Author Topic: Новини и общи дискусии  (Read 404897 times)

Offline Mammoth

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #5280 on: 14.06.2018, 19:58:25 »
9 в момента е до ВСУ.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5281 on: 15.06.2018, 11:01:54 »
Нищо чудно 9 да си остане така до зимата, когато 409 е до ВСУ и просто да ги въртят през сезона.

Цялата тази главоблъсканица се получава, защото в КоВарна общината като цяло не работи в тази насока.Може 100 фирми да са и всичко да е наред.Тука е една обща, а глупостите безкрайни.Стана няколко години, откакто се чака "схемата за линиите".Не е толкова трудоемко и невъзможно като бус лента.
Няма елементарно известяване за автобусите.Нито по спирките има информация за линиите(има една цопната карта, която обхваща от центъра до Варна мол и диодните табели, които са на случаен принцип), нито каквото и да било удобство.
Чакаш на спирката, пък когато дойде.В немалко случаи обаче и не идва.Елементарните изисквания за градски транспорт ги няма.
А много хора се обиждат като казвам, че КоВарна е едно тъпо село.Разликата е, че има повече хора.Всичко наоколо е с такова определение.
Ако ще безплатен да стане транспортът, хората няма да се качат на автобусите(дори да са летящи).
Всеки си иска самостоятелността и индивидуалност(в колко да тръгне, с колко да се движи, каква музика да слуша, топло или студено).

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5282 on: 16.06.2018, 08:45:40 »
Иначе 109  май няма изгледи да се движи вече ... 9 ката след ремонта дали ще я пуснат до република?Иначе е хубаво решение 9 да ходи и до панорама и ривиера да се надяваме да остане така!
Бях питал и по - рано, но какво пречи да се сгъсти графика на 409 и да има отделни курсове до Панорма?
« Last Edit: 16.06.2018, 11:36:07 by Magirus deutz »

Offline Mammoth

• Moderator
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #5283 on: 16.06.2018, 11:28:03 »
Ма да бе, и до Кранево не искате ли да ходи?

Offline Mammoth

• Moderator
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #5284 on: 18.06.2018, 22:47:35 »
Курсът на 13 22:20 ЖПГ/22:40 от Бл.22 не беше изпълнен. :angry: Трябваше да го изпълни 3279 (О345).
« Last Edit: 18.06.2018, 22:49:30 by Mammoth »

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5285 on: 20.06.2018, 00:05:35 »
Ето ако се чудите къде са отишли Ивекотата на ТТ.
https://autoline.bg/-/schleneni-avtobusi/IRISBUS-Citelis--18021211383176946600

Online nokia

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5286 on: 20.06.2018, 10:03:26 »
Хубави автобуси бяха. Язък че дапа няма да ги купи.

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5287 on: 20.06.2018, 11:52:25 »
Изглеждат учудващо запазени, а и са на малко километри.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #5288 on: 20.06.2018, 19:44:58 »
Добре са ги излъскали, а и наистина са запазени. :fan:
За ДАПа са повече от идеални и щяха да решат проблема с липсата на съчленени автобуси.
Те да бяха пуснали обществена поръчка и да бяха взели О405Г от Транса, много от тях са по-запазени от техните О405ГН. Но явно е по-изгодно две години да плащат наеми. :rolleyes:

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5289 on: 21.06.2018, 14:27:06 »
Да си имам аз късмета... от центъра до Аспарухово задръстване...

От около 9 часа днес обръщачът на ЖП Гара е затворен

Хаос на улица Девня
« Last Edit: 23.06.2018, 18:28:58 by skin »

Offline yoroto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5290 on: 26.06.2018, 17:10:54 »
''От общинската фирма коментираха, че това били по-печелившите линии във Варна и се надяваха с тях да спрат загубите в дружеството. Вместо това обаче то продължи да затъва финансово и вече е на минус с близо 10 млн. лева.'' хахаа  :laugh: е т'ва е

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5292 on: 12.07.2018, 16:03:35 »
Нови маршрути на автобуси във Варна заради ремонти! Ще има полъх на промяна с модерните возила

От 17 юли "Градски транспорт" ще въведе промени по три линии във Варна заради ремонти, съобщи за Varna24.bg шефът на общинската фирма инж. Злати Златев.

