Author Topic: От кой оператор гледате телевизия?  (Read 10338 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
След като се направиха какво ли не теми, да взема и аз да направя една, искам да ви попитам от кой оператор гледате телевизия. Споделете дали сте доволни, или ако не - защо.
« Last Edit: 07.07.2011, 15:39:51 by Repcho »

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
Аз съм на " Софийска Кабелна Компания" в пакет телевизия и интернет  (33 лв. на месец).
Отностно обслужването- има още какво да се жалае. Не рядко ми прекъсват и двете.
« Last Edit: 13.04.2011, 18:15:50 by dimi »
Чавдар 141 е най-голямото недуразумение по софийските улици.  Трябва да се бракуват час по-скоро всички представители на този модел.

Offline я л т а

• Защо пиша толкова много?
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
NET - 1 , 10 месеца без забележки - 25 лв./мес.
ДА СЕ ЯДОСВАШ, ТОВА ЗНАЧИ ДА НАКАЗВАШ СЕБЕ СИ, ЗА ГРЕШКИТЕ НА ДРУГИТЕ !
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Сега аз да направя най-хубавата реклама на Близу. Абонат съм на Центрумгруп от 1994 г. Преди няколко години Евроком изкупиха мрежите им около нас и станах абонат на Евроком. После те закупиха още фирмички като Софийска кабелна компания, обединиха се с Кейбълтел и какво ли още не и станаха Близу. Прокарах и цифрова телевзия и сметката ми стана 25 лв. за кабелна + цифрова. Обаче се оказа, че тоя Евроспорт 2, който ми се пуска не е оригиналният и вместо тенис и бундеслига се дава плажен футбол и синхронно плуване. Но след месец нямах този проблем, защото Европорт 2 бе запокитен в по-скъпия им пакет и вече не можех да го гледам. И така за 25 лв. вижте какво получавам.
Онзи ден бях много приятно изненадан, че останах без картина. А то какво? Отрязали им кабелите. Нямам думи. Все си мислех, че на тия кабелите са им под земята, но уви - НЕ! И от понеделник от 17:10 часа нямам телевзия. Скоро ще стане 48 часа. Обадих се 7 пъти досега и все ме убеждават, че ще изпратят от техническия отдел и ще ми я възстановят. Трябваше вчера сутринта, после стана вчера между 12 и 13 часа, после стана между 16 и 17 часа. В 18 часа още нямах и служителката ми се сопна, че имало още 2 часа докрая на работния им ден и да не съм бързал. Е още нямам.

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
А честито  :D . И на мен ми се случвало да прекъсне кабелната в събота,  по средата на мача, и да ми я оправят в понеделник, защото в събота и неделя имало само един дежурен техник на смяна.
« Last Edit: 13.04.2011, 13:07:44 by dimi »
Чавдар 141 е най-голямото недуразумение по софийските улици.  Трябва да се бракуват час по-скоро всички представители на този модел.

Offline The Freshmaker

• Наистина съм луд
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
И интернета, и телевизията са ми от NET1, вече повече от година и половина не съм имал никакви сериозни ядове - кабелната е спирала една-единствена нощ за някаква профилактика (за която бяха предупредили), а интернетът е спирал за не повече от 2 часа общо 3 пъти ако не се лъжа за целия период. Поне засега съм страшно доволен, пакетната цена е 30 лева на месец, като съм със собствен wireless рутер, а за телевизията нямам ограничения за броя на приемниците. Доколкото знам във сички райони са изцяло с оптика, като поне за моя квартал (Гео Милев) със сигурност мога да потвърдя, че са с оптични кабели.
« Last Edit: 13.04.2011, 13:12:19 by The Freshmaker »

Offline xxxtoshev

• Запален по ГТ
    • View Profile
От началото на 90те съм абонат само на една кабелна мрежа. След многократното и преформатиране стана Близу и от този момент започнаха проблеми аналогични с тези на Емо. Няколко пъти сигнала изчезваше за по 2-3 дни. Сметката ми за мобилен телефон за м.февруари е 16лв. само от разговори с техния номер. Най-голямата грешка,която направих ,е че спрях интернета си от Мегалан и подписах договор за една година с Близу.

Offline Blago84

• Маниак
    • View Profile
Преди няколко години Евроком изкупиха мрежите им около нас и станах абонат на Евроком. После те закупиха още фирмички като Софийска кабелна компания
Интересно ми е как са "изкупили" Софийска Кабелна Компания, като работех там до преди 2 месеца и малко...

