Author Topic: Тунинговани превозни средства  (Read 85286 times)

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Re: Тунинговани превозни средства
« Reply #600 on: 23.06.2017, 13:45:53 »
Аз като се разминавам с него нощеска, мен не ме заслепяват. Явно само това е най-големия проблем на градския транспорт - габаритчетата на 1135......
Да не говорим, че без халогени по тъмните български пътища нощно време си е приключение.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT Защото транспортът е нашата страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #601 on: 23.06.2017, 14:05:55 »
Защото това е възприятието за "поддръжка" на водачите, които "милеят" за превозните си средства. Нищо, че назад от елхите автобусите са тотални кочини, а техническото им състояние никак не е добро. Щом свети и има лепенки, значи е поддържан...
Ами не е съвсем така. Не е само до светлините и до хигиената е. Обикновено мераклиите шофьори обръщат по-специално внимание на чистотата отвън и отвътре, което пряко засяга обикновения пътник в положителна посока, а и 1135 не беше лош автобус и преди. Със сигурност един автобус от същия модел при по-добра поддръжка от началото си би изглеждал по-добре, но за масовото ниво в София 1135 е над средата на класацията със сигурност. Като цяло 0 345 CONECTO G са много добре запазени за нашите условия, така че за никой от тях не бих определил епитета „кочина“.

Offline vaz2106

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #602 on: 24.06.2017, 07:47:56 »
Гадните диодни светлини на китайчетата заслепяват много повече.

Offline benz

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #603 on: 26.06.2017, 05:17:35 »
pepi1997, не става въпрос, че конкретно този автобус заслепява. Има хиляди коли по българските пътищата с китайските ксенон на рефлекторен фар, така, че един автобус е като капка в морето.
Е, няма лошо шофьора да е ентусиаст и да си тунингова повереното му ППС. Щом му харегсва и може да отдели средства, защо не. :D
И все пак, би било къде по-разумно и естетично да сложи въпросния ксенон на късите. А и пред автобуса ще се вижда по-добре вечер, едно, че няма да е елетрожен, второ, че ще свети като нормалне фар. Аз имах 20 годишна кола с фарове с лупи, които пратих за рециклиране в една фирма. След това им сложиш ксенон и направо прогледнах. И през всичките години никой не ми е присветквал. Просто ксенона на рефлектор (още повече на фар за мъгла на автобус, който е монтиран високо) е проява на лош вкус.

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #604 on: 24.09.2017, 19:13:42 »
2133 без тасове, прехвърлени са на 2167