Author Topic: Новини и общи дискусии  (Read 390558 times)

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #5160 on: 23.01.2018, 11:45:33 »
Аз снощи минах по ремонтирания участък- поне в момента автобусите могат да си минават безпроблемно. Няма да си пречат кой знае колко с работещите по обектите. И без това по-честите интервали на автобусите не са в момент, в който работниците копат.
Освен новините- в София връзват ламинирани бележки по спирките с маршрутните промени...

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5161 on: 24.01.2018, 12:07:02 »
Обиколка на 20 по маршрута на 9 и 109 е безмислена - има достатъчно близки до Академията спирки на около 200 метра и в двете посоки, както и труден ляв завой. По-скоро може би има смисъл 20 да минава по Шипка към гарата, но минаването на съчленени автобуси ще е доста трудно. :rolleyes:

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5162 on: 24.01.2018, 12:15:39 »
Спирки около центъра колкото искаш.Но забелязъл ли си, че колите не са никак малко вече.Една от причините е, че във Варна не може да се разчита на транспорт.Вчера от Владиславово ми се качват хора на 118А(от Тополи идвах), защото от 1 час нямало 20.
Казваш левият завой бил труден.Затова ли вчера имаше немалко бройки солота на 20?То и 13 и 39 са трудни за мнозина, но няма промени, нали?Не са проблемни за водачи с необходимите умения.

Мен не ме касае, защото аз разчитам на краката си, когато пътувам, а не на транспорт.Но колкото по-нередовен става транспортът, толкова повече излишен трафик ще има.

Защо им е тогава на 17А и 39 да минават през Академията?Нека минават пред общината и от Младежки дом надолу...

Транспортът в града би следвало да е удобен, а не своеволен, защото там било трудно или не.Преди около 4 години имаше ПТП около Басейна, обаче 20 минаваха със съчленени автобуси през Шишковата градина(да, точно онова жалко кръгово със 100 коли по него).Не пропускаше 100 спирки, а само една!

При нормални условия транспортът в града е пълен ташак, а в това жалко подобие на град от раз всичко почна да се строи - от сгради, до пътища, ВиК и кво ли не, всичко наведнъж и ежедневието в града става като гражданска война.

На Почивка има строежи, на 7, на 13, на 20, в Аспарухово.Целият град е в някакви хаос и анархия, просто защото с години се спеше и някои хора решиха като клапан от раз да отприщят ремонти, строежи и кво ли не още...
« Last Edit: 24.01.2018, 12:25:10 by skin »

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5163 on: 24.01.2018, 13:24:43 »
Десния завой от Цар Освободител към Княз Борис и със соло да се прави е отвратителен. На времето, преди да се направи ремонтът на Княз Борис беше удобен такъв завой. Сега дръпнаха много остро ръба на кръстовището. Има отвреме-навреме оптимисти с автобуси правещи опити за десен завой. Просто входът на Княз Борис е направен отвратително.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5164 on: 24.01.2018, 16:47:22 »
Просто иронизирах.А след като спомена за десния завой на Младежки дом, десният пред общината, където 9, 14, 109, 409 минават е по-неприятен, след като преди години от разширението на пътя, направиха пешеходната пътека голяма, а зовоя тесен.

То табели едва се намират, всеки ден търся табели, сякаш злато, а ние се надяваме за рационализация...

Offline DjeimsBond85

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5165 on: 02.02.2018, 17:40:09 »
Едно хубаво решение на Дапа да спрат 109 ... и са я комбинирали със 9 което е добро решение предвид че няма хора зимата!

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5166 on: 02.02.2018, 20:15:58 »
Aз за 109 и 9 отдавна съм го писал решението. 9 да си е с маршрута както сега, до Дирекцията от там за Панорама. 109 има смисъл да се движи само лято и то като бърз автобус с маршрут Мол Варна/Центъра - Ривиера и/или да влиза вътре в Златни пясъци, както едно време 409Б и 209Б. Спирките за спиране на 109 трябва да са Мол Варна/Иван Рилски, Автогара, Катедралата, Музея, Севастопол, Делфинариума, Траката, Марек, Миньор, Слънчев ден, Дирекцията ... всички спирки в кк Златни пясъци.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #5167 on: 03.02.2018, 19:19:50 »
Забелязвам, че в празничното разписание на 409 са обърнали курсовете на двете фирми. ДелтаКар обслужва на кръгъл час, а ДАПа на половинка. Предполагам и в делничното ще има промени. Не беше лошо да известят пътниците за тази промяна, понеже особено в ДелтаКар ще извадят от 10 кладенеца вода, само и само да не признаят карта от конкурентната фирма и да ти вземат левчето (или в по-лошия случай повече). :rolleyes:
« Last Edit: 03.02.2018, 19:23:31 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #5168 on: 03.02.2018, 19:24:46 »
Забелязвам, че в празничното разписание на 409 са обърнали курсовете на двете фирми. ДелтаКар обслужва на кръгъл час, а ДАПа на половинка. Предполагам и в делничното ще има промени. Не беше лошо да известят пътниците за тази промяна, понеже особено в ДелтаКар ще извадят от 10 кладенеца вода, само и само да не признаят карта от конкурентната фирма и да ти вземат левчето (или в по-лошия случай повече). :rolleyes:
8562 пък потегля за 19:30!