Абонат съм на Софийска Кабелна Компания - като служител ми се полагаше служебен, сега си го плащам. 25 лв на месец ТВ и НЕТ

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Интересно ми е как са "изкупили" Софийска Кабелна Компания, като работех там до преди 2 месеца и малко...

Това и на мен не ми е ясно. Не съм сигурен за Софийска кабелна компания, но с Центрум Груп стана следното. В един момент се оказа, че аз от техен абонат съм абонат на Евроком, Центрумгруп продължават да съществуват като фирма, обаче нямат мрежа около нас, защото съществуващата мрежа е вече собственост на Евроком. И така в един момчент се оказа, че всички кабели са собственост ан Евроком и в квартала ми вече няма Центрум груп, София кабел, Кейбъл Тел, които уж са се обединили с Близу.

Offline Blago84

• Маниак
    • View Profile
Преди време, бях абонат на ЕСТ НЕТ и като си плащах в техния офис, забелязах че на касовите бележки пише "Евроком". И то преди още сливането им да беше разрешено и станало факт на документи.

Но за СКК гарантирам че гледат на Близу като на конкуренция. Или поне беше така допреди два месеца.

Оценка за телевизията предпочитам да не давам - първо, нямам база за сравнение, и второ най-малкото не е коректно, като бивш работник.

За интернета мога да дам оценка, тъй като не съм работил по него и винаги съм бил само потребител - За Младост 2 - стабилен, без прекъсвания и забележки, ако не броим една авария от Декември 2009, която им отне доста дълго време да отстранят напълно - около месец след това нета беше или бавен или липсващ, но преди и след този период е безупречен. Не мисля че ще го сменям скоро.

Online pepi1997

• 9060
    • View Profile
    • Email
Първо бяхме на София Кабел, после стана Ест Нет, Cabletel и накрая Blizoo.

Като цяло хич не съм доволен. Телевизията им е горе-долу добре, но другите услуги са ужасни. Интернетът им е изключително бавен, особено, ако се включи и моя компютър с рутер. А за прекъсванията нямам дум.  Затова си плащаме отделно и Spectum Net, на които сме откакто имаме компютър. В последната година и половина (може би и повече) не съм имал абсолютно никакви прекъсвания.
На другия компютър си е Blizoo.

9060

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Телевизията е на НЕТ1, но гледам общо 5-6 канала и въпреки това досега за 1 година имам спомен да е спирала само веднъж и то за 15-20 минути някъде.
Интернетът от същото време е на Виваком, в началото беше много зле, после услугата се подобри значително, но пък от 2-3 дена нещо стана по-бавен, но поне ги няма честите прекъсвания като в началото.

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Цифровата на RN-Бургас. Качествен пакет както от български, така и от чуждестранни канали. Перфектна поддръжка на мрежата. Много съм доволен от това, че на всички научнопопулярни канали звукът може да се смени на оригиналния говор, който е много по-качествен, а също и субтитрите могат да се изключват. Излъчват местната телевизия Канал 0, единствената независима бургаска медия, от която може да се научи прозрачно за това какво става в града.

Преди бях на СКАТ - също добър пакет (почти същия като на RN), но цифровата е кодирана и няма опция за сменяне на език на повечето канали.
« Last Edit: 13.04.2011, 16:35:53 by peyodp »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Горе-долу съм следил развитието на кбаелните мрежи през годините

През първият етап - 1991-1996 кабелната телевизия представляваше  някой да сложи антена и няколко приемника на покрива на блока и да почне да пуска кабели в болка и в съседство. Имаше 30-40 "мрежи". По-интересното стана, когато започнаха да си навлизат в територията едни на други - това съвпадна с борческия период - режеха се кабели, унищожаваха се техника, пращаха се биячи и прочие и лека-полека пазрът започна да се укропнява.
Някъде '96-'97 започнаха да се изразяват няколко фирми:
София Кабел успя да хване западната част на София - Надежда, Люлин, Овча Купел, както и Младост

Евроком - източната (те от там и тръгват) - Гео Милев, Слатина, Редута, част от МЛадост, Изток и.т.н

Центрум Груп  и Евротур предимно в иедалния и широк център + тук там по кварталите

Останаха няколко "независими мрежи"

Люлин Сат (в Люлин) която държеше Люлин един ден след като почина собственикът и съпругата му проадде фирмата на кюстендилската Софийска кабелна компания. Агарта (Младост 1), също я купиха СКК , в дружба и сухата река имаше някакви играчи.