Той уточни, че №7 няма да минава по бул. "Левски" заради започващия ремонт на старата част от булеварда – от ул. "Брегалница" до спирка "Явор".

Най-вероятно новият маршрут на седмицата ще е от "Почивка" по булевардите "8-ми приморски полк" и "Цар Освободител" до ул. "Акад. Сахаров". След това автобусът ще продължава по обичайното си трасе през Западна промишлена зона.

Промяна ще има и в маршрута на автобусите по линии 12 и 209 заради изграждането на нов водопровод.

Очаква се да бъде затворена част от бул. "Осми приморски полк" – от бул. "Левски" до ул. "Христо Смирненски". Тепърва ще стане ясно, откъде точно ще минават тези два автобуса, допълни Златев.

По повод недоволството на хората, че пътуват в стари и раздрънкани автобуси без климатици, Злати Златев увери, че новите 15 возила са вече пуснати по различни линии във Варна и скоро хората ще усетят промяната.
Източник
« Last Edit: 12.07.2018, 16:05:15 by Magirus deutz »

Offline Mammoth

• Moderator
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #5293 on: 13.07.2018, 17:32:47 »
Маршрутни промени

Уважаеми клиенти,

В изпълнение на дейностите по проект „Интегриран градски транспорт на Варна – втора фаза”, финансиран по Административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № BG16RFOP001-1.002-0003-C01, който се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие е предвидено изпълнението на четири обекта за проектиране и строителство, на три от които стартират ремонтни дейности, както следва:

1. „Реконструкция на улична мрежа бул. „Осми Приморски полк” в участъка от бул. „Васил Левски” до бул. „Христо Смирненски”, включващ основен ремонт на транспортно съоръжение (пътен възел „Виница”), пешеходен подлез и мероприятия за подобряване на достъпната среда”;
От 21.07.2018 г. в този участък, ще бъде затворено за движение западното платно посока Виница- Варна. Движението ще се извършва в източното платно двупосочно.

2. "Реконструкция на улична мрежа по трасето на бул. "Васил Левски" в участъка от "Подвис" до бул."Осми Приморски полк" в т.ч. велоалея, изпълняване на мероприятия за подобряване на достъпната среда и ремонт на автомобилни и пешеходни подлези“;
От 21.07.2018г. в този участък ще бъде затворено за движение южното платно. Движението ще се извършва двупосочно по северното платно.

3. "Реконструкция на улична мрежа по трасето на бул. "Народни будители" в участъка от ул. "Мара Тасева" до ул. "Нарва" и от бул. "Св. Св. Кирил и Методий" до ул. "Мара Тасева" в т.ч. трасето на обръщач на МГТ по бул. "Св. Св. Кирил и Методий"От 17.07.2018 г. се затваря за движение ул. “Народни будители” в участъка от кръговото с ул. “Мара Тасева” до ул. “Св. Св. Кирил и Методий”, както и движението по ул. „Дружба“.От 21.07.2018г. се затваря и движението по южното платно на бул. „Народни будители“ в участъка от сп. “Джанавара” до кръговото с ул. „Мара Тасева“.
В този участък движението на превозните средства ще се извършва двупосочно в северното платно.

Считано от 21.07.2018 г. при въвеждане на ВОД и откриване на строителни площадки за изпълнение на строително-ремонтните работи на обектите, се въвеждат следните маршрутни промени за линиите, обслужвани от „Градски транспорт“ ЕАД Варна за времето на ремонтните дейности:

Автобусна линия 10 посока ЖП Гара: ул. „Подвис“, на дясно по бул. „Левски“, ул. „Отец Паисий“, бул. „Вл. Варненчик“ с автобусни спирки: „Х. Димитър“, „Зеленика“, „Спартак“, „Янко Михайлов“, „Тракия“, „Катедралата“, ЖП Гара.

Автобусна линия 209 след спирка „ХЕИ“, сп. „Дубровник“, сп. „Базар Левски“ и по утвърдения си маршрут до и от „Почивка“. Няма да се обслужват спирки „Мир“, „Черноризец Храбър“, „Военна болница“, „Терапията“, „Сотира“.

