Author Topic: Re: Т8М-900  (Read 1623 times)

Offline Tram2049

• Начинаещ
  • *
  • 2049!
    • View Profile
Re: Т8М-900
« on: 13.03.2013, 20:39:18 »
Така е!
2012 и 2049!!!!!!!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1 on: 10.06.2013, 14:20:26 »
Del

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2 on: 10.06.2013, 14:23:36 »
Днес видях как едното крило на средната врата на 916 не се отвори. :/

Как?
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 10.06.2013, 14:35:34 »
Del

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4 on: 10.06.2013, 14:47:35 »
Агенте,цялото ми уважение,но моля те спри се вече.То не бяха снимки,неуместни коментари и тн.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 10.06.2013, 14:52:20 »
Del

Offline abs111

• View Profile
« Reply #6 on: 10.06.2013, 14:54:14 »
Последно  и спирам с офф-а.Чувал ли си приказката за "Дървеният философ"?

Online Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #7 on: 07.05.2014, 10:49:21 »
х
« Last Edit: 07.05.2014, 10:53:53 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Online btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 07.05.2014, 21:11:41 »
Не съм учителка по български език за втори клас, но понеже това все пак е транспортен форум, много моля всички, които все още не знаят, да научат, че множественото число на думата трамваЙ е трамваИ - защото такова нещо като "всякакви трамвай" може да има в някой диалект от времето на римската империя, но не и в българския език! Съжалявам за офф-топика...
Нарочно е написано така, повече ми харесва.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9 on: 21.11.2015, 20:10:36 »
Проблема с течащите редуктори е конструктивен и ако се пуснат БГ таралясници по 4 и 5 ще съсипят зеленото трасе за много кратко време. За 5 9хх са и прекалено тромави и трудно ще спазват разписание по обособеното трасе на Цар Борис III. :rolleyes:

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 21.11.2015, 20:13:39 »
Проблема с течащите редуктори е конструктивен и ако се пуснат БГ таралясници по 4 и 5 ще съсипят зеленото трасе за много кратко време. За 5 9хх са и прекалено тромави и трудно ще спазват разписание по обособеното трасе на Цар Борис III. :rolleyes:
Аз пък твърдя, че проблема не е конструктивен, а мърлячески. Не може да мажеш талигите с шепи грес, а редукторите да не почистваш от калта при ремонт, и да ги затваряш с пясъка.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #11 on: 21.11.2015, 20:18:58 »
Не вярвам поддръжката на T6A2 да е по-добра въпреки това текат много по-малко. Явно има някакъв конструктивен недостатък. :rolleyes:

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 21.11.2015, 20:49:07 »
Аз като малък не вярвах, че сме еволюирали от маймуните... :rolleyes:

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 22.12.2015, 19:09:37 »
Фрешмейкър може да потвърди 5Х км с 303 , Тиристор може да потвърди пак над 50 с 449 .

Всъщност Фрешмейкър може да потвърди и около 80 километра в час с 303, 422 и 465 (оригиналния 449)...  :angel: А това с официално разрешената в закона за движение по пътищата, който, между другото, е писан преди половин век, от когато, ако някой е пропуснал да забележи, са се променили някои неща, е една от безбройните идиотии в него...В същия закон няма понятие като заобикаляне на препятствие, между другото, т.е. водач на МПС при опасност пред него или трябва да спре, или да се удари - ако се удари по време на избягване на препятствие, е виновен, защото извършва нещо, което според закона не съществува... Да не говорим за "измерването" на спирачния път... Та мисълта ми е, при обособени трасета на трамваите и бус ленти за автобусите и тролеите е лудост да се говори за максимално разрешена скорост от 50 километра в час, да не говорим, че гоненето на разписания е реално невъзможно при спазване на тази недомислица. Трамваите по мостовете над Валтава в Прага се движат с по 70, по дяволите...
« Last Edit: 22.12.2015, 20:30:06 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Online btr95

• View Profile
    • Email
Re: Re: Т8М-900
« Reply #14 on: 22.12.2015, 19:17:00 »
Та мисълта ми е, при обособени трасета на трамваите и бус ленти за автобусите и тролеите е лудост да се говори за максимално разрешена скорост от 50 километра в час, да не говорим, че гоненето на разписания е реално невъзможно при спазване на тази недомислица. Трамваите по мостовете над Валтава в Прага се движат с по 70, по дяволите...
Лудост или не това казва закона, той казва "в населено място толкова и точка", това дали е хубаво или не, няма абсолютно никакво значение. А мисля, че в него няма легална дефиниция какво е населено място и трябва да се извлича по тълкувателен път.  :D