След 2001-2 София Кабел започна да губи позиции поради факта, че имаше много собственици и всеки дърпаше чергата към себе си. Имало е случаи някой от съсобствениците да причаква на края на деня и да прибира оборота от касата. Пари за реинвестиция не оставаха, качеството и абонатите - намаляваха. В последствие част от кварталите бяха продадени "на парче" на другите играчи

Междувременно Евроком успя да пусне оптичен кабел по тунелите на метрото и да започне експанзия към Люлин. Към '99 Евроком чрез дъщерната си КабелБГ стартираха доставката на интернет по кабелната тв мрежа. Цената на кабелният модем беше от сорта на 300 долара, интернетът беше предплатени мегабайти, въпреки че скоростта беше 5-10 пъти по висока от масовият за тогава дайл-ъп през БТК
През 2001 и Евротур започва предлагане на Интернет но по друга схема - дава трасето на външна фирма(Евроинтегра), за да предоставят Интернет услуга по нея. В последствие се включват НетИсСат, Оналйн БГ, Интернет България и други. И така до есента на 2005, когато Евротур не продължават договора на нито един доставчик и си прибират абонатите за тях.
Междувременно и Евроком и Евротур започнаха да подменят въздушните медни кабели с подземни оптични - основно заради Интернет достъпа, което доста подобрява качеството на услугата. От другите оператори май само Центрум Груп се опита да предлага Интернет на клиените си.
Около 2003-4 Евроком стартираха цифрова телевизия, по късно последвани от Евротур. От тук нататък ясно се изразиха двата основни играча на кабелна телевизия  София, които се разширяваха  активно и към перфиерията. Ако не се лъжа през 2004 БТК започна да таксува набирането на телефоните за Интернет на минута (което допреди това беше 1 импулс на свързане) и даде бум на Интернета по кабелната телевизия, а оттам и предимство на Евротур и Евроком. По същото време започнаха да се появяват ЛАН мрежите - при тях ситуацията с развитието беше подобна - първо за съседите във входа, после за съседните блокове, мина се през рязане на кабели и окрупняване на 3 големи вълни - просто играчите бяха други.
Междувремнно Евротур си смени името на ЕстНет, появи се двойна и тройна услуга (телевизия, интернет, телефон)
Двете фирми постепенно изкупиха малките играчи.
През 2005 ЕстНет изкупува София кабел и новата фирма се казва Евроком София Кабел - за което имаше (поредно) дело между ЕстНет и Евроком.
През 2007 Евроком изкупи Центрум Груп, А Кейбълтел (появили се през 2005) - Естнет.
Всичко свършва там откъдето е започнало - през 2009 шведската EQT V, собственик на Кейбълтел изкупи Евроком. (В началото и двете фирми са били заедно, като ЕвротурСат са се занимавали с оборудване за сателитна телевизия)
През 2010 се появяви марката Близу.

На практика Близу стана почти монополист при кабелните мрежи - СКК (Люлин, Овча Купел, Срелбище, Младост 1, Надежда), Импас (Дружба и още една в Хаджи димитър/Суха река останаха на този клон, ако не пропускам някого.
Но не и монополист при разпространението на телевизиите - ИТВ Партнер (фалирала два пъти - Тотал ТВ, сега Сателайт БГ) и особено Булсатком им подяждат серозно клиентите. Виваком също се включи на този пазар.
Нет1 стратираха по обратният път - предлагат цифрова телевизия през Интернет. Мтел пък пусна Куарто - но то реално не може да е конкурент.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз съм абонат на Мегалан - ползвам интернет от май 2006 г. и цифрова от октомври 2010г. За мен това е най-качествената услуга в София, хората работят професионално и винаги има кой да ти обърне внимание на проблема, независимо дали е във форума им или по телефона, денонощно има оператори. За тези 5 години интернетът ми е прекъсвал не повече от 5 пъти, към телевизията имах леки забележки, но ги оправиха.

