Author Topic: Моловете  (Read 106481 times)

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
  • Урбанистът
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 424309060
    • Yahoo Instant Messenger - difian1
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Моловете
« Reply #740 on: 30.01.2013, 17:29:05 »
Киното в "Сити Център София" отново отваря врати, 30.01.2013

Киното в „Сити Център София", което дълго време беше затворено, съвсем скоро отново ще отвори врати, информира Stand.bg.

Новият кинооператор е създадената през 2010 г. индийска фирма Cine Grand Pvt. Ltd., чийто екипът й се състои от професионалисти, които повече от шест десетилетия развиват развлекателната индустрия в страната си, а в момента управляват над 1500 киносалона. Другите търговски обекти на марката са Grand Cinemas и My Cinemas.

Новото кино в мола на бул. „Арсеналски" ще се казва „Сине Гранд". Към момента обновяването на залите тече с пълна сила. Значителни промени на помещението ще го трансформират в луксозно и модерно пространство, където гледането на филми да бъде своеобразно преживяване.

„Искаме да се превърнем в любимата дестинация за забавления в България", казва Амитаб Вардхан, който е генерален директор на Cine Grand. „ Част от фирмената ни политика е да предлагаме много повече, отколкото очакват посетителите ни. Постигаме това чрез модерни и луксозни кинозали, отлично обслужване и, разбира се, най-добрите филми от европейското кино, Холивуд и Боливуд", допълни той.

Пълният капацитет на киното е 1200 места, разположени на площ от 2 500 кв. м. Ще има собствено „супер специално кафене", обещават мениджърите, както и лоби с уникален дизайн.

Шестте амфитеатрални зали ще имат нови HD екрани от стена до стена. Звуковото оборудване ще бъде заменено с абсолютно нова high-quality digital sound система.

Новото кино ще има и единствена по рода си VIP лаундж зона. Тя ще е обособена пред новия VIP салон, в който настоящите седалки ще бъдат заменени с огромни луксозни кресла.
Източник
20х PESA Swing 122NaSF

50х Skoda 27Tr

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #741 on: 31.01.2013, 16:10:54 »
А мола на околовръстното кога отваря? Преди този на Хладилника ли?

Offline ozzy

• VIP
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #742 on: 31.01.2013, 16:15:42 »
На Хладилника са доста по-напред според мен. Мисля, че до края на март трябва да отворят.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
  • Урбанистът
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #743 on: 31.01.2013, 17:43:43 »
На Хладилника са доста по-напред според мен. Мисля, че до края на март трябва да отворят.
Тук пише, че отварят на 28 март, друг по-конкретен източник засега няма...
20х PESA Swing 122NaSF

50х Skoda 27Tr

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #744 on: 31.01.2013, 22:16:17 »
Миналата седмица за малко да вляза в Парадайс, но не би. Действително са на финалната права и сега гъмжи от "инсталатори" там, например една от най-големите фирми за климатизация в България (която е пловдивска) си е командировала буквално всички служители там (аз ходих до тях). А когато се ометат ЕЛ и ОВК идват пътищарите (вертикална планировка) и обекта е готов.
Между другото, докато чаках служителя с който имах среща, хвърлих едно око на окачените на стената проекти. Направи ми впечатление, че не малка част от ЗП на сградата е за киносалони, а също така, че имаше някакво условно разделение на площите - една част от сградата беше кръстена "GREEN MALL" например, сега не се сещам за точните наименования на другите части, но така тематично целият мол беше разделен на 4-5 отсека.
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
  • Урбанистът
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #745 on: 31.01.2013, 22:22:55 »
В цитираната от мен в мнението ми над твоето статия ги има описани:

В Парадайс Център ще бъдат обособени четири основни интериорни зони:
- Булевард: истинска търговска улица с тротоари, дървета и магазини;
- Естествена Градина с два водопада и езеро с мост;
- Каньон и Терасата - впечатляващи зони в центъра със специфична си архитектура и дизайн.
20х PESA Swing 122NaSF

50х Skoda 27Tr

Offline Neronov

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #746 on: 03.02.2013, 17:47:21 »
Очаква се да бъде доста интересн мол  :toot: 

Как ще се стига до там?  :neznam:

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
  • Урбанистът
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #747 on: 03.02.2013, 17:50:16 »
Как ще се стига до там?  :neznam:
До хладилника не знаеш ли какво ходи?!? Доста важен транпортен възел в София е. ;)
20х PESA Swing 122NaSF

50х Skoda 27Tr

Offline Neronov

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #748 on: 03.02.2013, 17:54:15 »
До Хладилника знам. Това до него ли е?

