Author Topic: Актуална информация - Линия 1  (Read 143467 times)

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Re: Актуална информация - Линия 1
« Reply #920 on: 03.12.2016, 01:31:08 »
Аз говорех за молове, които сами подбутват по един или друг начин да имат метро, че даже както е в "Парадисото" - топла връзка.
]

Аз проблем с топлата връзка не виждам. Щом Метрополитен и Парадайз са съгласни що да я няма. Удобство за всички. Много голяма част от ползващите метрото са точно за там, така, че си е позитивно нещо.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
« Reply #921 on: 03.12.2016, 22:46:22 »
Само дето не е хич топла тази връзка... :devil:

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #922 on: 05.12.2016, 10:54:28 »
Ако частният инвеститор наистина иска метро - да напишат проект до ЕС по програма транспорт, да участват със съфинансиране, да спечелят проекта и да си направят спирката, която после да се експлоатира от Метрополитен. В това проблем не виждам. Проблем за мен ще е огромен, ако:
1. Спирката се строи с обществени пари
2. Спирката не отговаря на изискванията за безопасност
3. Спирката няма друга транспортна функция, освен довозване до съответния търговски обект.

Ако и трите горни условия не са спазени, нямам нищо против това удължение

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #923 on: 05.12.2016, 18:37:45 »
Това ще е прецедент - частен инвеститор да кандидатства по ОП "Транспорт и транспортна инфраструктура". Бенефицинети по програмата са: Национална компания „Железопътна инфраструктура”,
Агенция „Пътна инфраструктура”, „Метрополитен” ЕАД, Изпълнителна агенция „Проучване и поддържане на река Дунав”, Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура”, Национална компания „Стратегически инфраструктурни проекти”,Изпълнителна агенция „Морска администрация”, Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация”, Държавно предприятие „Ръководство на въздушното движение” и Управляващия Орган на ОПТТИ. Разбира се, със съответните комисионни "Метрополитен" ще кандидатства и ще изгради удължението на линията до Ринг Мол, а много важно, че цяла северна София и други квартали с огромно население нямат метро!