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #5169 on: 03.02.2018, 19:45:51 »
Е нали тоя 409 щяха да го вкарат най-сетне в транспортната схема, съответно повече да няма проблеми в зависимост от това кой автобус на коя фирма е? От поне повече от 15 години е тая простотия - този бил на Транстриумф, другия на ДАП-а, третия на Делтакар, Четвъртия на Коско. Едно време цялата беше на Травел с модернизираните Чавдари, но нямаше подобни разправии. Все едно линия 54 в София да е половината на СО, половината на Божурище, божурци да си определят отделна фирма и в нейните автобуси билетите е картите на ЦГМ да не важат......Ако пък село Аксаково се опъва, да им махнат 409, пък те да си пускат междуградски автогарски рейс, който ще е доста по-нарядко и с по-скъпи билети естествено....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Mammoth

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 8 9 6 7
    • View Profile
« Reply #5170 on: 03.02.2018, 19:49:20 »
Аксаково е град, не село. Линия 409 се обслужва в момента от две фирми, Делтакар и Градски Транспорт, проблеми с картите имаше само в началото, за момента всичко е наред.
8965

Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5171 on: 03.02.2018, 20:03:52 »
Е нали тоя 409 щяха да го вкарат най-сетне в транспортната схема, съответно повече да няма проблеми в зависимост от това кой автобус на коя фирма е? От поне повече от 15 години е тая простотия - този бил на Транстриумф, другия на ДАП-а, третия на Делтакар, Четвъртия на Коско. Едно време цялата беше на Травел с модернизираните Чавдари, но нямаше подобни разправии. Все едно линия 54 в София да е половината на СО, половината на Божурище, божурци да си определят отделна фирма и в нейните автобуси билетите е картите на ЦГМ да не важат......Ако пък село Аксаково се опъва, да им махнат 409, пък те да си пускат междуградски автогарски рейс, който ще е доста по-нарядко и с по-скъпи билети естествено....
Вкараха... единственото, което направиха е, че курсовете на Транстриумф(преди това по линията бяха само двете фирми - Транстриумф 8 З Делтакар)вече се изпълняват от ДАП - а при това със соло Солариси, което редовно гарантира хубава блъсканица. Не очаквам в близките години да бъде решен проблема с 409 и  нуждата да има отделна фирма от страна на Аксаково, освен ако в момента, когато изтече договора на Делтакар, на организирания от община Аксаково конкурс не се яви и “Градски транспорт”(не знам дали това е възможно). Иначе, със сегашното обслужване на 409 , ще стане много интересно, когато въведат електронното таксуване - в автобусите на ДАП - а таксуването ще е електронно, а в тези на Делтакар - по сегашния начин( с кондуктор).
« Last Edit: 03.02.2018, 20:09:52 by Magirus deutz »

Offline yoroto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5172 on: 03.02.2018, 22:27:49 »
Хубаво ги разкопаха всички улици и булеварди наведнъж... нов Аспарухов мост, синя зона. Въобще не виждам как ще се случат тези неща.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #5173 on: 12.02.2018, 01:21:42 »
Най-накрая успяха да се преборят с ДАПа билетчето до Черноморец да е левче. От няколко е в сила въпросното решение. Дано да има промени и за Тополи, Казашко и други населени места в периферията на Варна.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5174 on: 12.02.2018, 09:15:41 »
Нека Златни пясъци и районите, които Делтакар обслужват също да са с левче.Настоявам до Девня и Белослав също да е левче.Аа-ма-ха.

1632 е светлокафяв, с реклама на Туикс.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #5175 on: 12.02.2018, 14:14:30 »
Аз не казвам да е левче навсякъде, но цените за селата и Златните наистина са твърде завишени. А до Тополи даже и винетка не се иска. В София навсякъде цената е една.
Или нека оставят цените на билетите каквито са, а да смъкнат картите. Като добавим и безумните разписания по някои линии, картинката се допълва. Затова и преобладаващия контингент в автобусите ще продължи да бъде ученици и пенсионери. :rolleyes:

Варненски автобус направи шокираща маневра
Наистина понякога трябва автобусите да правят шокиращи маневри, за да ги пуснат . :rolleyes: Иначе този Мерцедес не е от редовните линии, а служебен .

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5176 on: 13.02.2018, 07:46:53 »
Все още не виждам новини за маршрутните промени, заради Автогарата...

Offline Tony

• Moderator
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #5177 on: 13.02.2018, 18:12:23 »
Все още не виждам новини за маршрутните промени, заради Автогарата...
Като решат да затворят булеварда би трябвало да има новини. Или вече е затворен?

Моите галерии със снимки - тук и тук

Offline DjeimsBond85

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5178 on: 13.02.2018, 19:06:31 »
Не е затворен ... ама като гледам плана за кръговото ще има доста промени и автобуси и коли да минават по Сливница ....  същото  важи и за Сливнаца като го затворят ...

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
Новини и общи дискусии
« Reply #5179 on: 13.02.2018, 21:00:42 »
Сутринта замалко го затвориха около автогарата. Но тепърва предстоят големите промени. Поне е за хубаво.
« Last Edit: 13.02.2018, 22:37:52 by Mammoth »