Author Topic: Инциденти в метрото  (Read 10016 times)

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Инциденти в метрото
« Reply #160 on: 12.02.2017, 10:32:19 »
Прословутото ограничение на скоростта на перона явно не работи...
И аз съм на мнение, че ползите са по-малки от вредите на това ограничение. Време е то да се махне и разписанията да бъдат ускорени. Стига се до абсурда разстоянието от МС Дружба до Орлов мост да се преминава по-бързо с наземен транспорт, отколкото с метро. Даже А84, който спира на всяка керемидка, стига почти за същото време от СУ до Т2.
« Last Edit: 12.02.2017, 10:33:55 by blagun »

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #161 on: 13.02.2017, 09:19:55 »
Честито, вече влизането в метростанция става със скоростта на ранен охлюв с дископатия!
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #162 on: 13.02.2017, 09:24:09 »
Тоест още по-бавно от преди?  :eek:

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #163 on: 13.02.2017, 10:37:46 »
Отвратително бавно...
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #164 on: 13.02.2017, 10:44:00 »
 :/ То по-бавно от преди, не предполагах че е възможно. Май дойде времето в което трябва да се поставят ограничители на перона на всички станции от 1 и 2 диаметър.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #165 on: 13.02.2017, 12:07:15 »
Трудно ще стане това, Петко. Възможно, разбира се, но трябва да има плъзгащи се врати, които да се нагласят автоматично спрямо позицията на спрелия влак. Тоест влакът спира и тогава чак вратите и преградите да се позиционират. Такава технология едно че е много скъпа, второ че допълнително ще удължи престоят на влаковете на станциите. Или с други думи би било със сигурност по-евтино да се уеднакви подвижният състав като се купят нови влакове и се направят статични прегради - поне в дългосрочен план. Но това са огромни инвестиции които със сигурност биха превишили половината бюджет на СО за дадена година.......

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #166 on: 13.02.2017, 12:51:47 »
Ресурсът на номерните е далеч от изчерпване (там се говори за основен ремонт и модернизация), до не говорим за Русичите. Т.е. въпросът за нови еднакви състави и плъзгащи се врати е в далечното бъдеще. А и е решен на малко места по света, така че надали е наложителен.
Търгът за подвижния състав по Линия 3 вече е задействан, така че надали и там ще има такива, макар анонсите в това отношение.

Бог да прости жената, но не може цялата инвестиционна политика да се съобразява с един инцидент. То би трябвало и жп-линиите да се заградят отвсякъде, тъй като там има далеч повече самоубийства, отколкото в метрото. А също - градските улици, шосетата и магистралите.
« Last Edit: 13.02.2017, 12:56:57 by blagun »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #167 on: 13.02.2017, 13:08:26 »
Според мен е абсурдно да се намалява повече скоростта на и без това бавното ни метро. Никой не е застрахован от самоубийци, и намаляване на скоростта няма да намали тези инциденти. Редно е да се кара на макс, а такива инциденти да не се разгласяват много-много в медиите, тъй като това провокира други хора да направят същото.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #168 on: 13.02.2017, 13:23:13 »
Ozzy ако не се разгласяваше по медиите, случаите на опити за самоубийство щяха да си останат 1-2. За съжаление от както се заговори за това, всеки ден се увеличават тези случки.
Трудно ще стане това, Петко. Възможно, разбира се, но трябва да има плъзгащи се врати, които да се нагласят автоматично спрямо позицията на спрелия влак. Тоест влакът спира и тогава чак вратите и преградите да се позиционират. Такава технология едно че е много скъпа, второ че допълнително ще удължи престоят на влаковете на станциите. Или с други думи би било със сигурност по-евтино да се уеднакви подвижният състав като се купят нови влакове и се направят статични прегради - поне в дългосрочен план. Но това са огромни инвестиции които със сигурност биха превишили половината бюджет на СО за дадена година.......
Зная че е трудно и доста скъпо. Плъзгащите врати трудно ще се изградят точно заради различните местоположения на вратите на влаковете. Хубавото е че по света са измислили технологията с плъзгащи се метални парапети, които са на секции, и една секция горе долу дава достъп до 3-4 врати. Така няма да е необходимо уеднаквяване на подвижния състав и други скъпи реорганизации. Единствения минус тук е, че тази технология не е много естетична и няма да изглежда добре, но все пак е нещо с което ще се повиши сигурността и ще се вдигне отново скоростта на метрото, каквато беше преди 5-6 години, преди да започнат инцидентите.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #169 on: 13.02.2017, 17:43:09 »
На мен не ми прави впечатление влаковете да влизат по-бавно във станциите...
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #170 on: 14.02.2017, 10:53:58 »
Трябва Метрополитен да спре да дава всякаква информация за такива случаи на медиите. Информира се, че е спряно движението поради инцидент и това е. Сега жълто-кафявите медии, пък и не само те, само чакат да се случи подобен инцидент да си пълнят гнусните сайтове с подробна информация за случая, за да им ги четат хората и да прибират пари от реклама.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #171 on: 14.02.2017, 11:48:55 »
То там е работата че никой от метрополитен не дава подобна информация, умишлено за да няма подобни повтарящи се инциденти. Информацията идва най-вече от пътниците, които вадят телефоните и за нула време раздухват въпроса, чрез "Аз репортера", "ххх новините" и прочие платформи...

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #172 on: 14.02.2017, 12:38:34 »
Абсолютно си прав,умишлено не се споменава за инциденти свързани с Метрополитен.Аз лично знам за доста случаи за които никога не е била давана гласност в медиите.