Автобусни линии 36 и 37 ще преустановят обслужването спирки „Джанавара“ двупосочно в кв. „Аспарухово“;

Автобусни линии 12 ,17, 17А, 17/60, 46, 55 след спирка „Любен Каравелов“ ще продължат по ул. „Мара Тасева“. Ще се спира на обозначени временно спирки двупосочно на същата улица, (които ще заместват спирка „Народни будители“) поради затваряне на бул. „Народни будители“ до центъра на „Аспарухово. На кръстовището с бул. „Св. Св. Кирил и Методий“ и „Първи май“ всяка линия продължава по утвърдения си маршрут;

Тролейбусна линия 86 ще преустанови обслужване от 17.07.2018г. за времето на ремонтните дейности, поради невъзможност да се използва контактната мрежа от началото на Аспарухов мост до центъра на кв. „Аспарухово“;

Тролейбусна линия 88 ще обслужва от кв.„Владиславово“ до сп. „КЗ“ и обратно.

Всички закупени абонаментни карти за 86 и 88 ще се признават за редовен превозен документ в автобусните линии 12, 17, 17А, 17/60, 17/46, 46, 55 с прикачване от спирка „КЗ“.

За актуална информация, следете новините публикувани на сайта на Община Варна – www.varna.bg и на сайта на превозвача „Градски транспорт“ ЕАД - http://www.gtvarna.com

"Градски транспорт" ЕАД-Варна

Offline pesho

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5294 on: 13.07.2018, 21:36:05 »
Имам един въпрос,който може вече да е дискутиран.Защо при правене на ремонт отново се спира тролейбусна линия при положение,че тролеите разполагат със агрегат? Малко не мога да го проумея като гледам как при всякакви ремонти в София тролеите минават на дизелов агрегат та дори и в Русе 30 годиншните хесове и рена караха цяла година на агрегати по различни участъци.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #5295 on: 13.07.2018, 21:51:33 »
Във Варна тролеите хич не ги обичат, ама хич. Едно време една да не казвам каква от там, ми разправя "Тье тьия трольеи, по-добрье бьез тьях. Два пъти съм сье возьила на таквозь ньещо, и двата пъти му паднага тоягити, повече ньяма да съ къчъ!". Иначе без проблем се било стигало от Шумен до Варна за 20 минути, при положение, че трябва да караш като самоубиец, още повече, че там магистралата е на решето от дупки. И това е масовото мислене.  Нито ремонтираха мрежата, само поръчаха част от Соларисите да са тролеи, за парлама. А трасето до Почивка си е паметник отдавна, едва скоро пуснаха нещо само в работни дни, което го спират при всеки удобен повод - ремонти и т.н. И точно по тролейбусните линии първо цъфнаха ковчезите Чавдар 5С, частните автобуси и т.н. По същия начин и линия 148 от само сутрин и вечер в работни дни по няколко курса, стана най-мазната баничка, в която се опитват да натъпчат цялото село. Да, няма какво да се обиждат варналии, това си е едно голямо село, от преди няколко години и от там съвсем масово почнаха да бягат в София. Не че в София е много по-добре, де....Но там са - преди години един познат от моето село, чието семейство си е там, се принуди да си пререгистрира колата, която беше купена и регистрирана в София, с варненски номера, понеже толкова са нахални, че други шофьори, като я видеха, че е със софийски, му "вдигаха гири" защо паркирал, заплашваха го с пукане на гуми, чупене на прозорци и т.н.

Иначе има проект линията от Почивка да се удължи до "Дружба" и Златни Пясъци, но вече едва ли някой вярва, че ще се случи някога. Отделно варненски шофьори, като водех там една група англичани, ми разправяха, че мрежата била в такова състояние, че ако дойде шофьор от Чехия примерно, още на втория метър ще им тегли една майна и повече няма да подкара тролея.
« Last Edit: 14.07.2018, 08:48:17 by blagun »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Mammoth

• Moderator
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #5296 on: 13.07.2018, 22:37:31 »
Първо ще помоля името на града да не се произнася с епитети, щото нали все пак, малко уважение.

Второ, моста е 3 километра в едната посока, дизел агрегатът е направен за аварийно придвижване, не за разходки из целия град с него. Най-малкото на втория, третия път на минаването на моста ще е прегрял и толкова ще му е, говоря от личен опит и наблюдения.