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #749 on: 03.02.2013, 18:00:01 »
Neronov,  ;)

« Last Edit: 03.02.2013, 18:09:19 by difian »

Offline Unicode

• Запален по ГТ
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
« Reply #750 on: 03.02.2013, 18:33:20 »
Очаква се да бъде доста интересен мол  :toot: 

Как ще се стига до там? :neznam:

На кръстовището ул. Хенрих Ибсен / ул. Сребърна и бул. Черни връх, където Paradise Center също ще има вход, е последната спирка на трамвайна линия 10, на ул. Сребърна източно от бул. Черни връх има спирки и на градските автобуси 83, 88 и 120 и на крайградските 64, 93, 98 и 122. Затова си мисля, че заради това входът откъм ул. Хенрих Ибсен ще се ползва повече, отколкото по-големия официален вход откъм ул. Тодор Каблешков...
« Last Edit: 06.02.2013, 19:16:32 by Unicode »
МД1 – Станции 20 и 21 на разклонението към Летище София да обслужват квартал Дружба, а не поляните и индустриална зона Искър!
МД2 – Изграждане до кв. Хладилника за обслужване на "Парадайс Сентър" и връзка с автобусите на ул. Сребърна!
МД3 – Преминаване през СУ и паметника Левски и поемане на тролейната връзка на тези райони с бул. Владимир Вазов и НДК от МД3, вместо обслужване на Военна Академия!

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #751 on: 05.02.2013, 12:18:27 »
По-бързо да почват и метростанцията, че много ще му трябва на този мол.

Online RADOCVET

• VIP
  • Наистина съм луд
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #752 on: 06.02.2013, 10:30:56 »
Правилната логика е да направят метростанцията, защото трябва да прави връзка автобусите от Хладилника и да обслужва квартала. Никой не е длъжен да прави метростанция заради някакъв мол. Ми ако фалира след 3 години какво я правим тая метростанция? Аналогично смятам същото за завоя на МД1 към Икея.
Може да нема ред ама требе да се спазва

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #753 on: 06.02.2013, 11:15:46 »
Нямах предвид това че трябва да бъде изградена единствено и само заради мола. Много хора от Хладилника ще пътуват с метрото. И да не забравяме че станцията ще допринесе за достъпността на Витоша.

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile
« Reply #754 on: 06.02.2013, 16:12:20 »
Картата е просто уникално сбъркана. На запад от мола едно вярно означение няма, то бива бива да не знаеш София ама чак толкова...

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #755 on: 06.02.2013, 16:24:14 »
Но пък за сметка на това метростанция е отбелязана едва ли не като действаща!

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #756 on: 19.03.2013, 18:34:27 »
По непотвърдена информация от другия форум около 177 магазина са наети в Paradise Center за откриването на 28 март от около 250 и повече. Засега въртележката и увеселителното влакче ще се строят на по-късен етап, може би до лятото.
Междувременно гръцката верика книжарници и техника Public е затворила и магазина в The Mall. Без този магазин The Mall изглежда доста постен! Да видим Paradise какво ще ни предложи от 28 март!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #757 on: 19.03.2013, 21:38:27 »
Publc в България отдавна беше собственост на техномаркет в България. Затворен е защото е правил много много малък оборот.
« Last Edit: 19.03.2013, 22:59:43 by Stahlgewitter »

Offline ozzy

• VIP
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #758 on: 19.03.2013, 22:00:51 »
Public са дъщерна фирма на Техномаркет, продаваха и черна техника, освен книги. Един приятел работеше там доскоро.

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #759 on: 20.03.2013, 09:01:28 »
То не видях кой знае каква разлика между Техномаркет и Пъблик.
Интересното е бе Пъблик беше на етаж 1. Най-често магазините за техника са на последния или предпоследния етаж, както и киното и заведенията за бързо хранене - Макдоналдс, Събуей и др.