Author Topic: Доставка на 50 нови съчленени нископодови тролейбусa  (Read 99032 times)

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
Позволих си да отворя темата във връзка с този, и по-горните от него постове:

Някой да знае нещо за 80 съчленените тролеи, за които бръщолевеха в късните новини на Нова ТВ на 11.08? Щели да ги доставят до края на 2011.
Вярно наистина че говорят за съчленени тролейбуси след тези 30. Само че не 80 а говорят по-скоро за 50 съчленени тролея, 80 нови тролея ще станат всички нови тролейбуси заедно с тези сегашни соло Škoda 26Tr. Според мен сто на сто ще бъдат Škoda 27Tr, тоезд като тези ама съчленени, не виждам друго какво може да бъде, ако случайно не съм отгатнал правилно винаги някой от вас е добре дошъл да ме коригира. Ето какво говорят за съчленените тролейбуси.
С парите ще бъдат купени още 50 съчленени тролейбуса. Така почти 100% от тях ще бъдат сменени.
Вече се разработва проект по ОП "Регионално развитие" за модернизиране на транспорта, с който ще се закупят още 50 нови тролейбуса до 2012 г., както и 50 обновени трамвая.

Очакваме ли скоро красивите форми на Škoda 27Tr да се понесат по родните улици? Нека всеки, научил подробности относно тази новина, да ги споделя в тази тема, заедно с останалите си мнения и коментари :)
« Last Edit: 10.02.2011, 22:54:42 by difian »

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Много ще е хубаво наистина да се сдобиеме и с 27Tr! Само че освен по Нова ТВ май тази информация не е излизала никъде другаде!

Разсъждавайки върху една възможна доставка на нови тролеи трябва да споменем и следните факти:
  1. Aко ще се доставят нови тролеи, тo ще се обявява нов търг и победителят от него не се знае. Така че дали евентуалните нови тролеи ще са Шкода Тр27 знае само Господ!
  2. След като един единичен струва около 450 000 евро, то двойният ще е около 550 000. Някак си не ми се вярва след доставка на 30 единични да се прави търга за 50 (почти два пъти повече като) съчленени. Особено в условията на криза. Ако ще правят то ще е за половината да речем.
  3. Доколкото се разбра софийските Соларис-шкоди май ще са последните произведени, защото от Шкода са отказали повече да работят със Соларис. Като мотив за това беше посочено че те предпочитат каросериите и шаситата на СОР. Дали това е така нека maniak да потвърди.

Освен това ако питате мен има и още един чисто психологически мотив - вече са дошли нови тролеи. Има еуфория. От политическа гледна точка повече дивиденти за ГЕРБ би имало ако новите съчленени тролеи дойдат след преминаването на това първоначално въодушевление - поне 2-3 години! Aко има наистина останали пари за тролейбусния транспорт, то по-добре да ги инвестират в КМ!

Ако ще чакаме в следващите години електровозила, то по вероятното е те да са трамваи!
« Last Edit: 17.08.2010, 22:08:04 by LG_ »
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
Зле ми стана като им видях дизайна на превозните средства, произвеждани от SOR в момента - http://www.sor.cz/site/trolleybus-sor-tn-12
Жалко, че Шкода са се отказали от Соларис. Но в крайна сметка има и Trollino 18, който ще е с друго електрооборудване, но със същия дизайн :)

Offline Svetoslav

• Наистина съм луд
    • View Profile
Зле ми стана като им видях дизайна на превозните средства, произвеждани от SOR в момента - http://www.sor.cz/site/trolleybus-sor-tn-12
Това е безкрайно грозно на външен вид. Като го гледам имам чувствтото, че се е проектирало и прозивеждало края на 70те, началото на 80те. Дано не стъпват в България тролеи с подобен дизайн.

Offline сТУдент

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.hmsu.org
Брррррррррр.... ужас
ЗА ПО ДОБЪР ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ

Online stankos

• Наистина съм луд
    • View Profile
Как го коментирате все едно всеки момент ще почнат да пристигат !  :D
По горе е коментирано , че даже да има такава идея то процедурата е толкова дълга и тромава и ще отнеме минимум година , а може и повече !
Начели сме се на обявени и впоследствие прекратени процедури поради липса на пари !
Така , че стига сънища "а ла арх. Диков " !

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
Жалко, че Шкода са се отказали от Соларис. Но в крайна сметка има и Trollino 18, който ще е с друго електрооборудване, но със същия дизайн :)
То не е казано, че точно от този модел ще взимат шасита
Това шаси примерно не е зле :)  SOR NB 18 City

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
Айде да ви представим и новата Шкода 30ТР.