Когато стана аварията с прекъсването на главен захранващ кабел и от център нагоре нямаше ток, след две минавания на баира на ул. Вяра и тръгване с мъки, тролеите започнаха да вадят грешки за висока температура на дизел генератора и отказваха движение и ги прибраха.

Мисля, че това отговаря на въпроса.
« Last Edit: 13.07.2018, 22:44:23 by Mammoth »

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5297 on: 13.07.2018, 23:06:18 »
Не може ли да се сложат два временни изолатора на мрежата малко преди ремонтираните улици в Аспарухово, за да може да остане ККМ под напрежение по Аспаруховия мост и да се ползва, а на агрегат да се кара само в Аспарухово, където няма голяма денивилация по тролейбусното трасе, че да се натоварва и прегрява дизел-агрегата? В Стара Загора редовно ползват агрегат и в момента пускат 8-те Шкоди по обиколни трасета, поради ремонт на един от надлезите.

Също така тролейбусна линия 86 зле ли се развива, че да може и без нея?

Offline Mammoth

• Moderator
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #5298 on: 13.07.2018, 23:10:33 »
Попринцип и аз съм против спирането на линия 86, при предния ремонт и невъзможността да се минава по Аспарухов мост я бяха пуснали до ЖП Гара, и въпреки съкращението на маршрута, отново имаше пътници. Не знам този път защо са решили окончателно да я спрат до приключване на ремонтните дейности.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5299 on: 14.07.2018, 10:18:51 »
Аз пък не се обиждам от подобен вид етикети, а ме е срам.Срам ме е, че съм жител на град Коварна, поради куп причини.

Всичко в тоя град става не по заслуги и рационалност, а по връзки.Не че другаде го няма, но градът е голям и повече се набива на очи.

Както се спомена по-нагоре, може да се изолира мрежата до Джанавара, за да можеш да стигнеш евентуално от Владиславово до Аспарухово.Доколкото познавам линиите, 88 е единствената с този маршрут(без прикачвания).

Агрегатът прегрявал... не му знам конструкцията, но предвид, че градът е 80 % заобиколен от хълмове е тъпо.Агрегатът се ползва тогава, когато 86 се прибира от Почивка, тъй като няма мрежа, която да свърже тролея от общината в посока депото.Друг случай е в самото депо, за да е по-удобно.През останалото време е едва ли не противозаконно.Но пък да, през 2014 г. е нямало хубави агрегати...

Една общинска фирма има и тя плаща на сума ти частници за щяло и нещяло.Автобуси под наем с климатици, които почнаха да се правят в края, ако не в средата на лятото.

Основният, главен обръщач на града, откъдето тръгват може би 90 % от линиите, е на частен имот, където също се плаща наем.В края на 2015 г. се поправи обръщачът под Аспарухов мост, хубав, широк, да е удобно и спокойно.Три години нищо не се направи и накрая частникът като затвори половината обръщач, се оказа, че новият щял да става паркинг(синя зона).Защото хората ще ходят пеша от моста до центъра, я!Синя зона, а по цял ден автобусите не могат да спират по спирките, заради някакви тъпи кифли, козунаци и прочие.На бул. Левски отвориха второто платно и преместиха спирката.От цялото платно, което вече е голямо... вчера беше спряла една кола точно на спирката... от целия булевард пак на спирката... а не е джоб, само път още...

Известяването по спирките за пристигането на автобуси се поддържа от частна фирма.

В Соларисите масово или не се включват телефоните(видиш ли може президента на САЩ да следи шофьорите), или няма изобщо.Съответно на табелите в салона пише едно Welcome и ако си от друг град/държава, ще си чакаш спирка Welcome.

На новите таралясници дори звуковото известяване е от вида на "Next stop - ЖП Гара".Понеже ние български едва знаем и е лято, та да могат и туристите да разбират поне наполовина звуците.Часовникът в салона беше един час назад.Когато се поправи това... веднага почна едно разпитване и гледане накриво, сякаш едва ли не си пребоядисал автобуса...
« Last Edit: 14.07.2018, 10:43:23 by skin »