

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Преди 3 дни сутринта в 7 ч. докато чаках автобус, дойде точно  Ситарото :rolleyes: Така че веднъж вече се возих на него. Беше по линия 4, а онзи ден го видях по линия 3, но те така или иначе са два.
Да Ситаро в Шумен са 2 броя.Купили са ги наскоро.На 24.04.2009 посетих Шумен и ги видях и двата.Единия беше в гаража а другия на обръщалото на Боян Българанов на линия 12.Икарусите 280 са останали най вероятно 3-4 броя.Ами чавдари можете да видите: http://www.vbox7.com/play:cb5a2bb3 Имат 11Г5,В 13-20,В 14-20 преправяни на 13-20 и 11М4  :rolleyes:
« Last Edit: 05.05.2009, 22:07:12 by dilian_dido »

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Шумен се сдоби с нова автобусна линия. Под номер 61 с маршрут от кв. Тракия (юг, север) през целия град надлъж по бул. Симеон Велики с крайна спирка обръщача при парк Кьошкове. Така най-после градът отново има ГТ до красивия естествен парк Кьошкове, обновен и разположен в подножието на Шуменското плато. Интервал на движение-на всеки кръгъл час между 9 и 16 ч. от кв. Тракия, тръгват обратно от парка на всеки час между 9.35 и 16.35 ч.

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
А на останалите часове преди 09:35 и след 16:35 не върви ли тази линия №61 ? :bb:

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Не върви, много странно, откъсна им се след 15 годишна липса на такава линия, да я пуснат половинчато, та трябва да се прибираме в 4 часа следобед, за да не замръкнем...

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
Днес преслушах новата линия в Шумен и наистина съществува. Автобусът беше пълен и на отиване и на връщане, без правостоящи, но почти всички седящи места бяха заети, а много хора още и не знаят за тази линия. Снимка на автобуса при престоя му на последната спирка в най-западната част на града при входа на парк Кьошкове: http://media.snimka.bg/3616/013487081-big.jpg
http://media.snimka.bg/3616/013487030-big.jpg
това е самата спирка, също обновена: http://media.snimka.bg/3616/013487082-big.jpg

Offline ari_91

• View Profile
По тази линия №61 само "Otoyl" - ли пускат , защото щом са пълни и доста хора използват тази линия , би било добре да пускат и други , по - големи автобуси , за да се чувстват гражданите по конфортно ( въпреки , че то в тези "Otoyl" - ли не може , но все пак ) .
Предварително благодаря за отговора  . :)

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
То това са преобладаващите автобуси по повечето линии, просто няма достатъчно на брой големи автобуси и хората се тъпчат в такива малки... Така линиите са около 15 на брой, като само 3 от тях обхващат и съседни квартали-села 7, 8 и 16. Останалите са изцяло градски линии, но половината от тях се движат само сутрин рано и следобед по-късно прибирайки работещите.

Online simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
Ето една снимка на Ивеко от Разград.
« Last Edit: 05.07.2010, 16:23:14 by simo »

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
А в Търговище колко Икаруса общо останаха? Аз ги броих 7, но някои може и вече да са нарязани.

vtg_92

• Guest
За Шумен- само снимки ще приложа и ще спомена, че има още два автобуса Citaro.

vtg_92

• Guest
Продължение на снимките...

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Не се отварят всички снимки-404 дава.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 424309060
    • Yahoo Instant Messenger - difian1
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Не се отварят всички снимки-404 дава.
Имената на файловете са на кирилица!

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
Здравейте! Имам спешен въпрос относно Търговище, тъй като в Понеделник вероятно ще пътувам натам. Къде се намира автобусния гараж, или поне, коя фирма обслужва градския транспорт в града?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 424309060
    • Yahoo Instant Messenger - difian1
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Не съм ходил може би 5-6 години, но около автогарата можеш да разбереш. Навремето имаше Боксери от първото поколение в бял цвят, стари Чавдари, Кенти... В Омуртаг една от транспортните фирми е самата Кента и Мерцедесът модел 100 от снимките там съм го виждал на живо.
Дано съм помогнал с нещо.  ;)

Offline did_ko

• гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
За Шумен- само снимки ще приложа и ще спомена, че има още два автобуса Citaro.
Нито една снимка не се отваря от поста. Колега, ако обичаш промени имената на файловете на латиница.
Заменям 67 автобуса "СОЛАРИС УРБИНО" за 126 - те чисто нови "МАН -а", доставени в София през Август 2014 година.

Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
Наскоро минавах за ден през Силистра. Пълна скръб! Имат няколко линии, които се обслужват от 100 фирми, най-вече от отойол или микробуси. Автогарата е голяма кочина, като се мяркат само няколко атобуса на нея. Новини за Търговище. Доста мизерничък град, но... Имат Чавдари - 11М4, Б13-20, Икарус 211, Икарус 256, рязан Икарус 280, няколко МАНа (или Мерцедеса), както и Сетри. Разград обаче не знам как са.