Author Topic: Вандализъм  (Read 140269 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Вандализъм
« Reply #1260 on: 16.11.2017, 10:17:08 »
Защото има много неодбросъвестни шофьори и ватмани, логично! Иначе темата е първенец - няколко пъти е архивирана и почвана отначало.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1261 on: 04.12.2017, 19:00:59 »
Оляха се да ги трошат тия бутони! Защо въобще се започна с глупостта, наречена "умни" светофари...
Бутонът е на кръга на "Сточна гара".

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1262 on: 30.01.2018, 16:47:25 »
На една от задните седалки на 1184 е написано с маркер "Смърт за циганите".
Отделно от това, в задната част е разлято нещо, което не е било изчистено навреме и сега лепне.

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1263 on: 30.01.2018, 17:11:26 »
На една от задните седалки на 1184 е написано с маркер "Смърт за циганите".
Отделно от това, в задната част е разлято нещо, което не е било изчистено навреме и сега лепне.
Това не мисля, че е за форума - обърни се към ЦГМ.
 Ако започнем да пишем за всички издраскани автобуси... всички теми ще бъдат напълнени.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Online Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1264 on: 20.03.2018, 19:04:27 »
Много се пише за нередностите от страна на водачите, но някак си сме станали търпими към свинщините, които се вършат от пътниците. Днес в 3117 по 213 най-отзад се возеше прилично почерпено, средно на възраст говедо. Мандахерцаше и една отворена бутилка с вино София, от най-долнопробното (сигурно една идея по-добро от механджийското). По едно време взе да се заяжда с някакви дечурлига. Не знам какво му прещрака в пияната кратуна, но заметна с бутилката и разля виното по посока на едното хлапе (съответно и по посока на половината автобус - таванът стана червен, опръска де що имаше хора и седалки между 4 и 3 врата). Каквото и да направиш след такова нещо, вече ще е късно.

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1265 on: 20.03.2018, 19:51:10 »
Интересно е дали ще излезе така на линия :D Иначе шегата на страна, ето за това искам да има кондуктори в превозните средства. Така ще спре гратисчийството, няма да се допускат пияници, наркомани, смрадливи клошари със 10933 кашона който качват ця;ата си покъщнина.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1266 on: 20.03.2018, 20:54:24 »
Кондуктори няма в нито 1 голям град в Европа - гратисчийството и сега е минимално по повечето не цигановоз линии. А и отделно - сегашните проверяващи нямат възможността да свалят и трезвените граждани, та какво остава сам кондуктор, още повече жена, да свали този въпросния с виното. Тук според мен нещата опират до гражданското общество и до това, че такива трябва да бъдат сваляни от първия по-"як" мъж в автобуса. Едва ли има друго решение... няма как да има "полицай с палка до водача" във всеки автобус, каквито хрумвания сме виждали тук.
В никакъв случай не защитавам деянието, да не излезе грешно накрая...

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1267 on: 20.03.2018, 21:13:53 »
"Мен не ме засяга........" Типичен български манталитет. При нормална държава всеки би се обадил веднага и викнал полиция, още преди шофьорът да го е направил.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #1268 on: 20.03.2018, 21:38:47 »
"Мен не ме засяга........" Типичен български манталитет. При нормална държава всеки би се обадил веднага и викнал полиция, още преди шофьорът да го е направил.

Да, с гадната подробност, че полицията или ще дойде догодина, или няма да свърши нищо, или и двете - проверено. Иначе за принципа съм съгласен, практиката куца, общо взето във всяко отношение в тази държава.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1269 on: 21.03.2018, 12:01:28 »
Онзи ден от 666 са откраднали две аварийни чукчета.

Online Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1270 on: 14.05.2018, 20:50:17 »
Някой е видял бая зор докато успее да издере с ключ фолиото от стъклото на 2302. До дупката има такива бразди все едно с трактор са минавали.

Online CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1271 on: 15.05.2018, 03:14:46 »
Някой е видял бая зор докато успее да издере с ключ фолиото от стъклото на 2302. До дупката има такива бразди все едно с трактор са минавали.
Това е на 2 години. Бяха сложили стикери на Левски и при свалянето се надраска фолиото.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1272 on: 15.05.2018, 07:50:09 »
Смятай как е сваляно значи...
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1273 on: 15.05.2018, 09:32:36 »
Не бих го оправдал, но стикери като тези на футболните ултраси и „Луков марш“ се свалят изключително трудно, защото са само хартиени без вградено найлоново фолио и са просто ужасни.

Online Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1274 on: 15.05.2018, 09:34:41 »
Не бих го оправдал, но стикери като тези на футболните ултраси и „Луков марш“ се свалят изключително трудно, защото са само хартиени без вградено найлоново фолио и са просто ужасни.
Кое им е ужасното? Свалят се с прост препарат за стъкла, даже с вода става, стига да не дереш като ненормален.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1275 on: 15.05.2018, 09:40:36 »
Ами именно заради това, заради необходимостта от ползване на препарат, защото и на него му трябва време да подейства и пак не минава без търкане. Ако имаш 4-5 такива лепенки в едно превозно средство ти трябва поне половин час, а може и повече, за да се обработят всички.

Online Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1276 on: 15.05.2018, 10:04:36 »
Стига си говорил глупости. Пръска се и точно защото няма фолио, хартията се мокри на момента и след няколко секунди можеш да свалиш остатъците от лепенката с ръка без да се чегърта. Има и специални препарати, които отстраняват лепилото от лепенката и също става за секунди.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1277 on: 15.05.2018, 11:24:11 »
В тази връзка в ЦГМ имат ли си професионални чистачи, които да ги разбират и знаят тези работи? Да знаят кое как се чисти, какви препарати за какво да се поръчват, с техника за пране и чистене на седалки и тн. То утре може на някой нов МАН като чистят кабината да вземат така да изжулят таблото с уредите.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1278 on: 15.05.2018, 11:42:58 »
Чичо ви Васко беше писал преди, че в Дружба чистачките вземат 900 лева на месец. Така че, не е да няма. Емил, от друга страна, много се оплакваше от разни драскащи хлапетии - една от фирмите, която са извикали да се справи, е дошла с мобилна лаборатория и пак не са могли да почистят осраното с перманентни маркери....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1279 on: 15.05.2018, 12:21:02 »
900 лева за управление на проскубана метла единствено, ми се струва прекалено много. И то при положение, че го правят през пръсти. Не съществуват припарати, рядко се ползва вода, камо ли топла. Прозорци и седалки не се мият.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!