Author Topic: Airport Express(AE) - наземен транспорт до Летище София  (Read 20638 times)

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Трамвайно трасе, но не в концепцията на съществуващите иначе би било еквивалентно да тръгна пеша.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Последно, предлагате и трамваи да имаме до Летището!?  :eek:

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
След като Т1 явно никога няма да получи метростанция, а системи тип PeopleMover са неприложими за софийското летище поради високата цена и капацитет, остава наземен релсов транспорт, или?

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Може и да не е релсов като за начало. Най-големият проблем в момента е, че връзката между двата терминала, което включва и връзката на Т1 с метрото, е на повече от 15 минути. Според мен най-простото решение за съкращаване на този интервал е да се пусне линия от Т2 през Т1 двупосочно, към МД3 в района на Левски. Считам, че не е необходимо чак до гарата. В бъдеще време ще е и много удобна връзка между двата диаметъра и ще довозва до тях. Да, остава проблема с индийците, но може да се измисли някакъв вариант.
« Last Edit: 06.10.2017, 13:50:16 by dan »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Дайте да питаме Илон Мъск за ХиперЛууп... Това от което има нужда летището е от нормална совалка между терминалите на 5-10 минути през цялото време, в което има полети... Това би било най-рентабилно и евтино, дори във варианта в който е на толкова кратки интервали и работи почти денонощно. А ще бъде и достатъчно флексибилно, да се променя според нуждите (наличие или липса на пътници). Трамваи и т.н. са химери...

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Просто няма да спира никъде в Христо Ботев. Ще има спирки Т2, РВД, Александрия, Т1, Автостанция изток и от там по маршрута на 78 до Вл. Вазов / Черковна.

А иначе и на текущия шатъл между терминалите почивките му са огромни. Спокойно може да е на 15 мин., вместо на 30.
« Last Edit: 06.10.2017, 15:19:48 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
..Илон Мъск ...ХиперЛууп... ...най-рентабилно.... флексибилно, ... химери...

Този трамвай няма да обслужва летището само, а бул. Източна тангента, който се очаква да е гъсто застроен от двете си страни. Значи говорим за далечна перспектива.