Author Topic: Габрово  (Read 166209 times)

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
Re: Габрово
« Reply #1180 on: 04.05.2017, 21:03:48 »
Едва ли, ще ги изчакат хубаво да изгният и да се пречупят и ще слушаме, как поредния кмет на ГЕРБ е спасил света от гадните тролеи.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1181 on: 04.05.2017, 21:06:39 »
Как пък в края на 80-те във всички градове туриха тези огромни, високи и дебели дирекция с хексагонален профил във всички градове
 На бул. Раковски в София стълбовете и осветлението върху тях е супер сладурски изпълнено. Или поне в района на пресечката с Дондуков. Според мен такава мрежа се разсипва по-трудно откъм заблуда на населението, защото изглежда елегантно като Лего.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 04.05.2017, 21:08:17 by ooleg »

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1182 on: 04.05.2017, 21:23:57 »
Човек като изпитва непотребност или притежава користни цели, винаги си намира оправдания. През годините докато вървеше този процес на пропаганда в името на разкарването на допотопните тролейбуси се наслушах и се начетох на какво ли не. Колко грозни биле висящите тролейбусни жици. Как ако комисията, която обследва тролейбусната мрежа установи, че е в добро техническо състояние днес и само след 2 седмици това можело да бъде променено, поради лоши метеорологични условия или други причини и е било крайно опасно. Ами да ако стане земетресение и в този момент минавам покрай фасадата на някоя сграда естествено е, че може да пострадам, но това не означава, че трябва да премахнем сградата. Логично. Няма всеки ден да се случват животозастрашаващи събития. Всяко нещо, което се поддържа така, както е по иснтрукция, ще бъде безопасно за околните. Но спекулации колкото щеш. Дай му на човека малко власт и после му гледай сеира...

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1183 on: 04.05.2017, 22:48:14 »
Сега съм в метрото и чакам тези да дойдат да ме спасяват. Ти в кой град ги слуша тези неща? Не са от габровския фолклор въпреки хумора...

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1184 on: 04.05.2017, 23:05:37 »
Ти в кой град ги слуша тези неща? Не са от габровския фолклор въпреки хумора...

Да, не са от Габрово. Но смисъла е един и същ и са обобщаващи за всеки един град унищожил тролеите си, само че е казано по свой собствен начин. Колко е опасна тролейбусната мрежа. Така, че и Габрово влиза в тази група. Исках да добавя за последно, че никой не би се захванал да изгражда такава инфраструктура, без да има смислена причина за това и навсякъде щяха да се движат само автобуси.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1185 on: 04.05.2017, 23:32:46 »
Ти в кой град ги слуша тези неща? Не са от габровския фолклор въпреки хумора...

Да, не са от Габрово. Но смисъла е един и същ и са обобщаващи за всеки един град унищожил тролеите си, само че е казано по свой собствен начин. Колко е опасна тролейбусната мрежа. Така, че и Габрово влиза в тази група. Исках да добавя за последно, че никой не би се захванал да изгражда такава инфраструктура, без да има смислена причина за това и навсякъде щяха да се движат само автобуси.
И все пак от къде са тия приказки? Не вярвам да са Старозагорски. Причината за сега я знам каква е
 Глоби за лошо качество на атмосферния въздух. Първо от Брюксел на България, после от екоминистерство на общините. Ама не заради меренето, а заради замърсителите. Щото Габрово е в планината, ама Пловдив и София са между планините. Това, че природата е дала въздух на Таня Христова не значи, че не трябва да и пука за екология, пък Пловдив и София дето им е взела да плащат. Не взимат ли мерки - глоба!

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1186 on: 04.05.2017, 23:35:04 »
И все пак от къде са тия приказки? Не вярвам да са Старозагорски.

От пловдивският кмет.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1187 on: 04.05.2017, 23:57:43 »
Щом е оня многознайко в Пловдивската тема няма да дадат лоша дума да се каже за него. И понеже Пловдив някога ми беше любим град и беше само за суперлативи, а сега не съм ходил извън гарата от години и ми е интересно, ако искаш разкажи в тая тема. Тъкмо ще е подходяща да се сравнява с други градове дето аз ги познавам. Говоря за тук http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=7861.0

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1188 on: 18.05.2017, 21:56:44 »
Приходите на „Общински пътнически транспорт“ са намалели с 337 000 лв.

