Author Topic: Какъв стил музика харесвате?  (Read 30042 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Какъв стил музика харесвате?
« Reply #180 on: 16.08.2016, 16:56:08 »
Предлагам почитателите на евроденс, поп, поп фолк и т.н.  да посочат поне един текст на нивото на този от по-горното ми мнение The Light At The End Of The World. :)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #181 on: 16.08.2016, 17:07:28 »
Аз лично харесвам класически хитове от Гранд продакшън  :rolleyes:

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #182 on: 16.08.2016, 17:30:33 »
Предлагам почитателите на евроденс, поп, поп фолк и т.н.  да посочат поне един текст на нивото на този от по-горното ми мнение The Light At The End Of The World. :)

За смислени текстове има българска поезия. А също и световна. Музиката е за да се слуша. А има и много хубаво транс песни, които са само инструментал.
мур

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #183 on: 16.08.2016, 17:48:09 »
Примерно My Dying Bride, на които е посоченият текст имат и интересни композиции с по няколко различни по съдържание части, обрати, смени на ритъма и мелодията, различни видове вокали - ниски и среднорегистрови ревове, мелодичен плътен глас, речитативи и шепот и едновременно красиви текстове. :)

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #184 on: 16.08.2016, 18:57:35 »
Примерно My Dying Bride, на които е посоченият текст имат и интересни композиции с по няколко различни по съдържание части, обрати, смени на ритъма и мелодията, различни видове вокали - ниски и среднорегистрови ревове, мелодичен плътен глас, речитативи и шепот и едновременно красиви текстове. :)

Като споменеш ревовете и крясъците, това само по себе си е достатъчно да откаже средностатистическия слушател, ако ще и текстът да е като написан от Уилям Шекспир. За крясъците смятам, че са като солта и пиперът на метъла - ако се използват разумно, правят композицията по-епична, но ако вокалите са само крясъци, обикновено ми писва освен в редки случаи. Трябва да ги има обаче, защото не всички емоции могат да бъдат изразени красноречиво с чисти вокали.

Вероятно причината метълът изключая 10-ина групи да е непопулярен в България е, че е бил забранен преди 90-те години и я няма тази градация от групи като Black Sabbath до по-съвременни като например Bullet for My Valentine. Не помага и фактът, че имаме две рок радия на кръст, едното от които не спира да върти втръснали до болка и вмирисани на нафталин хитове от миналото на едни и същи групи. В ЮТюб водих дискусия наскоро с един американски метълист, на когото е втръснало да слуша метълкор групи по радия и по концерти и според когото всички звучали еднакво. Казах му да се радва, че има такова нещо в мейнстрийма при него, защото по нашите географски ширини не повече от 10 по-тежки групи са познати на широката аудитория и дори големите Bullet for My Valentine (в събота свириха в Бургас и ме е яд, че нямах пари да ида да ги видя) и Bring Me the Horizon, които на Запад биват приети като лигави групи за 12-годишни пъпчиви момиченца аутсайдери, в България са не по-популярни от блек или дет метъл групите и за средностатистическия слушател са нищо повече от "просто крясъци", нищо че вокалистите и на двете групи използват повече чисти вокали, отколкото крясъци и че цели стадиони ходят да ги видят в чужбина. Да се замислим и колко популярни български метъл и хард рок групи имаме. Само едни Ахат и част от творчеството на БТР. Групи като Щурците и LZ дори не ги класифицирам като рок, защото у тях по обясними причини го няма бунтарското начало и провокативните послания. Не мога да си обясня и как групи като Babymetal и Amaranthe, които съчетават подчертано поп звучене с твърдия си саунд, са толкова неизвестни. Принципно медиите определят какво да се слуша и ако повече радия и музикални телевизии (защо закриха ММ, по ягодите?  :angry: ) се осмелят да пускат тежък, но не чак екстремен рок, повече хора ще се заслушат.

Относно текстовете - Емо донякъде е прав, но за мен един добър музикант трябва да може да прати някакво послание на аудиторията си, защото в крайна сметка това е нещото, което наистина прави музиката изкуство. И не е нужно да е метъл, за да е смислена, а и винаги има място и за някоя по-неангажираща песен в творчеството на всеки. Жалко е просто, че толкова малко от популярните изпълнители се опитват да направят нещо по-сериозно. Според мен, причината Майкъл Джексън да е наричан "кралят на попа" със сигурност не е само у гласа му и у лунната походка, а и защото се е опитвал да зачекне някакви теми, които вълнуват всички ни и са "слон в стаята", както се казва на английски.

Относно чалгата - разбирам, че на хората им харесва, но едно не мога да си обясня. Защо си хабят парите да ходят на концерти, където музиката е на плейбек? Да вземем американската алтернативна рок група Puddle of Mudd, чийто вокалист си има доста проблеми с алкохола и наркотиците и му се е налагало да излиза да пее на плейбек поради Неадекватност и несъстояние да пее. В такива случаи публиката го е освирквала яко и си е искала парите обратно, а се е случвало и когато изцепките му станат прекалено големи, музикантите от групата да го оставят сам на сцената да се излага и впоследствие да го напускат и да го принуждават да търси други. Хората не са позволили да ги правят на будали, а тук това е нещо редовно. Добре, да има чалга, защото от музикална гледна точка е музика като всички останали, но да има и компетентни певци/певици, които да я изпълняват, а не само да се гледа коя има най-големи цици и колко са ѝ еротични клиповете. Поне западните певици като Лейди Гага и Бийонсе могат и да пеят, освен само да се събличат.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
« Reply #185 on: 16.08.2016, 20:35:51 »

Относно чалгата - разбирам, че на хората им харесва, но едно не мога да си обясня. Защо си хабят парите да ходят на концерти, където музиката е на плейбек?

