Author Topic: Актуална информация - Линия 1  (Read 162294 times)

Offline horus92

• Писател
  • **
    • View Profile
Re: Актуална информация - Линия 1
« Reply #80 on: 27.03.2009, 23:02:26 »
Плетениците са почти готви. Имат още някои работи за довършване, но по-голямата част е готова. По-тъмните плочки сега са малко по червеникави, поне така ми се струва, не бият на кафяво. Другата стена ще я ремонтират, нали?

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #81 on: 27.03.2009, 23:16:21 »
Ами до колкото се вижда и там са почнали да махат плочки , така че и нея скоро ще я започнат :)

Offline popov.dinko

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #82 on: 01.04.2009, 00:15:01 »
   Няма ли някой да щракне някоя снимка на ремонта на Констатин Величков - ще ми се да видя как ще изглежда сега. Тази станция е една от най-хубавите от старите станции - просто е по-стилната станция, с хубав дизайн, но да беше по-добре осветена.
   Ще бъда много благодарен ! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #83 on: 01.04.2009, 11:22:53 »
Реално погледнато станцията с новите плочки е по абсолютно същияъ начин и няма кои знае каква разлика !

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #84 on: 06.04.2009, 14:45:58 »
А някой забеляза ли, че останките от старата сстена са нахвърляни на пътеката на персонала в тунелите и в четирите тунела?
Иначе ремонтирааната сстена е почти готова - остава им само една от двете петеници и да се надяваме, че ще измислят по-добър начин за изписването на името на станцията от лепило и стериопорни букви, които падат през три години.

А днес на Западен парк снимаха някаква реклама или нещо подобно...

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #85 on: 06.04.2009, 22:55:18 »
А и вече са започнали и другата стена на К.Величков да ремонтират - дано до 6.05 да успеят :)

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #86 on: 08.04.2009, 13:13:05 »
А и вече са започнали и другата стена на К.Величков да ремонтират - дано до 6.05 да успеят :)

Що пък до 6.5?

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #87 on: 08.04.2009, 13:17:20 »
Ами за да е готова заедно с новите станции към Младост .

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #88 on: 09.04.2009, 14:14:22 »
Вчера чух, че на Интерпред са разкачали окачения таван, за да преправят хидроизолацията, понеже течала много станцията и не разбрах на майтап ли го казаха или не, ама споменаха нещо за улук над окачения таван...
Някой да знае нещо?

Offline Ryan

• Ryan_105
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #89 on: 09.04.2009, 14:22:43 »
То това и остава - още не е заработила като нормална станция ( изключвам правенето на клипове, концерти, изложби) и вече започват първите проблеми . Дано да не е вярно и да няма никакви проблеми  :(

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #90 on: 09.04.2009, 14:28:40 »
Не, вчера го чух, че се е случило преди време, не сега и че са отстранили проблема.
Към настоящия момент, Интерпред има назначени на работа началник станция, техник, отговорници, даже май и касиерки има разпределени и чакат само да тръгне пътникопотока...

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #91 on: 09.04.2009, 14:47:59 »
Е нали проблема е разрешен какво толкова . Да се надяваме , че няма да се получи същото след като станцията бъде открита :)

Offline moni9309

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #92 on: 12.05.2009, 01:44:52 »
Браво, че го пуснаха най-накрая туй метро. 8) 8) 8) Но сега като гледам има доста проблеми. Техническата част е, че скоростта на движение е 80км/ч в новият радиус, а в старият 90км/ч, няколко дефекти при цимента, който само като го погледнеш на Младост 1 и Мусагеница, ти става ясно, че е е турски. Доволен съм от инфотаблата, архитектурата и касовите зали. Така и не направиха валидаторите да отчитат повечето карти на електрото, защото виждам на някой хора отчита на някой, като мен с валидна карта не. Според мен има още довършителни работи като можеше на Мусагеница да има два вход/изхода, а не един. Също така да бяха на всяка станция сложили часовник до времето на идване на влака. Също така можеше да сложат от двата входа на метростанциите по часовник. Можеше да се направи още един вход на Стадиона. Доволен съм също от подлезите, инвалидната инфраструктура и вратите на подлезите.Според мен до септември може да се ремонтират повечето вход/изходи на старите метростанции. Като също да се подменят табели и освежи украсата. Да се подменят и поставят наколко ескалатора и асансьори. Да се ремонтират станции и инфрастурктура. Според мен това не е голяма инвестиция.

minstrel

• Guest
« Reply #93 on: 12.05.2009, 08:57:58 »
 Някак си са пусти вестибюлите на новия участък. Може да се инсталират някакви автомати за кафе, за вестници, гевреци и др.

