Author Topic: Какво мислите за Skyscrapercity?  (Read 3731 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Какво мислите за Skyscrapercity?
« Reply #20 on: 14.06.2016, 09:58:16 »
За лични нападки и квалификации си има "лични съобщения"! Включително срещу трети лица!!!
« Last Edit: 14.06.2016, 10:42:08 by blagun »

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #21 on: 14.06.2016, 11:58:29 »
Що за глупава тема се каня да питам още от както е създадена? Да, тук е далеч по-спокойна обстановката, няма спам, няма излишни дискусии и лични нападки, но това се дължи на факта, че тук е доста сплотен форум с не повече от двайсетина редовно пишещи потребители. Skyscrapercity е много по-голям форум, с много повече потребители и няма как да мине без тролове и дразнители, както и без разпалени дискусии. Но със сигурност толкова уникален дразнител като Васко не се беше появявал дори там...

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 14.06.2016, 12:21:19 »
Например, инициативата на  за запазване на трамвайното трасе до ж.к. Лозенец беше похвална!
А ето мнението на Гергин Борисов по същия въпрос от 2009 г.: http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=4537.msg148274#msg148274.

За мен изместването на тежестта от "оптимално транспортно осигуряване на Долен Лозенец, Иван Вазов, Стрелбище и Гоце Делчев" във "старото трасе на шестицата и нищо друго" е доста популистко (в България лесно се събират подписи СРЕЩУ нещо). Разбира се, това беше реакция срещу оглушката на СО да изпълни ан блок обещаното ТБ трасе, но именно борбата за отстояване на собсвени идеи отличаваше някогашното "Спаси метрото" от организацийките, профилирани в пречене на всяка цена като ГИОРТ.
Респективно, намали се чуваемостта на други мнения и затова бележките на Васко 1997 не са без основание.

Иначе във форума има мнения на пътищари, на хора "от мястото на събитието" и винаги ме кефят техните мнения и снимки.

« Last Edit: 14.06.2016, 12:25:11 by blagun »

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #23 on: 23.06.2016, 14:53:27 »
Положението там е такова много от преди Васко, не се зачита различно мнение от общото. Затова и спрях да пиша там, защото все се опитваха да ми набиват "правилни" мнения, да ми дават тон особено в политическата тема.

Нахвърлиха ми се защото си позволих да им направя забележка, че темата за съседните ни държави се излива омраза, въпреки поставените в нея правила. Поради лични причини не харесвам гърци и турци, но не ги обиждам, а там ме обиждаха защото не мразя гадните (техни думи) сърби и румънци. Дори си позволих да кажа, че в чужбина сърбите и румънците се държат по-добре с мен и околните от много българи там. Говорим за студенти, уж цветът на нацията, не за бай Гого от махалата. Според тях не трябва да критикувам защото са нашенци. :rolleyes: Аз съдя за народите по индивидите, които срещам, гледам историята да не ми влияе.
« Last Edit: 24.06.2016, 15:37:47 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.
За развитието на наземния транспорт в София.
Не използвам метро от 2013 година. :)

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #24 on: 24.06.2016, 15:14:54 »
Да, и на мен това ми направи впечатление. Освен това има и очевидни тролове, които обръщат всичко на политика. Не ви ли прави впечатление че там където няма потенциал за политически дискусии, тези юзъри изобщо не се появяват, а там където могат да провокират, пишат усилено?
Пък и модераторите изобщо не решават проблеми с личните нападки. Такива юзъри като Сополивкото /както е известен в нашия форум/ си пишат гадости на воля без да бъдат санкционирани от модератори изобщо, а по принцип отдавна трябваше да бъдат напълно баннати. Е, има си полезна информация, но все повече разредена от безсмислени ругатни. Дано не им хрумне да си направят форумна среща в реалния живот. Представете си само...
ex-putnik

Offline nerv3n

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #25 on: 24.06.2016, 17:16:54 »
Кой е Сополивкото?

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #26 on: 24.06.2016, 20:10:01 »
Един дето ника му е абревиатурата на станциите от Сердика до Обеля.
ex-putnik

Offline baba_kenza

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #27 on: 09.07.2016, 10:14:54 »
Васко не е изключение. В България е пълно с черногледци. Колко приятелски разпивки се превръщат в плюене, тропане по масата и жалване... За 20 и кусур години всеки оправя държавата на думи...  Дори в другия форум са още по-негативни и от него. Само гледат проблемите, но истината е, че идеални неща няма. Не казвам да си затваряме очите, но чак пък на всичко да си анти? Мен са ме учили че като критикуваш, трябва да посочваш и позитивните неща. Вижда се за 20+ години колко ни е помогнал негативизма.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #28 on: 26.07.2016, 14:57:07 »
Така е! Но аз лично мисля че ако оставяш негативни коментари, трябва да предложиш и собствен вариант, вместо само да критикуваш. За какъв напредък може да се говори след като всеки плюе и никой не иска да мисли?
Напоследък не ми се искаше да оставям онзи форум без наблюдение и реплики, но се двоумя. Няма изгледи да се подобри положението, форума все повече заприличва на кенеф. Обида след обида, модераторите никакви ги няма, някои чужденци, особено от Сърбия и Македония, излизат напсувани всеки път. И това е международен форум, какво общо мнение за нашия народ ще се формира сред чужденците след подобни обиди? Пък модератори толерират всичко това. Когато имаше обиди по мой адрес нито Локум нито Чилио нито Велбъжд - никой не е пуснал дори предупреждение, да не говорим за бан! Остава впечатление че по-голямата част са някаква сбирщина. Диви селяни, невъзпитани и глупави. Някои се държат така все едно 20 години са работили в сферата на инфраструктурата и строителството, а всъщност нищо не разбират.
Един приятелски съвет - ако търсите информация относно някакъв голям обект, нов булевард и т.н., търсете в секцията Новини в Гугъл, не се опитвайте да намерите нужната информация в SSC, само ще ви развалят настроението! Обстановката е  :disgust:
ex-putnik

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #29 on: 26.07.2016, 15:56:33 »
Взехте много да преекспонирате нещата вече... Има едно НО обаче - и Васето, и теб пътник, които оревахте света, че едва ли не са ви изгонили с камъни от там не ви видях да допринесете поне веднъж за форума с някаква полезна информация или снимков материал, само глупости дрънкате и двамата общо взето и точно заради такива като вас и оня английски лорд от Хампстед се зараждат всичките спорове и караници  ;)

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #30 on: 26.07.2016, 18:36:00 »
Първо, мен лично никой не ме е гонил. Васко да, не е тайна че всички са се нахвърлили върху него. Относно Васко мога да кажа че конкретно тук много пъти е писал интересни мисли, сега се сещам че е направил много грамотна и обективна съпоставка на Младост и Обеля, и не само.
Второ, аз лично съм допринесъл много. Колко идеи за различни части на София съм дал. И коментарите винаги са горе-долу едни и същи: "глупости", "абе какво разбираш ти", "не ни занимавай" и т.н. вместо да обсъдят, да преценят какви са плюсове и минуси, да дадат собствени предложения. В някои организации има едно правило - ако критикуваш нещо, аргументирай се задължително, и най-добре дай собствено предложение.
Никой не ти забранява да пишеш там. Точно ти идеално се вписваш в онзи форум.
Да, и между другото, ти си този който дрънка глупости - не съм забелязал нито едно конструктивно предложение от теб.
ex-putnik

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 27.07.2016, 09:19:34 »
За взаимни нападки и оценки използвайте лични съобщения!!! Темата е за форума като цяло, а не за оценки на приноса на този или онзи форумист!