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 22.12.2015, 20:17:58 »
Законът трябва да регламентира много по-строго и да даде много повече предимства за трамвайния транспорт в това число и по-висока максимално допустима скорост(което разбира се изисква и нужните инфраструктурни поправки, но съгласете се, че колкото и време да изискват те ако са с доказана успешност ще е много по-добре да се затварят улици и да се преправят трасета отколкото да продължава настоящата псевдоорганизация, както е например по "Стамболийски"), така както е в напредналите страни, защото е пределно ясно, че едно превозно средство от МГТ е много повече от един личен автомобил и не може двете неща да са приравнени, както беше направено например в "Обеля", където обособеното трасе по "Обелски път" беше заменено с тесен двулентов път, който събира тапи и наред с всичко това и шестицата трябва да чака наред с цялата колона, което можеше да бъде избегнато.
Извинявам се за оффтопика.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 22.12.2015, 20:24:09 »

[/quote]
. А мисля, че в него няма легална дефиниция какво е населено място и трябва да се извлича по тълкувателен път.  :D
[/quote] В закона пише, че правилата за движение в населено място се прилагат от табелата с наименованието на населеното място.
За трамвайния транспорт!!!!!

Online btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 22.12.2015, 20:36:08 »

. А мисля, че в него няма легална дефиниция какво е населено място и трябва да се извлича по тълкувателен път.  :D
[/quote] В закона пише, че правилата за движение в населено място се прилагат от табелата с наименованието на населеното място.
[/quote]
Това не е легална дефиниция, легалните дефиниции са в Допълнителните разпоредби на законите.

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 22.12.2015, 21:30:16 »
Законът трябва да регламентира много по-строго и да даде много повече предимства за трамвайния транспорт в това число и по-висока максимално допустима скорост...
Което ще се постигне и с метежа на поне 60% от ватманите, които имат органическа непоносимост към скорост, по-голяма от пешеходната, както и свеждане до нормално техническо състояние на техниката, която в момента в повечето случаи се държи на кит, боя и тук-таме шупли ръжда. Относно книгите на г-н (доц, проф, инж или каквото е) Михайлов - явно книгите му са грешно писани. Щото и аз с моето колело мога на теория да развия 150 км/ч (при спускане), както и трамваите да могат да катерят 60 промила наклон, но на практика нито аз мога да развия 150 км/ч, нито тия трамваи могат да кретат с повече от 20 на наклон, по-голям от промил... Другите модели да, но точно този, прощавайте, но не може да ме убедите по никакъв начин. А, да, то в тия книги бяха написани и други работи, дето не бяха верни, историята помни, но в стари рани не ми се бърка, че ще се вадят кирливи ризи...

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #19 on: 23.12.2015, 07:53:49 »
Законът трябва да регламентира много по-строго и да даде много повече предимства за трамвайния транспорт в това число и по-висока максимално допустима скорост...
Което ще се постигне и с метежа на поне 60% от ватманите, които имат органическа непоносимост към скорост, по-голяма от пешеходната, както и свеждане до нормално техническо състояние на техниката, която в момента в повечето случаи се държи на кит, боя и тук-таме шупли ръжда. Относно книгите на г-н (доц, проф, инж или каквото е) Михайлов - явно книгите му са грешно писани. Щото и аз с моето колело мога на теория да развия 150 км/ч (при спускане), както и трамваите да могат да катерят 60 промила наклон, но на практика нито аз мога да развия 150 км/ч, нито тия трамваи могат да кретат с повече от 20 на наклон, по-голям от промил... Другите модели да, но точно този, прощавайте, но не може да ме убедите по никакъв начин. А, да, то в тия книги бяха написани и други работи, дето не бяха верни, историята помни, но в стари рани не ми се бърка, че ще се вадят кирливи ризи...

Младеж, дай го по-леко ...

1. Не можеш да спориш с природата. Това са природни закони и те са описани в книгите от хора, които са много по-умни от нас (и особено от теб). Ние просто трябва да ги научим за да не говорим глупости. Аз не съм чел от някакви специални книги, а от учебници, по които са учили и учат всички инженери - у нас и в чужбина. Всеки учебник в края си има раздел за използваната литература, там се вижда, че автора стъпва на цялото познание натрупано от поколения учени по света.

2. Тук във форума съм "emm_1968"! Без титла и име, само (как беше) никнеим. Това, че по някакъв начин си ми научил името не значи, че трябва да го пишеш тук. Ако искаш да си говорим на имена ще те заведа на сладкарница. Следващият път ще те докладвам на модераторите.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.