Author Topic: Един или два перона ?  (Read 31178 times)

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Re: Новите метростанции по МД1
« Reply #20 on: 05.04.2007, 17:53:27 »
Аз доколкото знам (и съм наблюдавал) тръбите между станциите са си раздалечени. Пък и мисля, че ширината на станциите с един и с два перона е еднаква.

Online emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #21 on: 05.04.2007, 18:44:55 »
Quote from: conecto
Пък и мисля, че ширината на станциите с един и с два перона е еднаква.

Може би.
Но не се криви линията на метрото.

Интересно ми е кога ще заработят двата перона на Обеля.
мур

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 23.08.2007, 10:16:10 »
С два перона наистина е по-кофти. В Прага, където съм пътувал често на Централна гара станцията е с два перона. Веднъж слязох на погрешия и трбваше да се изкачвам, после по тавана на станцията и да се спусна отново от другата страна - кофти.

Иначе забравете да се прави промяна на сега строящите се станции. Всичко като количества, материали, цени, оферти и т.н.т е влязло в документацията и евентуални промени биха били много скъпи и бавни. А вече те са и изградени на груб строеж.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #23 on: 10.10.2007, 11:31:45 »
верно ли може в рамките на час да пътувам с 1 билет, пример:стига до Обеля, излизам да се разходя и като се върна след 30 мин.влизам със същия билет?
НЕ на хейтърството!

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #24 on: 10.10.2007, 13:29:43 »
Quote from: Repcho
верно ли може в рамките на час да пътувам с 1 билет, пример:стига до Обеля, излизам да се разходя и като се върна след 30 мин.влизам със същия билет?
Да, аз така се возих в началото, след това все пътувам с карта
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 10.10.2007, 20:10:07 »
Билетите на метрото са валидни до един час след маркирането им, затова дори и да няма директна връзка между станциите, със билетите, които си имаме, може да се пртекачваме

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #26 on: 20.10.2007, 22:30:35 »
Аз имам един въпрос или по скоро предложение:Тъй като станциите от М1 са и с един и с два перона възможно ли е да се направи така,че при наближаване на станция във влакчетата да се съобщава от коя страна се отварят вратите(ляво или дясно).

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #27 on: 20.10.2007, 22:41:52 »
Quote from: mgt
Аз имам един въпрос или по скоро предложение:Тъй като станциите от М1 са и с един и с два перона възможно ли е да се направи така,че при наближаване на станция във влакчетата да се съобщава от коя страна се отварят вратите(ляво или дясно).
попринцип е възможно, но надали има някой който се обърква а и да се обърка има време да се усети навреме
НЕ на хейтърството!

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #28 on: 20.10.2007, 22:59:02 »
Следваща станция СЕРДИКА.Вратите се отварят от ляво.Възможност за прекачване на 2 метро диаметър.
Следваща станция Ст.Васил Левски.Вратите се отварят oт дясно.ПРИМЕРНО ха-ха.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #29 on: 21.10.2007, 09:48:41 »
така е в прага
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline brego

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #30 on: 21.10.2007, 16:53:46 »
възможно е ама кое дясно мое или твое ?          
едва ли ще стане това това , в повече то случай като някой тръгне към другата врата мнооого бързо се усеща така че според мен е излишно да се съобщава ,
а въпроса ми е следния , знае ли някой на каква дълбочина е заложена станцията при стадиона , щото ми се струва доста на дълбоко (извинете за невежеството   , ама ми е любопитно )

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #31 on: 21.10.2007, 23:14:27 »
Спрямо посоката на движение много ясно.Напред е към предницата на влака...
 А Юнак май беше на 22м., ако не съм запомнил погрешно.
« Last Edit: 21.10.2007, 23:14:49 by difian »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 23.10.2007, 19:03:51 »
Юнак е на 22 метра кота долна плоча, а за ляво или дясно - едва ли има смисъл.. Трябва да си малоумен, за да не зацепиш от къде трябва да слезеш при положение, че е логично да се слиза от страната, от която щъкат хора по перона. А и влака не отваря вратите в момента, в който се почви на станцията, така че имаш предстатъчно време да видиш къде ти е перона...

Offline Muslon

• Маниак
    • View Profile
« Reply #33 on: 29.10.2007, 22:10:20 »
В много градове се съобщава на коя страна се отварят вратите следващата спирка. Това е и полезно за по-неорентираните в пик часовете, когато влака е пълен да не се блъскат наляво-надясно.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 30.10.2007, 14:46:57 »
Е, според мен е излишно, особено, като се има предвид, че нашите метростанции са еднотипни и смяна на страната, от която се отварят вратите са две-три... може само за тях да се прави подобно нещо.

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 30.10.2007, 16:13:06 »
Не четеш ли по-нагоре, с пускането на метрото до Младост станциите с два перона стават 6.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 30.10.2007, 17:34:29 »
Но станциите, на които се сменя страната, от която се отварят вратите са Сливница, тъй като перонът в Обеля е от другата страна на влака... и Драган Цанков, по същата причина... останалите са си същите... може смяната на страната на отваряне на вратите да се обявява само там...

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 30.10.2007, 19:45:46 »
Quote from: boleroto
Но станциите, на които се сменя страната, от която се отварят вратите са Сливница, тъй като перонът в Обеля е от другата страна на влака... и Драган Цанков, по същата причина... останалите са си същите... може смяната на страната на отваряне на вратите да се обявява само там...
Ей, голям проблем дискутирате - дали в записа да има едно изречение повече, като че ли милиони струва това! Не се бойте - няма да се изтъркат високоговорителите, ако ги казват.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 30.10.2007, 23:21:03 »
Не това ме притеснява, а факта, че едно подобно нещо, само ще предизвика неориентираните в метрото пътници да питат кое е дясното и кое лявото на говорителката... така или иначе пак ще има объркали се... може да се направи светлинна сигнализация

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: 31.10.2007, 00:26:24 »
Quote from: boleroto
Не това ме притеснява, а факта, че едно подобно нещо, само ще предизвика неориентираните в метрото пътници да питат кое е дясното и кое лявото на говорителката... така или иначе пак ще има объркали се... може да се направи светлинна сигнализация

На всички превозни средства понятията ляво-дясно се определят спрямо посоката на движение. Когато кажем, че Титаник си е ударил десния борд, това не зависи от посоката, в която е бил обърнат Леонардо Ди Каприо