Допреди една година бях служител на Евроком Кабел - днешните Blizoo. Мога да ви разясня доста неща около пазара на телевизия и интернет.
Първо, в последните 6-7 години има процес на окрупняване на кабелните оператори, по-големите изкупуват по-малките и т.н. Евроком изкупи голяма част от Центрум груп в периода 2006-2008г., но една част от ЦГ си съществува, че даже се развива. Причината е, че Центрум груп бяха около 10 различни фирми, опериращи в различни квартали. От тях оцеляха 2-3  - едните са Симар (инициалите на техния шеф) и са в района на Редута, Гео Милев, Хаджи Димитър, Суха река, а другите се казват Центрум груп и са в Лозенец, Хладилника, Иван Вазов, Център.
Евротур Сат пък през 2004г. купиха София Кабел (да не се бърка със СКК!). Куриозното е, че ги запазиха като отделна фирма, носеща името "Евроком София Кабел", нямаща нищо общо с истинския Евроком. После през 2007г. Кейбълтел, който дотогава оперираше в района на Красна поляна, купи Евротур.
Отделно Софийска Кабелна Компания (неправилно наричана от хората София Кабел) май също се състои от 2 фирми - едната оперира в Овча Купел, Хаджи Димитър и Суха река, а другата е в Младост, Дървеница, Надежда, Обеля, Люлин.
Колкото до мрежите: там монополът държи Виваком заради шахтите, които незаконно им бяха дадени като бонус при продажбата на БТК, и всички останали са принудени да се съобразяват с тях. Шахтите са и причината дълги години Евроком да не може да окабели Стрелбище, Гоце Делчев и Бели брези. Качеството на сигнала също зависи от това как са направени мрежите. Примерно на Евроком най-зле беше мрежата във витошките квартали, Центъра, Лозенец, Редута, Гео Милев и Надежда, понеже в голямата си част е външна. А и с тия коаксиални кабели не си е работа - стават жертва на пирати, има опасност от токови удари, трябва да се слагат усилватели и има малък капацитет. Сега Близу колкото и да се пънат, е абсурд да ги докарат тия 50 мегабита, които рекламират, да не говорим, че ъплоудът е 13! пъти по-нисък от даунлоуда. Това е и една от причините да ползвам Мегалан за нет, дори и когато имах възможност да ползвам безплатно такъв от евроком. Истината е да се направят изцяло оптични мрежи, при тях външните влияния са сведени до минимум. Надявам се, че Мтел, след като купиха Мегалан и Спектър Нет, ще развиват именно пасивните оптични мрежи.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

Offline Стаменов

• Маниак
  • <Ikarus 280> 3412... 1986-2009
    • View Profile
    • http://www.2tpower.com/forum/index.php
Интернета - към Спиди нет. Като цяло съм доволен.
Кабелната съм на Симар още от времето когато бяха част от Центрум Груп - и от тях съм доволен - от 2004 почти не е имало прекъсвания, въпреки че в квартала - Гео Милев, почти цялата им мрежа е надземна - по стълбовете и фасадите.
Навремето като бях в Младост бях към Евротур и имаше прекъсвания почти всеки ден, ама става дума за периода 1996-2002/3.

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
От антената :D Не обичам кабеларките. Интернетът иначе ми е на БТК, през стационарния телефон. Не е толкова бърз, но от 5 години нито веднъж не е спирал. Доволен съм.
« Last Edit: 14.04.2011, 21:38:00 by Sofia »

Online Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Нет1 стратираха по обратният път - предлагат цифрова телевизия през Интернет.
Нет едно не предлагат цифрова телевизия по интернет. При тях си вървят коаксиален кабел за телевизията-цифрова и аналогова и UTP за нета. Аз съм на тях и съм много доволен.Преди това бях на Кейбълтел>Естнет>софия кабел, и качеството им е слабо,а цените обратнопропорционално на него-високи.
Mного от ланките предлагат IPTV.

Offline monte carlo

• Маниак
    • View Profile
Мегалан - интернет и цифрова телевизия. В качеството, обслужването и вниманието към клиентите просто нямат конкуренция.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Нет1 стратираха по обратният път - предлагат цифрова телевизия през Интернет.
Нет едно не предлагат цифрова телевизия по интернет. При тях си вървят коаксиален кабел за телевизията-цифрова и аналогова и UTP за нета. Аз съм на тях и съм много доволен.Преди това бях на Кейбълтел>Естнет>софия кабел, и качеството им е слабо,а цените обратнопропорционално на него-високи.
Mного от ланките предлагат IPTV.

Вървят два кабела от апартамента до мазето където има оборудване. От мазето натам е по оптика през ИП среда