Author Topic: Въпроси и помощ  (Read 11978 times)

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Въпроси и помощ
« Reply #20 on: 13.09.2014, 16:48:29 »
Незнам кой те е излъгал,но нито Ниса нито Жук возят хора до горе.Попитай на автогарата в Добринище...

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 18.12.2014, 22:07:42 »
Имам следните питания към по-запознатите: На колко време има конкурси за избор на превозвачи по междуградските линии? Кой има правото да ги избира и къде може да се види пълен списък на актуалните линии и превозвачи? Питам защото случайно забелязах смяна на превозвача по линията Русе-Варна и Варна-Русе с часове съответно 6 и 16.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #22 on: 19.12.2014, 12:06:24 »
Не съм докрай запознат, но има републикански, областни и общински транспортни схеми. Концесиите на линиите в София, примерно, са по общинската транспортна схема и срокът им е 10 години.... Таа, според мен е различно, въпрос на договорки и квоти между общини, области и на държавно ниво е, колко оператора, по какъв маршрут и разписание, и за какъв срок да има... ;)

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 19.12.2014, 20:43:41 »
Не съм докрай запознат, но има републикански, областни и общински транспортни схеми. Концесиите на линиите в София, примерно, са по общинската транспортна схема и срокът им е 10 години.... Таа, според мен е различно, въпрос на договорки и квоти между общини, области и на държавно ниво е, колко оператора, по какъв маршрут и разписание, и за какъв срок да има... ;)
С няколко думи казано не се знае кой кога прави конкурси и при какви условия. Странно ми е защо никъде няма обява за смяна, че е избран нов превозвач или че ще има избор на нов. Няма ли регулация в тази насока?

Offline DidoGO

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 19.12.2014, 21:12:38 »

С няколко думи казано не се знае кой кога прави конкурси и при какви условия. Странно ми е защо никъде няма обява за смяна, че е избран нов превозвач или че ще има избор на нов. Няма ли регулация в тази насока?

Ако се интересуваш, се знае, разбира се. Няма световен заговор. Конкурсите се обявявят официално.

Offline vikiconectoto

• Запален по ГТ
  • RIP 9070 :(
    • View Profile
« Reply #25 on: 13.09.2016, 19:18:17 »
Някой да си има на идея кой ползва този гараж и движат ли се Китайчетата?  :neznam:

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #26 on: 13.09.2016, 19:29:46 »
Метро го ползват и това е така наречената "морга".

Offline poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 06.03.2017, 21:38:35 »
Преди три години имаше бракуван рейс на Бодивали