В отчета на „Общински пътнически транспорт“, представен пред местния парламент на Габрово, са показани данни за приходите на дружеството за предходната година, които спрямо 2015 г. са намалели с 337 000 лв. или с 7.67%.

Това се дължи на намаление в приходите от основна дейност или приходите от предоставените услуги. Налице е спад в броя на ползвателите на услугата. Общият размер на разходите за 2016 г. спрямо тези за 2015 г. е намалял с 174 000 лв. или 0.31%.

Това се дължи най-вече на спада в разходите за суровини и материали. Не се предлага инвестиционна програма за 2017 г., поради липса на финансов ресурс. Усилията на дружеството през настоящата година ще бъдат насочени в погасяване на просрочени задължения. 

Дарик Габрово: https://dariknews.bg/regioni/gabrovo/prihodite-na-obshtinski-pytnicheski-transport-sa-namaleli-s-337-000-lv-2021949

ЛИНК: Годишен финансов отчет за 2016 г. -> https://gabrovo.bg/files/OBS/R/270417/70.1.pdf

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1189 on: 19.05.2017, 09:59:50 »
Като го ликвидират на 100% ще свдат разходите си до само до няколкоо хилядарки и ще мирясат доволни. Ще обявят, че са стабилизирали дружеството.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1190 on: 16.07.2017, 23:50:45 »
Според тази статия https://petel.bg/m/index.php?action=view&id=218321&opinion=  в класацията за усвоени евро средства на глава от населението Габрово е на второ място след София по този показател.
Как така градът с най-съсипван градски транспорт се изкара клет за обжалване, че с европейски пари не може едни тролейбуси да обнови, а хората нагоре и надолу в класацията са го направили? Май някой пилее пари и манипулира хората?
Интересно, че Бургас е след Габрово, а после е Враца. Друг град, който се чуди по пътя на Габрово или Бургас да поеме.

« Last Edit: 16.07.2017, 23:53:54 by ooleg »

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1191 on: 17.07.2017, 00:06:18 »
Аз пък питам каква е тази мания да се въвеждат електробуси само там, където има/ше/ ще има тролейбусна мрежа за рязане? Най- актуален за сега е случая в Казанлък. Все още чакам да чуя за град с проект за ел.бусове, без да е имало никога тролейбусна мрежа. Чакам. Но ще има да чакам и с чакането ще си остана!

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1192 on: 17.07.2017, 00:40:28 »
Аз пък питам каква е тази мания да се въвеждат електробуси само там, където има/ше/ ще има тролейбусна мрежа за рязане? Най- актуален за сега е случая в Казанлък. Все още чакам да чуя за град с проект за ел.бусове, без да е имало никога тролейбусна мрежа. Чакам. Но ще има да чакам и с чакането ще си остана!
Тука не си прав. Електробуси няма никъде. Просто там има пропаганда за тях. И понеже знаем, че лесно се купуват скъпи неща дето друг не иска да купи и знаем, че има осигурени пари за пилеене, затова сме сигурни, че ще ги изпраскат и ще има електроавтобуси.
Факт е, че няма никъде все още. При цялата пропаганда, ако махнем София не съм сигурен дали ще има повече от 10 реални бройки по градовете. Сигурен съм, че 5 години след покупката няма да се движи нито един освен, ако не ги дадат на някой нормален извън градовете, за които говорим. Тези неща ще закарат екологично до затвора някой през някоя година.
А защо само там, където е имало мрежа?!
Ами защото тези уреди са по-подробно на хартия като пропагандна дъвка, отколкото като изделие в дългосрочен аспект.
Следователно е все тая дали ги има или не.Важно е да се громи опозицията с тях. Като няма кой да реже мрежа, няма и кой да критикува кмета.
« Last Edit: 17.07.2017, 00:45:55 by ooleg »

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1193 on: 17.07.2017, 10:55:23 »
Което е още по- лошо, защото ще означава, че отново са ни излъгали!
Къде ще потънат тези пари за всеки един град, предвидени по ОП "Региони в растеж" за електробуси, ако действително същите не се появят и останат на хартия, както казваш? Все пак с тях е кандидатствано пред управляващият орган на програмата, получено е одобрение, подписвани са и споразумения за конкретни суми и не може изведнуж просто така да се изпарят, не става дума за 5- 10 лв., а за 2- 3 млн. лв. европейски пари.  :neznam:

