Author Topic: Тролейбуси  (Read 72007 times)

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Re: Перник
« Reply #60 on: 28.02.2009, 01:23:34 »
А,да впечатление ми е направило че 216 е с много прави стрели-само той.Мен ми е много тъжно за 219-беше много стегнат и хубав на и него май го спряха.На мен мнението ми се променяше взависимост от това колко често се возя на дадения тролей-216 доста често е по 10.Не харесвам затова 202 - в последно време все той е 10 пък и не е хубав.Добавям и нещо което може би не си видял понеже го постнах като поправка.И исках да те питам дали знаеш какъв е случая на мрежата която вече махнаха която минаваше покрай болницата-защо въобще е направена??Движили ли са се някога оттам тролеите?Аз си спомням един единствен случай-когато ремонтираха кръговото пред изчислителния център и въртяха на болницта тролеите та ползваха тая мрежа.Верно за нищо не служеше,ама и те с лека ръка всичко изпомахнаха-много ме беше яд.И не само там..

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
Тролейбуси
« Reply #61 on: 28.02.2009, 01:33:14 »
Да вече няма и помен от тази мрежа всичко разкараха,а в началото когато ги пуснаха това беше началната спирка на тролеите,мрежата към изчислителния център и до гарата я изградиха няколко години по-късно,след което пуснаха тролеите до гарата и трасето до болницата се използваше само при ремонти и в случая с ремонта на кръговото пред изчислителния

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #62 on: 28.02.2009, 01:35:18 »
Хм,ето ти факт който не ми беше известен!Та така значи.Май те са бързали да ги пуснат тролеите в Перник-и добре са направили-нищо чудно да сме като шуменци иначе..

Хайде,ще довършим някой друг път,много ми е приятно да си говорим но трябва да тръгвам.През уикенда няма да влизам-нямам достъп до интернет.Лека вечер и до скоро!

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #63 on: 28.02.2009, 01:37:30 »
И не само там махнаха мрежата,мрежа няма вече в Изток от светофарите на пазара към Метал (пред езиковата :P),свалена е вече цялата,не знам дали си го забелязал,предполагам сега като спря 17 може и по Бл.Гебрев да започнат да свалят мрежата....много тъжно

Offline BB

• Маниак
    • View Profile
« Reply #64 on: 28.02.2009, 11:48:34 »
До колкото знам даковете по-бързо прегряваха,особено на баири и сигурно това е била причината,иначе във Варна са изгорели два дака и в Пловдив също два.

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #65 on: 28.02.2009, 20:24:55 »
А на Тева няма толкова какво да видиш-след разклона (може би си видял стръмното с отклонени жици) има два доста стръмни хълма (и там едно ЗИУ се заби в един стълб но за това някой друг път ;)) след което почва един класически комунистически квартал-панелки,панелки,панелки и има само две спирки до колелото-къса линия е 10ката.
Аз харесвам социалистическата архитектура.
Иначе това съм вждал-започва доста стръмен баир-сигурно оттам има страхотна гледка към Перник.
Сещам се да попитам дали помните и съчленените автобуси Чавдар В14-20 или Чавдар-аквариумите както им викат. За последно в Перник видях и снимах такъв през 2006-та. Преди това ако се не лъжа имаше и единичен такъв, виждал съм го по линиите за Рударци и Кладница. Също по тези линии съм виждал и съчленен Икарус, с оцветяване като Софийските, но вътре беше с бели дръжки и старият тип тапицерия на седалките. Демек от по-старият тип. Това през 2003-та някъде. Тогава изглеждаше доста запазен. За последно съчленен Икарус в Перник видях към пролетта на 2008-ма. От ГДР-ският тип, без отваряеми стъкла, само по едно отваряемо срещу 2-ра и 4-та врата, също изглеждаше запазен. По едно време имаше и дизел-електрически автобус, но и него не го видях при наскорошните ми посещения в града. Не съм виждал скоро и Чавдар 11М3. Дали има останали още?
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #66 on: 02.03.2009, 16:39:12 »
И не само там махнаха мрежата,мрежа няма вече в Изток от светофарите на пазара към Метал (пред езиковата :P),свалена е вече цялата,не знам дали си го забелязал,предполагам сега като спря 17 може и по Бл.Гебрев да започнат да свалят мрежата....много тъжно

Ей,нямат прошка...С лека ръка унищожават нещо,за което по-късно ще трябва да дават хиляди левове за възстановяването му.Дано не направят грешката да махнат жиците към метал,щото тогава вече спирането на тролеите по 17 ще е завинаги....Първо махнаха стрелките за отклонение в участъците които не ползват,сега и цялата мрежа.Какво им пречи тя толкова???

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #67 on: 02.03.2009, 16:53:54 »

Аз харесвам социалистическата архитектура.
Иначе това съм вждал-започва доста стръмен баир-сигурно оттам има страхотна гледка към Перник.
Сещам се да попитам дали помните и съчленените автобуси Чавдар В14-20 или Чавдар-аквариумите както им викат. За последно в Перник видях и снимах такъв през 2006-та. Преди това ако се не лъжа имаше и единичен такъв, виждал съм го по линиите за Рударци и Кладница. Също по тези линии съм виждал и съчленен Икарус, с оцветяване като Софийските, но вътре беше с бели дръжки и старият тип тапицерия на седалките. Демек от по-старият тип. Това през 2003-та някъде. Тогава изглеждаше доста запазен. За последно съчленен Икарус в Перник видях към пролетта на 2008-ма. От ГДР-ският тип, без отваряеми стъкла, само по едно отваряемо срещу 2-ра и 4-та врата, също изглеждаше запазен. По едно време имаше и дизел-електрически автобус, но и него не го видях при наскорошните ми посещения в града. Не съм виждал скоро и Чавдар 11М3. Дали има останали още?

