Poll

Коя от изградните метростанци е най-хубава и най-добре архитекрурно оформена?

Обеля
13 (6.5%)
Сливница
6 (3%)
Люлин
10 (5%)
Западен парк
34 (17.1%)
Вардар
20 (10.1%)
Константин Величков
13 (6.5%)
Опълченска
11 (5.5%)
Сердика
92 (46.2%)

Total Members Voted: 182

Author Topic: Метростанции в участъка Обеля-Сердика  (Read 56578 times)

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
На мен Опълченска ми най-харесва, много изчистина с яко съчетание на цветовете

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Quote from: naster1
3 снимки от днес на "Сердика" и "Опълченска"

Снимането на станциите е забранено!!! Следващият път внимавай да не те хванат!
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: maniak

Koй и на какво основание?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: etnies
Koй и на какво основание?
Забраняват да се снима, защото може да създадеш заплаха за националната сигурност
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
Сердика ще е по-хубава като не е крайна...
« Last Edit: 18.05.2008, 08:10:04 by NiGhtPiSH »

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Още по-хубава ще е, когато и близначката й я оправят. Интересно ми е дали ще са в един стил - би следвало да са еднакви като дизайн, щом ще представляват единен комплекс.

Offline naster1

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Quote from: maniak

Въобще не знаех за това ... Добре, че не са ме видели. Макар, че разбрах, че имало някакви камери за видеонаблюдение и сигурно вече съм обявен за издирване.  

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Quote from: naster1
Въобще не знаех за това ... Добре, че не са ме видели. Макар, че разбрах, че имало някакви камери за видеонаблюдение и сигурно вече съм обявен за издирване.  :цонфусед:

как да незнаеш има си лепенка указваща забраната на всяка входна врата, явно не обръщаш внимание на деталите
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Като беше изложбата от снимки на София на Сердика сигурно съм снимал 15 минути поне. И още доста пъти съм щракал по станциите.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: etnies
Като беше изложбата от снимки на София на Сердика сигурно съм снимал 15 минути поне. И още доста пъти съм щракал по станциите.
а па мене ме викаха по аудиоуредбата на Вардар
НЕ на хейтърството!

Offline ivan krastev

• View Profile
Quote from: boleroto
Още по-хубава ще е, когато и близначката й я оправят. Интересно ми е дали ще са в един стил - би следвало да са еднакви като дизайн, щом ще представляват единен комплекс.
Ако и другата станция се казава Сердика , то би било логично да е в античен стил , но не е казано , че задължително станциите , които носят едни и същи имена да са еднакви като дизаин !

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Двете станции напрактика са един комплекс, така че би следвало да са издържани в еднакъв стил. 100% няма да е със същия дизайн, защото паното на Сердика показва къде станцията минава под античната стена, но ако наистина не направят глупостта да я кръстят по друг начин, трябва да е сходна като решение.

Offline ivan krastev

• View Profile
Двете станции напрактика са един комплекс, така че би следвало да са издържани в еднакъв стил. 100% няма да е със същия дизайн, защото паното на Сердика показва къде станцията минава под античната стена, но ако наистина не направят глупостта да я кръстят по друг начин, трябва да е сходна като решение.
Никъде не е казано , че загължително където се пресичат 2 линии , всички станции трябва да се казват по един и същи начин и още повече да са в еднакув стил ! Дори и да се казва Сердика-2 то може архитектурното решение да друго - не е казано , че трябва да е антично или тн . Но архитектите и проектантите си знаят работата (уж) !

Offline Blago84

• Маниак
    • View Profile
Забраната за снимане по станциите е безумна, за щастие модерните апарати са доволно компактни
а по въпроса за станциите:
+  Сердика - най-модерната станция до момента, допада ми... но качеството и... без коментар, иначе нямам търпение да стане двупосочна
-  Опълченска - студ и толкова
=  Константин Величков - има излъчване макар да не ми допада особено
++ Вардар - любимата ми, моят глас е за нея, не знам защо, просто ме радва
-  Западен парк - уникална, спор няма, но аз поне се чуствам като в гигантска баня. Не ми харесва
+  Люлин - студена, сива, подтискаща... но това и придава някакво интересно излъчване... харесва ми
--  Сливница - най-безличната станция за момента.
+ Обеля - уникална засега дори само заради това че е надземна, има и излъчване, допада ми, също като Сердика - нямам търпение да стане двупосочна (надявам се да не е обща за диаметри 1 и 2 - островна станция би била по удачна за целта)
UPP@UIC

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Сердика наистина е най-хубава, обаче като се загледаш в тавана и ....  не знам, трябва да помислят за подобряване на хидроизолацията, грозно е така.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз имах "късмета" да видя паркинга над Сердика... изглеждаше като приспособен изоставен строеж - арматури стърчат, цемент развиснат по железата... трагедия. Нищо чудно, че Сердика тече.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
На мен любима ми е Сливница - най-уютна ми е, може би заради ниския таван. Беше интересно, когато единият й край завършваше със стена. Западен парк е интересна, но е като едно голямо хале. А за най-безлична - определено сивата Люлин, която с тези колони е доста потискаща. Вардар също е интересна.

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
Метростанция фаворит ми е "ВАРДАР". Не ползвам често метро.

Offline s_o_kv_v_zp_l_s_o

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
"Люлин" e най-зле - сива, безлична, студена (не само визуално). Който я е проектирал определено се е бил изчерпал откъм идеи...

Люлин не е сива *.Сливница е сива

Quote from: LG_
Да определено МС Люлин е най-невзрачната от всички. Иначе всяка си има своя чар, аз и Вардар харесвам!

Хора недейте така всяка е красива не можете да го отречете.

Quote from: Repcho
а па мене ме викаха по аудиоуредбата на Вардар

на мене само на Опълченска.На никоя друга.

Ама моляте ако обичаш да ми разясниш за близначката на Сердика.Къде ще е тя?Защо е?И на кой метродиаметър се намира.моля намери ме по скайп пиша се stanislav_mitrev

Quote from: conecto
На мен любима ми е Сливница - най-уютна ми е, може би заради ниския таван. Беше интересно, когато единият й край завършваше със стена. Западен парк е интересна, но е като едно голямо хале. А за най-безлична - определено сивата Люлин, която с тези колони е доста потискаща. Вардар също е интересна.

Кога Сливница е била със стена.Моля пиши ми на skype   stanislav_mitrev Много те моля.
МС предварително.
« Last Edit: 03.07.2008, 17:39:14 by difian »

Offline s_o_kv_v_zp_l_s_o

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Аз гласувах за Обеля,защото е надземна ==> е със естествена слънчева светлина,освен това е единствената със завойче.