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1194 on: 17.07.2017, 11:25:26 »
Не следя точно колко електробуса извън София останаха запоследно щото то беше такова преправяне на нещата, че ум да ти зайде?! Колко си ги броил в Перник, Габрово, къде беше още май във Враца....
Те тия хора там съм сигурен, че не знаят какво е DC-DC преобразувател, как ли ще правят извънгаранционен сервиз? То хубаво в Габрово има МЕИ, ама инженера няма да е луд за 500 лв. да поддържа електроавтобус. Ще да е някой стар майстор пенсионер дето е научил нещо едно време и няма за кога да бяга от града.
Перник го виждам най-печеливш щото ще си извикат някой от София, ама другите....
Иначе смешка - във Варна по "Региони в растеж" не могат да си купят обикновени автобуси, иначе нашите отличници по европроекти ще си купят електроавтобуси за да се покажат голяма работа. Сигурен съм, че ще гледат да дойдат лятото на 2019-та , че есента има избори. А не се знае колко ще изкарат, ако мине повече от 1-2 години дейност.

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1195 on: 17.07.2017, 11:48:21 »
Не следя точно колко електробуса извън София останаха запоследно щото то беше такова преправяне на нещата, че ум да ти зайде?! Колко си ги броил в Перник, Габрово, къде беше още май във Враца....

Първо щеше да има в Добрич- нещата замлъкнаха. След това във В. Търново, но бройка не е спомената, само сума от 10 млн. лв. за ИГТ като цяло. Перник от електробуси премина на газови автобуси. Виж в темата за Враца, че за последно са споменати 3 бр. електробуси хипотетично. В Пловдив за тях се разчита на частните превозвачи, но нищо обещано няма. За Габрово си по- запознат от мен. В Казанлък се чува за 7 бр. + зарядни станции за тях..

Извод: Единствено и само там, където се ликвидира тролейбусният транспорт в хронологичен ред!
« Last Edit: 17.07.2017, 11:59:45 by klutsohor »

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1196 on: 17.07.2017, 11:56:23 »
Не съм запознат за Габрово. Аз като знам, че дружеството е зле и 100 броя да пише, че ще има го разбирам, че е празна работа и не си го вкарвам в главата. Не мога да се интересувам от всичките дивотии на някакви общинари. За мен да се доставят електробуси в Габрово е съшото като се достави Айфон през 90-те години на някоя мутра. Дори да се напъне да го ползва няма да има още GPRS мрежа, пък какво остава за 3(4)G. Така, че Айфон през 99-та година е същото като електроавтобус в малък град. Липсват 10-15 години път, който трябва да се измине.

Offline klutsohor

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1197 on: 17.07.2017, 12:52:54 »
За мен да се доставят електробуси в Габрово е съшото като се достави Айфон през 90-те години на някоя мутра. Дори да се напъне да го ползва няма да има още GPRS мрежа, пък какво остава за 3(4)G. Така, че Айфон през 99-та година е същото като електроавтобус в малък град. Липсват 10-15 години път, който трябва да се измине.

Стига сте правили аналогията между gsm-мите и електроавтобусите! Едното тежи няколко грама, а другото няколко тона, при това се очаква да транспортира и товари! Къде ще сравнявате устойчивостта на ПС директно захранвано от стабилен източник с всичките му там системи с тази на електромобила? Това е все едно да искам да ми се пренасят ел. мощности от източника им на производство до дома ми по въздуха, вместо по дълекопроводи, просто защото живеем в "модерни времена" и не искам жици и кабели над главата си. Просто е смешно.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1198 on: 17.07.2017, 13:39:42 »
За едно летище е добре колкото да превози пътници от/до самолета. Т.е. за фукции близко до асансьорните. Идеята е добра само на теория без добра практическа реализация извън гаранционния срок.
Мен не могат да ме обработят, че това е супер модерно нещо, щото случайно съм станал инженер по управление точно на електро-механични системи. Имахме и предмет ДЕМС - динмика на електро-механични системи дето за щастие го водеше този господин http://www.tu-varna.bg/tu-varnaap/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=40, който си разбираше много добре от управление на асинхронни двигатели.

Online pesho

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1199 on: 26.07.2017, 17:20:01 »
Около дома на хумора и сатирата демонтират ккм за жалост. :angry:
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!