Author Topic: Предстоящо издаване на книгата: Вагоните на БДЖ "Пътнически вагони" - 1887-2015  (Read 13312 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
За съжаление, тия педали от БНТ нищо не казаха за книгата, само показаха награждаването на тяхната журналистка :/

"Тия педали" излъчиха обстоен репортаж за книгата днес в централната емисия.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Днес и аз се видях с Гроздан и си получих книгата.

Впечатлен съм, луксозно издание, има много информация, чертежи, снимки, изданието си е направо уникално. Поздрави за Гроздан и за Стефан Стоичков, браво за ентусиазма.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
За съжаление, тия педали от БНТ нищо не казаха за книгата, само показаха награждаването на тяхната журналистка :/

"Тия педали" излъчиха обстоен репортаж за книгата днес в централната емисия.
Супер, макар и с малко закъснение :) В такъв случай си вземам думите назад, и се извинявам, че бях толкова рязък, но се подразних снощи, като дадоха репортаж за награждаването на Весела Смилец и нито дума за книгата, която държеше в ръка. В гугъл също се виждаше, че е имало такъв репортаж, но беше изтрит и качен едва днес.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Най-сетне и аз успях да разгледам книгата. Наистина е уникална! Нещо повече, знаете, че имам цяла транспортна библиотека и мога най-отговорно да кажа, че подобно нещо няма в цяла Европа! Всичко, купувано от Германия, Австрия, Франция, САЩ, Чехия, Унгария, Русия и т.н. в продължение на близо 20 години направо бледнее. Дългото чакане наистина си заслужаваше. Има информация дори за вагоните, които са били предвидени за доставяне по стандартизационната програма на БДЖ от края на 30-те, но в крайна сметка не са доставени. Единствената ми забележка е, че можеше да има някоя и друга цветна снимка. Но във втория том, както обеща Гроздан днес докато си говорехме, със сигурност ще има много такива. Той ще излезе най-вероятно напролет.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Понеже на скоро успешно прочетох прекрасната първа част, искам да попитам, дали има някакво развитие по 2 част на книгата? :) И ако има как върви напредъка по нея?  :)

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Засега се очаква да излезе до Нова година, в най-лошия случай в началото на 2016-та.....И на мен ми се иска по-бърже, не е приятно от началото до края на проекта да минат почти пет години, но по обективни причини, няма как да стане по-скоро.....Техническа литература се пише изключително трудно, издаването е още по трудно.....

Много хубаво, че си успял да я прочетеш цялата, на мен, поради липса на време, за съжаление още не ми се отдава.....
« Last Edit: 17.05.2015, 11:40:32 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.