Защото нямат музикална култура. Не правят разлика между бас и ел. китара, между контрабас и виолончело, между сопран и тенор и т.н.
Т.е. те са музикални инвалиди. Хората нямат слух, разчитат на най-долнопробните звуци, които могат да се генерират електронно без да има звучащ инструмент в тях. Те така.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #186 on: 16.08.2016, 21:11:24 »
Жестоко се лъжете, ако мислите, че само в чалгата се пее на плейбек. Ходил съм на два концерта през целия си живот, като единият беше Coca Cola Energy Tour 2014, на който се застоях 20-30мин. защото минавах оттам. Пълно с деградирали пубери, 10 годишни пикльовци, които пушат цигари, ултраси, наркомани...  Слушахме някаква група, която разбира се пееше на плейбек, докато навън се сипеше порой... и ако това не е подигравка. Иначе тази година имаше един фестивал "София Мези", на който пееха - Кристо, Спенс, Лео, Играта и т.н. Лично на мен най-много ми хареса Спенс и слава Богу му бяха цензурирали псувните, та песните можеха да се слушат. На последния ден от феста пееше Мирослав Илич и останах супер доволен. Човекът има уникален глас за 40 годишна кариера, макар и песните му да са малко остарели си бяха рай за ушите.
« Last Edit: 16.08.2016, 21:15:41 by viktor_bdz »
Master of puppets!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #187 on: 16.08.2016, 21:31:09 »
Дори на български фестивали като Autumn Souls Of Sofia, Dark Apocalyptic Ritual не съм чувал пеене на плейбек да не говорим за водещите групи от екстремните жанрове - дори най-зверските ревове и крясъци винаги се изпълняват на живо примерно си спомням как на Peter Tagtgren от Hypocrisy му заглъхваше микрофонът на няколко пъти, но човекът не си позволи грам плейбек. :) Също публиката на екстремните концерти е доста възпитана и културна - не съм виждал конфликтна ситуация, да не говорим за сбиване. Случва се човек да отнесе някой и  друг лакът и да го настъпят, но ако падне му помагат да стане. :)
« Last Edit: 26.04.2018, 15:41:06 by V.Peichev »

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #188 on: 16.08.2016, 21:36:13 »
Дори на български фестивали като Autumn Souls Of Sofia, Dark Apocalyptic Ritual не съм чувал пеене на плейбек да не говорим за водещите групи от екстремните жанрове - дори най-зверските ревове и крясъци винаги се изпълняват на живо примерно си спомням как на Peter Tagtgren от Hypocrisy му заглъхваше микрофона на няколко пъти, но човека не си позволи грам плейбек. :) Също публиката на екстремните концерти е доста възпитана и културна - не съм виждал конфликтна ситуация, да не говорим за сбиване. Случва се човек да отнесе някой и  друг лакът и да го настъпят, но ако падне му помагат да стане. :)
Мисля , че в този жанр музика плейбек не може да се възпроизведе. Някак си не възможно е с тези крещеници да излъжеш публиката.
Master of puppets!

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #189 on: 17.08.2016, 11:08:29 »
Слушам почти всичко, но предимно поп, хип-хоп и R'n'B 8)
ex-putnik

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #190 on: 17.08.2016, 11:41:45 »
А за метъла и хард рока - не е достатъчно слушана и известна музика в България, за да мога да вникна дълбоко в нея. А без достатъчни наблюдения не мога да се изкажа точно.
Тогава защо го ненавиждаш?

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #191 on: 17.08.2016, 17:02:51 »
Защото не ми харесва меко казано. Това е единственият стил музика, който не мога да изтърпя. Ужасно ме дразни на слух, на възприятие и изобщо на всичко.

А относно плейбекът - в голяма част от съвременната музика, вокалите се записват в студио с невероятна техника. Гласовете се преработват. И няма как със същото качество да прозвучи ако се пее наживо. Не, че не може, но ефектът ще е доста под студийния запис.
Например как си представяте един от най-големите хитове в България за 2012 г. да бъде изпят наживо на нивото, на което е записан
https://www.youtube.com/watch?v=25FJPwiVRik
« Last Edit: 17.08.2016, 17:06:27 by emo »
мур

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
« Reply #192 on: 17.08.2016, 20:53:51 »
Както Адел си направи концерта в Роял Албърт Хол.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ri7-vnrJD3k" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Ri7-vnrJD3k</a>
« Last Edit: 17.08.2016, 20:56:21 by It_s_Real »

Offline Gillan

• Писател
  • **
  • Пчелар
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/vlado.gillan
    • Email
« Reply #193 on: 09.12.2016, 21:49:25 »
Хард рок, хеви метъл, класически джаз, фюжън, ню уейв, класически рок енд рол, пънк

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline gtgirl

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #195 on: 02.10.2017, 08:23:11 »
Рап, Хип-хоп, Денс, Електронната музика. поп и съвсем малка част от английските хитове от 80-те и 90-те. Не слушам чалга и рок.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #196 on: 12.11.2017, 21:17:29 »
Абе в този форум само рокаджии има :D
Сега по темата.
Значи аз слушам предимно българска музика( Поп-фолк, Народна и класическа). Любимият ми изпълнител е Слави Трифонов.