Докъм 2003-2004 имаше три-четири икаруса-няколко червени софийски тип и един два оранжеви ГДРейски спомням си като ги докараха-бяха "нови".Всички червени ги спряха освен един който сега е изрязан като единичен,но не съм сигурен дали се движи,единия оранжев също е нарязан на единичен вдижи се и е с реклама на Вайс профил с Тодор Колев,а втория оранжев до колкото знам все още се движи двоен по 17.Колкото до чавдарите аквариуми-мисля че единия все още се движи(двоен),но доста рядко.Сещам се за кой къс говориш-викахме му бързака,защото от шофьора ли от какво,този автобус беше много бърз-на магистралата качваше понякога над 80-100,това през времето когато имаше още рейсове по 8 и той беше почти всяка сутрин до Тева-взимаше целия маршрут за 10 минути!От много дълго обаче-от години и следа няма от него-явно са му видели сметката,въпреки че по мое мнение беше много запазен и имаше още живот.
Гледката от хълма на Тева не е добра,защото има друг хълм над Димова махала и не се вижда нищо от него освен една гора и сградата на кметството която е доста висока.Всъщност хълма на разклона който си видял е по-ниския,но по-дълъг-другия е още по-стръмен но е къс.
« Last Edit: 02.03.2009, 16:57:15 by freepigeon »

Offline BB

• Маниак
    • View Profile
« Reply #68 on: 02.03.2009, 17:25:15 »
Мрежата не им пречи,а вемат от нея клеми,скоби,държачи,с които да могат да кърпят тази,която използват в момента. ;)

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #69 on: 02.03.2009, 21:46:24 »
Колко струват тези приспособления та са стигнали до поне 20 годишни клеми,скоби и държачи неползвани поне 10 и ръждясали?

Offline BB

• Маниак
    • View Profile
« Reply #70 on: 02.03.2009, 22:03:45 »
Ами скъпички са и фирмата като е закъсала финансово и гледа да пести от всичко.Нали знаеш, като няма пари всяка стотинка е от значение.
« Last Edit: 02.03.2009, 22:18:48 by BB »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #71 on: 03.03.2009, 20:18:13 »
А, ти да не мислиш че са кой знае колко по 100тина метра са махнали,колко държача може да има на тях- 3-4 не повече.
Все пак си мискя че не бяха прави да си унищожават инфраструктурата.

Offline BB

• Маниак
    • View Profile
« Reply #72 on: 03.03.2009, 21:59:10 »
Естествено,че не трябва да си унищожават инфраструктурата,аз съм категорично против!

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #73 on: 04.03.2009, 10:33:46 »
за "freepigeon" в понеделник видях пред Билата в Пк,тролейбус Зиу 208 с нова премяна:)-прясно боядисан в тъмносиньо(доста тъмно),мисля,че дори и вратите бяха в синьо,но не съм сигурен за тях,с жълти прътове,изглеждаше доста добре и интересно

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #74 on: 04.03.2009, 23:17:52 »
Уууу браво бе!
Аз мислех че запади безпаричието са запуснали всичко но явно има светлинка в тунела!Интересно че са му боядисали жълти стрелите-той си беше така и преди и беше единнствения с жълти,решили са явно да продължат.Но някак си не ми изглежда много добра идея и вратите чак да боядисат-много са го усинили-на тебе добре ли ти се видя че на мене ми е трудно да си го представя...

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #75 on: 05.03.2009, 12:54:52 »
Ами не съм сигурен за вратите,както вече казах,но така поне ми се видя(видях го от външната страна),но определено изглежда добре с тъмносинята боя,повече ми хареса отколкото преди с нормалното синьо

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #76 on: 05.03.2009, 17:11:00 »
А иначе какви са ти впечатленията-някакви изненади има ли,нови коли излизали ли са скоро които отдавна са били "скрити"??

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #77 on: 05.03.2009, 17:27:11 »
Ами ДАК 119,който доста време не беше на линия от около месец го засичам да движи,а 109 изчезна не съм го засичал от доста време,надявам се да не е бракуван,беше най-добре изглеждащия Дак

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #78 on: 06.03.2009, 14:46:08 »
Ооо 109 поне от 2007 не се е яваявал-почти съм сигурен че са го извели от движение.Те по-скоро не бракуват,а оставят тролеите да гният в депото.Случвало се е понякога да извадят някой след дЪълго отсъствие,какъвто е случаят на 208-от много отдавна не го бях виждал.А иначе браво за 119,той е хубав тролей.Спомням си коледата на 2007-той беше единствения тролей с коледна ураса,на нова гоина се возих с него и беше много приятно-топло чисто и украсено.Добре са направили че са го върнали в движение.
« Last Edit: 06.03.2009, 14:48:05 by freepigeon »

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #79 on: 06.03.2009, 15:31:28 »
 да се надяваме,че и 109 ще се завърне някой ден на линия,а и 113 скоро не съм го засичал,203(бившия 201) също много време не съм го виждал