Poll

Коя е най-хубавата станция според Вас?

Ломско шосе
5 (3.8%)
Бели Дунав
3 (2.3%)
Надежда
6 (4.5%)
Хан Кубрат
1 (0.8%)
Княгиня Мария Луиза
1 (0.8%)
Централна жп гара
5 (3.8%)
Лъвов мост
69 (52.3%)
Сердика II
20 (15.2%)
НДК
11 (8.3%)
ЕС (Св. Наум)
4 (3%)
Джеймс Баучер
3 (2.3%)
Витоша
4 (3%)

Total Members Voted: 132

Author Topic: Метростанции от Втора метролиния  (Read 42076 times)

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Тъй като анкетата е озаглавена: "Най-хубавата метростанция" и ограничава отговора до един, а всички ще се съгласите, че станциите са 11 и борбата е заслужено много оспорвана, аз предлагам:
Нека, освен гласуването в анкетата, всеки да подреди в поста си първите 5 фаворита, които заслужават оценка "най-красиви".
Така класацията ще бъде по-справедлива.  8)
Самият аз харесвам повече от една станции.
Съгласни ли сте?
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
ама аз така бих гласувал 2-3 пъти за Лъвов мост и чак тогава някоя друга :D

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Следващата ми разходка ще е от Сердика 2 до Обеля, станциите които видях ми харесаха, а пейките на НДК са доста ефектни. Дано има осигурена поддръжка за всичките блестящи плочки използвани по четирите метростанции които видях, а предполагам и по всички останали.

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ето ги моите пет фаворита, подредени за класацията:
1. Лъвов мост
2. Сердика II
3. Джеймс Баучер
4. Бели дунав
5. Надежда

Моите дългогодишни очаквания най-сетне са изпълнени: имаме си Втори диаметър!
Нека да ни е честит и да го опазим по-дълго в този  вид!

(Когато миналата година развеждах един руснак из нашето метро ( и строежите...), той с уважение ми каза: Колко добре са поддържани вашите станции и влаковете, и колко културно се държат софиянци в метрото.)
За човек, работещ в Московското метро, тази оценка наистина значеше много.

Станциите ни може да не са от най-красивите (и скъпи) в света, но нека си ги опазим по-дълго такива, каквито бяха в тези първи дни на експлоатацията и да не спира развитието на вече истинската метромрежа в града ни!

Кой знае: може би след 50 години някои от станциите на метрото ще бъдат признати за паметници на културата и ще бъдат защитени от Закона... :D
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !

Offline mastodonta

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
1. Надежда - много оригинална, а и получават един голям плюс от мен поради фактът, че общината много им усложни животът на проектантите тъй като не извърши необходимите отчуждения и се наложи цялостно препроектиране.

2. Лъвов мост - прекрасна е, бих й дал първо място, но някои детайли ми направиха лошо впечатление
- пейките, който вместо дървени са метални, а на всичкото отгоре бяха и вече олющени
- надписите Доуш и логото на Метрополитен, които разваляха иначе нелошитемозайки и стояха като кръпки
- липсата на вестибюл от към Козлодуй, просто страшно празна ми изглежда в този край станцията, а с 2 идентични вестибюла над пероните мостовата символика в архитектурата щеше да бъде още по-добре подчертана.

2. Сердика - също много красива и я слагам наравно с Лъвов мост

4. Бели Дунав - природните мотиви много ми харесаха, както и осветлението.

5. НДК - може и да мине по-напред, трябва по-обстойно да я разгледам.

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Здравейте,виждам,че има доста снимки на потребители(предполагам не всички форумци са свързани по някакъв начин с метрото),затова питам дали аз като обикновен пътник мога да си направя някои снимки от интериора на станциите(най-вече новите),понеже доста неща ми хващат окото и това да го правя без страх,че извършвам нещо нередно и че може от охранителите с камери да ми видят и да ми направят забележка?

п.с. а днес видях хора,които снимаха с мобилен телефон и на станция от стария лъч на метрото.

Online Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
Днес към 18 някакви хора се снимаха на ЕС и постоянно говореха по мегафоните,че снимането било забранено  :laugh:

@dhamitak    Принципно трябва да си вземеш разрешително от офиса на Метрополитен. Иначе няма проблем да си снимаш,стига да не попаднеш на някой охранител,който обича да се заяжда  :angry:

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Зависи кой гледа камерите и в какво настроение е чичко полицай.

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile
2. Лъвов мост - прекрасна е, бих й дал първо място, но някои детайли ми направиха лошо впечатление

- надписите Доуш и логото на Метрополитен, които разваляха иначе нелошитемозайки и стояха като кръпки

Специално това и според мен е много дразнещо и абсолютно излишно.

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Ето и снимки на всяка една от метростанциите. Заснети са на 31.8.

Една интересна снимка за начало:

И сега следват всички метростанции наред:

1. Баучер -

2. ЕС -

3. НДК

4. Сердика 2

5. Лъвов

6. Гарата

7. М.Луиза

8. Хан Кубрат

9. Надежда

10. Бели Дунав

11. Ломско

Бонус 1 - коловозите на Баучер.

Бонус 2 - коловозите на Ломско.

« Last Edit: 03.09.2012, 08:19:30 by mlk »

Offline kashone

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Страхотни снимки  :fan:
Само тази на МС Лосмко не излиза.

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Благодаря. Бях объркал името. Сега излиза.
Ето и една с пожелание за такъв пътникопоток:

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Не можах да намеря информацията с търсачката. Знаете ли случайно каква е дължината на пероните на всяка една станция?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Страхотни са станциите, най-много ми харесват на Централна гара, и на Лъвов мост. Особено на Централна гара, просто ми харесва по-СОЦ стил.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Благодаря ви за отговорите!Все пак,ако снимам ще са избрани неща от интериора,които ми харесват!
А и тук виждам доста добри снимки!
 ;)

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Не можах да намеря информацията с търсачката. Знаете ли случайно каква е дължината на пероните на всяка една станция?
Няма съвсем достоверна информация, защото и Братоев постоянно закръгля размерите (на 105 м.), а и медиите употребяват разстояния от 100 до 105 м.
Но като съпоставям написаното в интервютата на инженерите в "Строителство Градът" и изявленията на Братоев - в крайна сметка  смятам, че дължината на пероните е 104 м.
Дотолкова, доколкото у нас явно няма стандарт е възможно на някои станции тази дължина да е друга (с разлики от 1-3 м).

(Някогашните стандарти бяха: 102-120 и тн.н.)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Защото на НДК-то поне има някаква като че зрителна измама, че перонът е дълъг колкото на Сливница например. Новите станции са много хубави, но много ме е яд, че са с толкова къси перони. На Русичите не може да се добави още един вагон, защото няма да се побират, а номерните преко сили могат да спират с 5. Докато на старите станции 4 русича/6 номерни съвсем спокойно се побират. Но това да им е кусурът! Да доживеем пътникопоток!
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Еми тя НДК не е строена сега, затова е по-дълга :)

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Еми тя НДК не е строена сега, затова е по-дълга :)
Няма такова нещо:
Когато разконсервираха станцията, тя не беше в пълната си дължина - само 2/3 от нея бяха готови.
Северната стена (откъм Аптека) се демонтира и станцията се дострои. Но, естествено само до 104 м., а не до 120 м. Защото вече нямаше смисъл: всички останали станции на Втора линия са по-къси от 120 м. :rolleyes:

Offline bg_pop

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Всички са страхотни, но най-михаресаха Лъвов мост, Сердика, Надежда и НДК! :)
Надежата умира последна........... Люлин - никога :)