Author Topic: Новини и общи дискусии  (Read 396143 times)

Offline pesho

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #5260 on: 12.05.2018, 22:50:47 »
Фалшиви ученически карти за градския транспорт във Варна
http://news.bnt.bg/bg/a/falshivi-uchenicheski-karti-za-gradskiya-transport-vv-varna
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline cvert

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5261 on: 13.05.2018, 09:31:12 »
Карсан Джест във Варна беше 0283 мисля. Същият беше на тестове близо месец във Варна основно на 51. Някъде другаде мисля че също бяха го завъртели.

В Добрич- имат към 5 такива.
В Силистра имат към 3-4 мисля.
Летище Франкфурт също имат Карсан Джест, но и Карсан Атак. Второто ми се вижда доста по-подходящо и използваемо във Варна.
В Бургас също има 4 или 5 броя,не съм много сигурен за бройките,може би лятото ще направят 2 години и се движат по линия 9.

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5262 on: 13.05.2018, 22:52:52 »
Едно интервю с Портних в което се открояват няколко и интересни неща:
Беше анонсирано, че в края на месец април ще бъдат закупени нови 15 автобуси. Какво се случва с тях, кога реално ще са част от парка на общинското транспортно дружество?

Не,не, действителният срок за подписване на договора с изпълнителите е края на юни. ("Новите автобуси се очаква да пристигнат в края на м. март"- инж Злати Златев, изп. директор на "Градски транспорт" ЕАД). Поетапно те ще започнат да пристигат. Искрено се надявам да е по кратък срока, но всъщност и там всичко е свързано с технологични срокове на изпълнение. Така че, новите 15 автобуси може да ги очакваме най- късно до края на юни.
Първо се говореше, че ще идват в началото на март, но тогава дойде само прототипът, след това щяха да идват в началото на май, а сега остават за края на юни...

А интелигентните транспортни схеми, които също са част от втория етап на проекта "Интегриран градски транспорт"?

Там вървят процедури по проектиране. Там срока на изпълнение е до 2021-ва година. Разбира се, това е крайния срок, надявам се, че нещата ще се случат по бързо. Но, тук коментирайки интелигентните транспортни схеми по линия на проектите за градския транспорт, нали трябва да е ясно и, че вече реализираните фази като билетна система, система за контрол на трафика и даване предимство на автобусите, информационната система за пътниците, контролния център всичко това е изградено. Но някои от компонентите не могат да бъдат пуснати защото има юридически, процедурни, организационни проблеми.

Още обжалвания? Билетната система беше пусната тестово по линия №10, но така и не функционира в останалите автобуси от градския транспорт, нито по спирките.

Точно така, тестово беше пусната една линия, системата принципно работи, но за да заработи в пълния обем трябва да се случат редица неща. Трябва да бъде приета нова транспортна схема, нова тарифна схема от общинския съвет. Истина е, че и строителството на новия булевард всъщност забавя леко този процес. Виждаме, че към момента високоскоростното трасе или така наречения BRT коридор няма как да функционира. По проект би следвало по него да се движат автобуси през 3 минути. При този трафик и строителни дейности в града това е невъзможно. За това, всичко което говорих до сега, ще се въвежда поетапно, за да е в истинска услуга на гражданите.

BRT коридора си го представям като участък в който се движат само автобуси, без да влизат там леки автомобили. Нещо което не се случва по бул "Мария Луиза". А по схема на интегрирания градски транспорт, там има високоскоростно трасе.

Минава, разбира се, да. Но няма как да има отделно платно само за автобуси. Но тук се надяваме на контролирането на кръстовищата и светофарните уредби, че ще доведат до по висока степенна редовност на колите от градски транспорт.

Мисля че, след пускането на новия бул. "Васил Левски", другите три основни булеварда ще се разтоварят.
Все още не е пусната в експлоатация, така чаканата билетна система и кметът дава някакви много неясни обяснения, но това не пречи да се провеждат поръчки за някакви “интелигентни системи”, които са част от втория етап на “Интегриран градски транспорт”  :fan: От казаното по - горе можем да съдим и че BRT коридор няма и няма как да им, заради големия трафик по основните булеварди, но въпреки това парите са усовоени(което е и най - важното). Адмирации за кмета и общината  :fan:  :fan: :fan:

Offline Mammoth

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 8 9 6 7
    • View Profile
« Reply #5263 on: 13.05.2018, 23:04:39 »
За автобусите се говореше, че ще дойдат началото на МАЙ.
8965

Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5264 on: 17.05.2018, 13:17:58 »
Доколкото знам, от вчера 17А, 20 и 39 минават по стария си маршрут по бул. Приморски.

Offline DjeimsBond85

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5265 on: Yesterday at 17:07:16 »
209 днес не минаваше през военна болница а караше направо заради някаква катастрофа...!Неизпълнен курс на 209 в 14 часа!