Author Topic: Странични въпроси  (Read 146516 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Странични въпроси
« Reply #1700 on: 25.04.2018, 09:30:14 »
Вътрешният шестограм е измислен с ясната идея, че е по-лесно да се борави с него в сравнение с обикновена гайка и себеуважаващите се производители се стараят да го ползват навсякъде, където е възможно, да не говорим колко по-достъпен е един вътрешен шестограм в сравнение с обикновена гайка.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1701 on: 25.04.2018, 16:42:21 »
В крайна сметка процедурата по ЗОП за доставка на колело приключи. Посетих след работа селския специализиран магазин със сервиз, в който се оказа, че предлагат и Cube, и Specialized, но в крайна сметка собственикът ме убеди, че за няма и 50-тина долара отгоре има по-добра марка и от двете:
http://www.konaworld.com/lanai.cfm
Взех си варианта с L рамка и 27.5 инча колела. Сега остава да му набавя осветление, скоростомер, свирка, стъпенка, помпа, ключове, каска, катинар....Човекът ми нагласи седалката, връчи ми торбичка с 50 страници упътване, отделно упътвания за амортисьора, предния и задния дерайльор, фактура с регистрация на името, адреса и серийния номер и две дамаджанки с масло за вилката. Направи ми впечатление, че абсолютно всички болтове са шестограмести, няма нито един обикновен. Определено не мяза на "куча" марка....Та още веднъж благодаря, оказахте ми неоценима помощ. Надявам се, че няма да стане като с китайските рейсове и с БМЦ-тата.

Честито! Изглежда супер прилично. Важно е да го усещаш добре, да го пазиш и да му свикнеш. Не става ясно дали са хидравлични спирачките. От снимките не личи много, но предполагам, че са такива. Сега като се замисля - и тук съм виждал такива велосипеди - на тази марка. Успех и дълги безаварийни километри!
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Lepos_Grim

• Напредващ
  • The Omsi Possessed
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1702 on: 28.04.2018, 16:00:42 »
Привет,
Наскоро гледах велосипедите на драг и характеристиките им ми харесаха и като цяло мислех, че са си много добри. В сайта dragzone пишеше, че рамките са алой, което по подразбиране е комбинация от алуминий и някой друг метал (или просто два вида метал). Днес ходих в техен магазин и ми казаха, че са чист алуминий. Тогава защо в сайта пише, че рамките са алой? Да не говорим, че служителите в магазина драг, който ходих, бяха в не много трезво състояние :help:, но това както и да е.

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1703 on: 28.04.2018, 18:54:02 »
Че Драг са много хубави, спор няма, брат ми е с такъв и е изключително доволен, но нямат представителство в Канада.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1704 on: 28.04.2018, 19:06:23 »
Днес ходих в техен магазин и ми казаха, че са чист алуминий.  Да не говорим, че служителите в магазина драг, който ходих, бяха в не много трезво състояние

Сам си си отговорил на въпроса.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1705 on: 28.04.2018, 19:11:18 »
Привет,
Наскоро гледах велосипедите на драг и характеристиките им ми харесаха и като цяло мислех, че са си много добри. В сайта dragzone пишеше, че рамките са алой, което по подразбиране е комбинация от алуминий и някой друг метал (или просто два вида метал). Днес ходих в техен магазин и ми казаха, че са чист алуминий. Тогава защо в сайта пише, че рамките са алой? Да не говорим, че служителите в магазина драг, който ходих, бяха в не много трезво състояние :help:, но това както и да е.

Колкото пъти съм ходил в "Драгзоун", все са били супер неадекватни и незнаещи основни неща. Единият път исках ключ за квадратни курбели, като след около 30 минути, в които целият персонал се изреди да гледа умно, ми дадоха ключ, който ставаше за всичко, но не и за квадратни курбели. И той се счупи.

След това отидох да си потърся обувки за педали с автомати, след като бях преровил сайта им. Нямаха нито едни от предлаганите там обувки, но ми извадиха едни, които струваха 500лв., карбонови. Обясниха ми как е инвестиция, която се прави веднъж. Не оспорвам качествата на обувките, просто карам шосейка втора ръка, която взех за 300. Накрая ми викат "Бе зáрежи я тая шосейка, зéми си едно емтебе". И там ме изгубиха окончателно като клиент.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline hufsab

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1706 on: 28.04.2018, 20:40:05 »
Здравейте, надявам се пиша в правилната тема, тъй като аз самия не съм сигурен за какво се отнася. На няколко места във София забелязах, че са поставени жълти стълбове (по-конкретно: на Руски Паметник при Оптика „Приятели“ и на ъгъла на ул. Кракра и Янко Сакъзов - поне за тези се сещам в момента) Не ми приличат на стълбове за светофари. Вече около две седмици седят поставени без нищо по тях. Възможно ли е да е свързано с велосипедната мрежа? Надявам се да знаете за какво са.