Транспортът в другите градове > Други градове

Плевен

<< < (59/171) > >>

Borkata:
Няма ли някой, който живее в Плевен, да се поинтересува и да публикува някъде разписанието на съществуващите градските автобусни линии? Аз зная само за линия 1, но съм чувал за линии 10, 12. Движат ли се? Колко често? В нета има много хубаво разписание на тролейбусните линии, но нищо за автобусните. Човек не знае как да стигне до Панорамата с градския!

Ivo:
Е до панорамата, хващаш тролей от гарата и слизаш на общината примерно(ще те излъжа точно кой номер, от миналата година не съм ходил и съм забравил) Оттам хващаш пеш през площада, после нагоре по едни стъпала, скобелевият парк и излизаш на панорамата. Много приятно е там, все са пешеходни и паркови зони. Изнамери си карта на града(вече може и из нета) и не е сложно за ориентация.

Borkata:
Всъщност има директен автобус от гарата до панорамата - линия 1. Само че не се хваща от гарата а от сп. Битова техника, това е спирката на троилеите 3 и 7 посока Моста и не спира точно на панорамата, а на 150м. от нея.

Иначе твоя маршрут е приятен, но е свързан с поне 3км. ходене и изкачване на доста големи баири със стълби.

Въпроса не е да го знаем аз и ти, а да го има някъде публикувано така както има разписанието на тролейбусите.

Едит:
Сега го погледнах на картата - само 2км. са от общината до панорамата, за сметка на това от гарата до общината с тролея са 1.5км :)

Ivo:
Хмм, виж за автобус да ти кажа не съм се замислял, нямах идея че има. Единствените автобуси, които съм виждал там са били Икарус 260, както и съчленен О 305 Г, обаче съчленените май са само за междуградските линии от Плевен до близките градчета или за служебни превози на заводите в областта. Даже не знаех, че до панорамата има път, по който може да мине автобус, но явно отнякъде може. Все пак ако си тръгнал на разходка, другият вмаршрут с тролея и ходенето пеш е много интересен. То иначе що за разходка-от влака в автобуса, в панорамата и обратно.

bobi124:

--- Quote from: Borkata on 15.12.2011, 13:01:03 ---Всъщност има директен автобус от гарата до панорамата - линия 1. Само че не се хваща от гарата а от сп. Битова техника, това е спирката на троилеите 3 и 7 посока Моста и не спира точно на панорамата, а на 150м. от нея.

Иначе твоя маршрут е приятен, но е свързан с поне 3км. ходене и изкачване на доста големи баири със стълби.

Въпроса не е да го знаем аз и ти, а да го има някъде публикувано така както има разписанието на тролейбусите.

Едит:
Сега го погледнах на картата - само 2км. са от общината до панорамата, за сметка на това от гарата до общината с тролея са 1.5км :)

--- End quote ---

Вече спира на друго място единицата, срещу градинката пред гарата.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version