Author Topic: Разположение на жп гарите спрямо населеното място  (Read 9612 times)

Offline БЦГМ

• Приятел на ГТ
  • 1, 2, 3, 4, 7, 10, 14, 15
    • View Profile
Какво представлява този участък?
Княжевският трамвай заобиколи с ухораздирателни скърцанета по релсите градинката на стария паметник на царя Освободителя и пак пое правата посока към югозапад.(Иван Вазов)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Какво представлява този участък?
По-точно участъкът от Товарна до Централна гара - Русе. Минава плътно до жилищни квартали, молове, хипермаркети и пазар. При това в централния участък до момента няма нито един пешеходен подлез или надлез под/над линията. Автомобилният подлез на бул.Липник е неудобен за пешеходците от кв.Родина, защото преминава косо под релсите.

В нашето положение е фантазия да очакваме линиите да се пъхнат под градовете - врачани си правят подобни илюзии, но фантазиите са безплатни за разлика от изпълненията. Но при всички случаи трябва да се изпълнят преминавания - автомобилни и пешеходни на 2 нива. При наличие на пешеходни преминавания през няколкостотин метра може да се мисли за огради около жп-линиите - примерно във Факултето. Прелезите през главни линии, особено в населените зони, трябва да отпаднат (Кукуш, Суходолско шосе).
« Last Edit: 15.11.2014, 13:36:31 by blagun »

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Понеже ще имам пътуване към гр. Сандански,та въпросът ми е от гарата,когато съм пътувал за гр. Петрич,съм виждал микробуси,от гарата май до самия град Сандански,а там само съм ходил с автобус и то отдавна и не знам как е положението,ако отида с влак!Ако някой знае неща,нека да каже!Благодаря Ви предварително!

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
И сега има бусче от гарата до града.