Author Topic: Разписания  (Read 402443 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Разписания
« Reply #4480 on: 12.07.2018, 10:54:44 »
Дори по летни разписания в пик излизат на линия 75 тролейбуса по сегашните линии, нужен е и оперативен резерв. За евентуално удължаване на ТБ5 до Младост 2 е достатъчна една допълнителна кола за запазване на интервала и тя може да бъде осигурена, но за линия до Манастирски Ливади колите на ТБ8 са крайно недостатъчни и ще трябват допълнителни тролейбуси. :rolleyes:

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4481 on: 12.07.2018, 20:50:25 »
Ти остави ТБ8, погледни интервалите на линии 4, 6 и 7. Нека първо СО приведе наличния тролейбусен транспорт в ред и тогава да го разширява. Няма смисъл от откриване на нови линии за сметка на разреждане на съществуващите. Дори да приемем, че ТБ1 се разтовари след пускането на МД3, то едва ли ще е добра идея да се съкратят повече от 1-2 коли. За мен идеята на метрото е да накара хората с коли да слязат от тях и да освободят място за пешеходци и велосипедисти, а не хората от наземния транспорт да се тикат в метрото, за задръстванията да се увеличават.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4482 on: 12.07.2018, 21:29:04 »
Тия просто, с извинение, се ебават с хората. Хубаво, нощен транспорт, ама е пълно безобразие след седем и половина вечерта всичко да е рядко щастие плюс последни курсове в 10.30. И после защо всичко е по колите. Още малко и посред нощ ще вземат да стават задръствания. Или някой е решил, че и таксиджиите трябва да живеят. За сравнение, в един нищо и никакъв Ниш, последните курсове са достатъчно късно, след 11.30 - 12, а петък и събота, по основните линии има допълнителни курсове в един и два през нощта, специално за хората, прибиращи се от кръчми, дискотеки и т.н. Също за по-големите села с млади хора последните курсове пак са достатъчно късно и не е проблем да се прибереш от дискотека. Иначе по-добре ли е да хукнат пили с колите и да правят бели?
« Last Edit: 12.07.2018, 21:36:17 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4483 on: 13.07.2018, 15:57:44 »
Лично аз не смятам нощните коли, че са необосновано нарядко. Вече на всеки, който му трябва може да се осведоми за разписанието и да си направи разчет кога да отиде на спирките. От Илиянци към Центъра в 21 часа съм имал случай, в който не се е качвал никой до Агресия. А обичайно има по 3-4 човека. Аналогично е по почти всички линии. Примемам интервал от 30 мин след 21 часа за напълно нормален за почти всички линии, с изключение на 94, 280, тм 5 и 7 и още няколко.
А за колите - и безплатен транспорт на 10 мин да се направи, пак Ганя ще си се вози в колата нощно време, нали е шофьор.
мур

Offline tramvaje_22

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #4484 on: 13.07.2018, 17:55:29 »
Да може човек да си види кога идва, само че проблемът вечер е прекачването и пакетното придвижване. Например хората слизат от метрото, а довозващия автобус тъкмо е минал и е на 35мин. Никой не го чака и следователно е празен. :fan: Трудно се напасват 2 линии на 40мин, обикновено се изпускат за малко.
Интервали 20мин. след 20ч. и 15мин. за по-натоварените линии са достатъчни.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #4485 on: 13.07.2018, 18:36:56 »
Напълно съгласен съм с горното мнение!  Само да добавя, че още по-трудно се синхронизират линии на различни интервали, особено на такива, които не са кратни един на друг. А в София след 20 часа линиите на еднакви интервали са по-скоро случайно съвпадение  :/