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #94 on: 12.05.2009, 09:59:49 »
Добре нека да го кажем така, като отвориха Сердика например в подлеза беше пусто и чак след няколко месеца се настаниха СКГТ, Магазина за играчки и детски дрешки и кафенетата... Както и рекламата беше доста по-късно поставена. Не става с магическа пръчка.
Но съм съгласен с moni9309, че трябва да се освежат старите метростанции, да се оеднаквят табелите, мониторите и часовниците, и в двата радиуса. Както и да се сложат актуални карти на местоположението и връзките с наземен МГТ.

Например във Виена, при съобщаване на станциите се казват и връзките.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #95 on: 12.05.2009, 10:14:56 »

Например във Виена, при съобщаване на станциите се казват и връзките.

Също и от коя страна е перона съобщават(слизане отляво (отдясно)-Aussteigen links(rechts) ), но затова замалко да бъда "изяден" от членовете на форума като го дадох за пример. Затова си затраях и за посоченото от тебе относно връзките....
Определено трябва да го казват и това, според мен.

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #96 on: 12.05.2009, 14:18:17 »
Предполагам до септември със свързването на двата радиуса, тези дребни различия между новото и старото трасе, ще бъдат оправени. Сега ако може условно да разделиме действащото метро на две линии, то тогава ще бъде една обща и най-естественото нещо е да направят табелите, схемите и всичката информация въобще еднаква навсякъде.
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #97 on: 12.05.2009, 16:58:26 »
Аз пък днеска се возих по новия участък (урааааааа, най-накрая, че нали от 7ми до 11ти бях на морето) и не забелязах фрапиращи разстояния между състава и перона както във вертикала, така и в хоризонтала, освен при Кюри и Г.М.Димитров, защото все пак са в криви.
Просто е чудесно, много ми хареса как изглежда. Е, има някои неща, които с времето ще се оправят - ескалаторите скрибуцат, защото още не са се наместили като хората, релсите скърцат и те, защото влаковете ги полират все повече със всяко минаване, на Младост някой беше забравил да измете, но в течение на експлоатацията всичко ще се напасне...
Учудих се, че са монтирали подсигурителни вътрешни релси на естекадата само в началото... според мене трябваше да е по цялата дължина...

Offline assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #98 on: 12.05.2009, 17:53:56 »
и не забелязах фрапиращи разстояния между състава и перона както във вертикала, така и в хоризонтала, освен при Кюри и Г.М.Димитров, защото все пак са в криви.

Аз пък ги забелязах на Стадиона и ми направи впечатление (влака беше Скиф). За другите посочени станции не мога да кажа. Това, че са в криви не интересува майките с детски колички и инвалидите, които за съжеление дори и да ползват метрото са само до там и затова няма да ги ползват както са си помислили стройтелите, а и тук във форума никой не го отчита! 

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #99 on: 12.05.2009, 17:58:22 »
Добре... факторът "човешка глупост" ще играе роля, ако някой се изтърси между влака и перона, както руската студентка дето я премаза в Петербург метрото, защото объркала разстоянието между вагоните за врата и се изплющя на релсите...
Иначе станциите се изграждат така, че ако една инвалидна и/или детска количка не може да се качи на мотрисата... никой няма да приеме чертежите и проектната документация на същата.
На Обеля има една точка, на която между СКИФ-а и перона има около 15 сантиметра, а между номерните мотриси и перона е около 10-ина, но така е, като вагоните не се огъват напълно, следвайки точно оста на релсите (това беше ирония!)...
Аз на това място спокойно товарех количката на детето, барабар с него вътре, така че...
« Last Edit: 12.05.2009, 18:00:03 by boleroto »