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
Аз не разбирам, тия от Шкода не осъзнават ли колко по-лош е този дизайн...Как е възможно такава мърлящина.

Offline DidoGO

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Аз не разбирам, тия от Шкода не осъзнават ли колко по-лош е този дизайн...Как е възможно такава мърлящина.
Вероятно разбират, но хората които гледат на тролеите като на произведение на изкуството не са болшинството все пак  ;)

Offline Blago84

• Маниак
    • View Profile
Ами затова - другия път направо Соларис Тролино и толкова :)
« Last Edit: 19.08.2010, 13:46:31 by Blago84 »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
На този съчлененият нископодов какво не му харесвате? На мен ми изглежда добре. Предполагам можем да си го поръчаме без отваряеми стъкла и с климатици, с тапицирани седалик, ел.табла в салона и ще бъде екстра. А все пак важено е качеството на превозното средство, комфорта който предлага, и др, а не толкова дизайнът нали?
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
Напротив Иво, дизайнът има огромно значение за общото възприемане на возилото!
А 30Tr прилича на Ikarus 435.. и въобще приликата с Икарус е голяма, поне за мен, и то не защото е съчленен :P
Соларисите имат доста по-хармоничен и изпипан дизайн, изглеждат по-футуристично от тези, което в днешно време не е за пренебрегване.

« Last Edit: 19.08.2010, 01:06:05 by kernel32 »

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Както и да е от гледна точка дизайн на каросерията, шасито и електрообурудването ще са си пак на Škoda, така че сигурно на 30Tr ще бъде като на 27Tr, или ако не ще бъде поне с малко подобрения, само дето каросерията ще е на Sor вместо на Solaris. Така че никак не ми се вярва возията да бъде влошена. А пък и купето, поне има големи стъкла и който се качва ще има видимост към околността, и ниския под си го има. Дали ще е Škoda 27Tr Solaris или Škoda 30Tr Sor, ако ги има екстрите, които ги има в сегашните 26Tr, тези които се возят ще са си добре и ще си е все тая, не виждам какво толкова много можеме да искаме. Много от пътниците гледат като се качат да се возят добре и да им е комфортно, и повечето пътници, които не са фенове, много не гледат на какво прилича каросерията. А и плюс това пак ще си е от утвърдената марка Škoda. Относно дизайна на 30Tr, поне ми изглежда по-добре от този например, който е същински кошмар. Ама вярно че Solarusкия силует на купето, като на 26Tr, 27Tr и 28Tr повече ми харесва отколкото този на 30Tr, трябва да призная, много е красив Solarisкия.

Offline T1000

• Наистина съм луд
  • Ferrari S.p.A.
    • View Profile
    • www.diecast-utopia.com
На мен ми приличат на икарцедеси, даже същите ми допадат повече от Сор.
I'll be back®

Online stankos

• Наистина съм луд
    • View Profile
 :bb:
Вижте заглавието на темата в която пишете ! Или сменете заглавието ,или сменете темата !
Какво общо има новите дизайни използвани от Шкода с доставката на тролейбуси за София !
Един вестник пусна мухата , а вие решихте даже да са Шкода !
 :angry:

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
Добре, отсега нятатък ще обсъждаме всички други марки, но не и Шкода ;) Виж какво се случваше в първите страници на аналогичната тема за доставка на 30 нови нископодови тролейбуси и стига си мрънкал, ще видим след две години какво ще докарат, а дотогава смятам, че спокойно може да обсъждаме дизайна, предимствата и недостатъците на това, което се предлага на пазара.

Online stankos

• Наистина съм луд
    • View Profile
Нямам нищо против да си отворим тема " Нов дизайн на тролейбуси Шкода ! " или " Последни тенденции в дизайна на производителите на тролейбуси ! " и там да си ги обсъждаме тези неща , и на мен всяка нова информация ми е любопитна !
А тази тема съживим когато се пусне официално конкурс или търг за доставка на нови тролейбуси за нуждите на градския транспорт в София !
Предполагам нямате нищо против !
 ;)

Offline etnies

• Moderator
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Аз пък искам Неоплани  :P

А и слек като парите ги дава ЕС не виждам защо да не са 50 или 100 броя.

Offline Danchoti

• Запален по ГТ
    • View Profile
А и слек като парите ги дава ЕС не виждам защо да не са 50 или 100 броя.
ПАРИТЕ ГИ ДАВАШ ТИ КОЛЕГА ;)